LimeSurvey 4.x.x - en to ky_KG translation catalogue (2649 entries)

en:  Browse uploaded resources
ky_KG: Жүктөлүп жиберилген ресурстарды байкап чыгуу

en:  Please select a file to import!
ky_KG: Сураныч, импорттоого файл тандаңыз!

en:  global level
ky_KG: глобалдык деңгээл

en: %d file deleted.|%d files deleted.
ky_KG: %d файл өчүрүлдү.|%d файлдар өчүрүлдү.

en: %s KB
ky_KG: %s КБ

en: %s cannot be left empty
ky_KG: %s бош кылып калтырууга болбойт

en: %s cannot be left empty.
ky_KG: %s толтурбай коюуга болбойт.

en: %s duplicate records removed
ky_KG: %s окшош жазмалар өчүрүлдү

en: %s field(s) were successfully added.
ky_KG: %s талаа ийгиликтүү кошулду.

en: %s invalid attributes
ky_KG: %s туура эмес атрибут

en: %s min. %s sec.
ky_KG: %s мин. %s сек.

en: %s missing attributes
ky_KG: %s жетишпеген атрибуттар

en: %s new participants were created
ky_KG: %s жаңы катышуучулар жаратылды

en: %s not found!
ky_KG: %s табылган жок!

en: %s of %s columns selected
ky_KG: %s тилкеден %s тилке тандалды

en: %s participants have been copied to the central participants table
ky_KG: Катышуучулардын борбордук таблицасына %s катышуучу көчүрүлдү

en: %s participants have been copied to the survey survey participants table
ky_KG: %s катышуучу сурамжылоонун катышуучулар таблицасына көчүрүлдү.

en: %s records found in CSV file
ky_KG: %s жазуу CSV файлында табылды

en: %s records imported
ky_KG: %s жазма импортолду

en: %s records in CSV
ky_KG: CSV де жазмалар: %s

en: %s responses already exist.
ky_KG: %s жооп мурунтан эле бар.

en: %s rows per page
ky_KG: Баракта %s натыйжа

en: %s%% completed
ky_KG: %s%% аяктады

en: (Autodetect)
ky_KG: (Автоаныктоо)

en: (Automatic)
ky_KG: (Автоматтык)

en: (Maximum file size: %01.2f MB)
ky_KG: (Файлдын максималдуу көлөмү: %01.2f MB)

en: (None)
ky_KG: (Эч кандай)

en: (Reason: Administrator email address empty)
ky_KG: (Себеп: Администратордун электрондук почтасынын дареги бош.)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
ky_KG: (Ctrl клавишасын колдонуп бир нече меткалар топтомун тандаңыз)

en: (Sub-)question width
ky_KG: Суроо(чо)нун узундугу

en: (This question is mandatory)
ky_KG: (Бул суроо сөзсүз)

en: 16 or up
ky_KG: 16 же жогору

en: 1st quartile (Q1)
ky_KG: 1-квартиль (Q1)

en: 2nd quartile (Median)
ky_KG: 2нчи квартиль (Медиана)

en: 2nd time limit warning message
ky_KG: 2нчи чектелген убакыт тууралу билдирүү

en: 3rd quartile (Q3)
ky_KG: 3үнчү квартиль (Q3)

en: 400: Bad Request
ky_KG: 400: Туура эмес сурам

en: 403: Forbidden
ky_KG: 403: Тыюу салынган

en: 404: Not Found
ky_KG: 404: Табылган Жок

en: 5 Point choice
ky_KG: 5 баллдан тандоо

en: 500: Internal Server Error
ky_KG: 500: Ички Сервер Катасы

en: 7bit Swedish
ky_KG: 7bit Швед

en: <No default value>
ky_KG: <Өзү аныкталма маани жок>

en: A database named "%s" already exists.
ky_KG: "%s" деп аталган маалымат базасы мурунтан эле бар.

en: A description for your question group
ky_KG: Суроолор группаңызга баяндама

en: A first example question. Please answer this question:
ky_KG: Биринчи үлгү суроо. Сураныч, бул суроого жооп бериңиз:

en: A participant table has been created for this survey.
ky_KG: Бул сурамжылоого катышуучулар таблицасы түзүлдү.

en: A security update is available.
ky_KG: Коопсуздук жаңыртуусу жеткиликтүү.

en: A table with a subquestion on each row. You have to select your answer.
ky_KG: Таблицанын ар бир сабында суроочолор бар. Жооп тандашыңыз керек.

en: A user with this username already exists.
ky_KG: Бул колдонуучунун аты кимдир бирөөдө мурун эле бар.

en: AND/OR Date is
ky_KG: ЖАНА/ЖЕ Дата

en: ARMSCII-8 Armenian
ky_KG: ARMSCII-8 Армян

en: Absolute value
ky_KG: Абсолюттук маани

en: Accept
ky_KG: Кабыл алуу

en: Access
ky_KG: Кирүү

en: Access denied
ky_KG: Кирүүгө уруксат жок

en: Access denied!
ky_KG: Уруксат берилген жок!

en: Actions:
ky_KG: Иш-чаралар:

en: Activate
ky_KG: Активдештирүү

en: Activate Survey
ky_KG: Сурамжылоону Активдештирүү

en: Activate plugin
ky_KG: Плагинди активдештирүү

en: Activate quotas
ky_KG: Квоталарды активдештирүү

en: Activate survey
ky_KG: Сурамжылоону активдештирүү

en: Activate survey participants table
ky_KG: Сурамжылоо катышуучуларынын таблицасын активдештирүү

en: Activate this survey
ky_KG: Бул сурамжылоону активдештирүү

en: Activated
ky_KG: Активдештирилген

en: Activation settings
ky_KG: Активдештирүүнүн параметрлери

en: Active
ky_KG: Активдүү

en: Active and running
ky_KG: Активдүү жана иштөөдө

en: Active but expired
ky_KG: Активдүү, бирок мөөнөтү бүткөн

en: Active but not yet started
ky_KG: Активдүү, бирок баштала элек

en: Active filters:
ky_KG: Активдүү чыпкалар:

en: Active survey ID
ky_KG: Активдүү сурамжылоонун IDси

en: Active survey participants tables
ky_KG: Сурамжылоо катышуучуларынын активдүү таблицалары

en: Active surveys
ky_KG: Активдүү сурамжылоолор

en: Active:
ky_KG: Активдүү:

en: Add
ky_KG: Кошуу

en: Add URL parameter
ky_KG: URLдун параметрин киргиз

en: Add a group
ky_KG: Группаны кошуу

en: Add a language:
ky_KG: Тил кошуу:

en: Add a new language
ky_KG: Жаңы тилди кошуу

en: Add a new question
ky_KG: Жаңы суроону кошуу

en: Add a new survey administrator
ky_KG: Жаңы сурамжылоо администраторун кошуу

en: Add a question to this group
ky_KG: Бул группага суроо кошуу

en: Add and edit conditions
ky_KG: Өзгөрүүлөрдү кошуу жана өзгөртүү

en: Add another participant
ky_KG: Башка катышуучуну кошуу

en: Add another record
ky_KG: Башка жазманы киргизүү

en: Add answer
ky_KG: Жоопту кошуу

en: Add attribute
ky_KG: Өзбелги кошуу

en: Add condition
ky_KG: Шартты кошуу

en: Add condition to this scenario
ky_KG: Бул сценарийге шарт кошуңуз

en: Add file
ky_KG: Файлды кошуу

en: Add group
ky_KG: Группаны кошуу

en: Add language
ky_KG: Тил кошуу

en: Add new assessment rule
ky_KG: Жаңы баалоо эрежесин кошуу

en: Add new attribute
ky_KG: Жаңы атрибутту кошуу

en: Add new group
ky_KG: Жаңы группаны кошуу

en: Add new participant
ky_KG: Жаңы катышуучуну кошуу

en: Add new question
ky_KG: Жаңы суроо кошуу

en: Add new question to group
ky_KG: Группага жаңы суроо кошуу

en: Add new quota
ky_KG: Жаңы квотаны кошуу

en: Add new survey participant
ky_KG: Сурамжылоонун жаңы катышуучусун кошуу

en: Add new user group
ky_KG: Жаңы колдонуучулуар группасын кошуу

en: Add or delete groups
ky_KG: Группаларды кошуу же жоюу

en: Add or delete questions
ky_KG: Суроолорду кошуу же алып салуу

en: Add or delete subquestions or change their codes
ky_KG: Суроочолорду кошуу же жоготуу же алардын коддорун алмаштыруу

en: Add participant
ky_KG: Катышуучуну кошуу

en: Add participant to survey
ky_KG: Катышуучуну сурамжылоого кошуу

en: Add participant to survey|Add participants to survey
ky_KG: Сурамжылоого катышуучуну кошуу|Сурамжылоого катышуучуларды кошуу

en: Add participants to central database
ky_KG: Катышуучуну борбордук маалымат базасына кошуу

en: Add participants to survey
ky_KG: Сурамжылоого катышуучуларды кошуу

en: Add question
ky_KG: Суроо кошуу

en: Add question group
ky_KG: Суроолор группасын кошуу

en: Add scenario
ky_KG: Сценарийди кошуу

en: Add some subquestions to your question
ky_KG: Сурооңузга суроочолорду кошуңуз

en: Add subquestion
ky_KG: Cуроочну кошуу

en: Add survey participant
ky_KG: Сурамжылоо катышуучусун кошуу

en: Add to blacklist?
ky_KG: Кара тизмеге киргизилсинби?

en: Add user
ky_KG: Колдонуучуну кошуу

en: Add user group
ky_KG: Колдонуучулар группасын кошуу

en: Additional Languages
ky_KG: Кошумча Тилдер

en: Additional attributes
ky_KG: Кошумча атрибуттар

en: Additionally the following settings cannot be changed when the survey is active.
ky_KG: Ошондой эле сурамжылоо активдүү болгон учурда төмөнкү параметрлерди өзгөртүүгө болбойт.

en: Admin themes
ky_KG: Админ темалары

en: Administration theme:
ky_KG: Администратор панелинин темасы:

en: Administrator email
ky_KG: Администратордун электрондук почтасы

en: Administrator email address:
ky_KG: Администратордун электрондук почтасынын дареги:

en: Administrator name
ky_KG: Администратордун аты

en: Administrator name:
ky_KG: Администратордун аты:

en: Administrator settings
ky_KG: Администратор жөндөгүчтөрү

en: Administrator:
ky_KG: Администратор:

en: Advanced
ky_KG: Кеңейтилген

en: Advanced settings
ky_KG: Кеңейтилген параметрлер

en: Afrikaans
ky_KG: Африкаанс

en: After
ky_KG: Кийин

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
ky_KG: Сактоо баскычын баскандай кийин сиз же браузердин терезесин жапсаңыз болот, же сурамжылоону толтурууну улантсаңыз болот.

en: Agree
ky_KG: Макул

en: Albanian
ky_KG: Албан

en: All
ky_KG: Баары

en: All conditions in this survey have been deleted.
ky_KG: Бул сурамжылоодогу бардык шарттар жоюлду.

en: All conditions scenarios were renumbered.
ky_KG: Бардык шарттар сценарийлерине номерлер коюлуп чыкты.

en: All emails were sent.
ky_KG: Бардык электрондук каттар жиберилди.

en: All in one
ky_KG: Бардыгы бирге

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
ky_KG: Колдонуучунун бардык сурамжылоолору %s өткөрүлдү.

en: All participant information is lost.
ky_KG: Катышуучулар тууралу баардык маалыматтар жоголот.

en: All quota language settings meet consistency standards.
ky_KG: Квоталардын бардык тил параметрлери ырааттуулук жана логикалуулук стандарттарына жооп берет.

en: All responses
ky_KG: Бардык жооптор

en: All surveys
ky_KG: Баардык сурамжылоолор

en: All themes
ky_KG: Бардык темалар

en: All users
ky_KG: Бардык колдонуучулар

en: All your answers must be different and you must rank in order.
ky_KG: Сиздин бардык жоопторуңуз ар түрдүү болушу керек жана ирети боюнча жайгаштырылышы керек.

en: Allow
ky_KG: Уруксат берүү

en: Allow array style questions to be split over multiple pages
ky_KG: Массив стилиндеги суроолорду бир нече баракка бөлүүгө уруксат берүү

en: Allow backward navigation:
ky_KG: Мурунку суроого өтүүгө уруксат:

en: Allow blacklisted participants to be added to a survey:
ky_KG: Кара тизмедеги катышуучуларды сурамжылоого кошууга уруксат берүү:

en: Allow multiple responses or update responses with one access code:
ky_KG: Бир эле кирүү коду менен бир нече жолу жооп берүүгө же жоопторду оңдоого уруксат берүү:

en: Allow multiple short text / numeric questions to be split over multiple pages
ky_KG: Бир нече курама текст / сан гана киргизилүүчү суроолорду бир нече баракка бөлүп чыгарууга уруксат берүү.

en: Allow public registration:
ky_KG: Коомдук катталууга уруксат берүү:

en: Allowed file types
ky_KG: Уруксат берилген файлдардын типтери

en: Always
ky_KG: Дайыма

en: Always closed
ky_KG: Ар дайым жабык

en: Always hide this question
ky_KG: Бул суроону дайым жашыруу

en: Always open
ky_KG: Дайым ачык

en: Amharic
ky_KG: Амхар

en: An email has been sent with details about your saved survey
ky_KG: Сиздин сакталган сурамжылооңуз кеңейтилген маалыматы менен кат аркылуу жөнөтүлдү.

en: An email with a generated password was sent to the user.
ky_KG: Түзүлгөн сырдык сөз менен электрондук кат колдонуучуга жиберилди.

en: An error occured while creating a backup of your files. Check your local system (permission, available space, etc.)
ky_KG: Файлдарыңыздын резервдик көчүрмөсүн жаратууда ката пайда болду. Локалдык системаңызды текшериңиз (уруксат, бош орун ж.б.)

en: An error occurred.
ky_KG: Ката пайда болду.

en: An unknown error happened when moving file %s to %s.
ky_KG:  %s файлын %s папкасына жылдырууда белгисиз ката болду.

en: An unknown error occured
ky_KG: Белгисиз ката пайда болду

en: Anonymized responses
ky_KG: Жашыруун жооптор

en: Anonymized responses:
ky_KG: Жашыруун жооптор:

en: Anonymized responses?
ky_KG: Жашыруун (анонимдүү) жоопторбу?

en: Answer
ky_KG: Жооп

en: Answer codes
ky_KG: Жооптордун коддору

en: Answer matched (regexp)
ky_KG: Жооп туюнтмага дал келди (RegExp)

en: Answer must be %s
ky_KG: Жооп %s болушу керек

en: Answer must be between %s and %s
ky_KG: Жооп %s жана %s маанилеринен ортосунда болушу керек

en: Answer must be greater or equal to %s
ky_KG: Жооп %s маанисинен чоңураак же барабар болушу керек

en: Answer must be less or equal to %s
ky_KG: Жооп %s маанисинен азыраак же барабар болушу керек

en: Answer scale %s
ky_KG: Жооп шкаласы %s

en: Answer suffix
ky_KG: Жооптордун суффикси

en: Answer was NOT
ky_KG: Жооп ЖОК болчу

en: Answer was greater than
ky_KG: Жооп төмөнкүдөн чоңураак болгон

en: Answer was greater than or equal to
ky_KG: Жооп төмөнкүдөн чоңураак же барабар болгон

en: Answer was less than
ky_KG: Жооп төмөнкүдөн азыраак болгон

en: Answer was less than or equal to
ky_KG: Жооп төмөнкүдөн азыраак же барабар болгон

en: Answers
ky_KG: Жооптор

en: Answers cleared
ky_KG: Жооптор тазаланды

en: Answers column width
ky_KG: Жооптор тилкесинин туурасы

en: Apr
ky_KG: Апр

en: April
ky_KG: Апрель

en: Arabic
ky_KG: Арабча

en: Arc cosine
ky_KG: Арккосинус

en: Arc sine
ky_KG: Арксинус

en: Arc tangent
ky_KG: Арктангенс

en: Arc tangent of two variables
ky_KG: Эки маанинин арктангенси

en: Are you sure you want to activate all selected quotas?
ky_KG: Бардык тандалган квоталарды активдештирүүгө сиз макулсузбу?

en: Are you sure you want to deactivate all selected quotas?
ky_KG: Сиз тандалган баардык суроолорду деактивдештирүүнү каалайсызбы?

en: Are you sure you want to deactivate this plugin?
ky_KG: Бул плагинди деактивдештирүүгө сиз макулсузбу?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
ky_KG: Сиз бул сценарийге киргизилген бардык шарттардын өчүрүлүүсүн каалайсызбы?

en: Are you sure you want to delete all selected quotas?
ky_KG: Сиз бул бардык тандалган квоталарды жоготууга макулсузбу?

en: Are you sure you want to delete all those surveys?
ky_KG: Бул бардык сурамжылоолорду өчүрүүгө сиз макулсузбу?

en: Are you sure you want to delete the selected participants?
ky_KG: Сурамжылоонун бул белгиленген катышуучулары жоюлсунбу?

en: Are you sure you want to delete this condition?
ky_KG: Сиз бул шартты жоготууга макулсузбу?

en: Are you sure you want to delete this label set?
ky_KG: Сиз бул меткалар топтомунун өчүрүлүүсүн каалайсызбы?

en: Are you sure you want to delete this theme?
ky_KG: Бул теманы өчүрүүгө макулсузбу?

en: Are you sure you want to delete this theme?
ky_KG: Бул теманы өчүрүүгө сиз макулсузбу?

en: Are you sure you want to delete this user group?
ky_KG: Бул колдонуучулар группасын өчүрүүгө сиз макулсузбу?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incrementing numbers beginning from 1?
ky_KG: Сиз сценарийлерге 1ден баштап өскөн номер менен атап чыгуусун каалайсызбы?

en: Are you sure?
ky_KG: Сиз макулсузбу?

en: Arithmetic mean
ky_KG: Орто арифметикалык

en: Armenian
ky_KG: Армян

en: Array
ky_KG: Массив

en: Array (10 Point choice)
ky_KG: Массив (10 баллдан тандоо)

en: Array (5 Point choice)
ky_KG: Массив (5 баллдан тандоо)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
ky_KG: Массив (Көбөйтүү/Өзгөртпөө/Азайтуу)

en: Array (Numbers)
ky_KG: Массив (Сандар)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
ky_KG: Массив (Ооба/Жок/Белгисиз)

en: Array by column
ky_KG: Тилкелер боюнча иреттөө

en: Array dual scale
ky_KG: Эки шкалалуу массив

en: Array filter
ky_KG: Массивдин чыпкасы

en: Array filter style
ky_KG: Массивдин чыпкасынын стили

en: Arrays
ky_KG: Массивдер

en: As a last step you should clear your browser cache now.
ky_KG: Эми акыркы кадам катары броузердин кэшин тазалашыңыз керек.

en: As defined in question settings
ky_KG: Суроонун параметрлеринде аныкталгандай

en: Assessment details
ky_KG: Баалоонун майда-чүйдөсү

en: Assessment group score
ky_KG: Жоопторду группалык баалоо

en: Assessment mode for this survey is not activated.
ky_KG: Бул сурамжылоого баалоо режими активдештирилген эмес.

en: Assessment rules
ky_KG: Баалоонун эрежелери

en: Assessment:
ky_KG: Баалоо:

en: Assessments
ky_KG: Жооптордун баалоолору

en: At beginning
ky_KG: Башында

en: At end
ky_KG: В конце

en: At least one installed
ky_KG: Жок дегенде бирөө орнотулган

en: At the end of the process the database will be updated.
ky_KG: Бул жүрүштүн аягында маалымат базасы жаңыртылат.

en: Attribute
ky_KG: Аттрибут

en: Attribute %s (%s)
ky_KG: Өзбелги %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
ky_KG: %s өзбелгиси жоюлду.

en: Attribute management
ky_KG: Атрибутту башкаруу

en: Attribute name:
ky_KG: Атрибуттун аталышы:

en: Attribute settings
ky_KG: Аттрибуттун касиеттери

en: Attribute successfully deleted
ky_KG: Атрибут ийгиликтүү өчүрүлүп жоготулду

en: Attribute successfully updated
ky_KG: Атрибут ийгиликтүү жаңыртылды

en: Attribute type
ky_KG: Өзбелгинин тиби

en: Attribute type:
ky_KG: Өзбелгинин тиби:

en: Attribute visible:
ky_KG: Атрибутту көрсөтүү:

en: Attribute was saved.
ky_KG: Атрибут сакталды.

en: Attributes
ky_KG: Атрибуттар

en: Attributes to be created
ky_KG: Түзүлүүчү атрибуттар

en: Attributes to export:
ky_KG: Экспорттолчу өзбелгилер:

en: Aug
ky_KG: Авг

en: August
ky_KG: Август

en: Author:
ky_KG: Автору:

en: Auto
ky_KG: Авто

en: Auto Translate
ky_KG: Автоматтык котормо

en: Autoload URL
ky_KG: Автожүктөлүүчү URL

en: Autoload URL:
ky_KG: Автожүктөлүүчү URL:

en: Automatic
ky_KG: Автоматтык

en: Automatic (UTF-8)
ky_KG: Автоматтык (UTF-8)

en: Automatically load end URL when survey complete:
ky_KG: Сурамжылоо бүткөндөн кийин бул URL шилтемесине автоматтык түрдө багыт ал:

en: Automatically rename question code if already exists?
ky_KG: Эгерде бар болсо суроонун коду автоматтык түрдө өзгөртүлсүнбү?

en: Available admin themes:
ky_KG: Жеткиликтүү админ темалары:

en: Available functions
ky_KG: Жеткиликтүү функциялар

en: Available label sets:
ky_KG: Жеткиликтүү меткалар топтомдору:

en: Available languages:
ky_KG: Жеткиликтүү тилдер:

en: Available question themes:
ky_KG: Жеткиликтүү суроо темалары:

en: Available survey themes:
ky_KG: Жеткиликтүү сурамжылоонун темалары:

en: Average file size
ky_KG: Файлдын орто көлөмү

en: Average interview time:
ky_KG: Интервьюнун орточо убакыты:

en: Back
ky_KG: Артка

en: Back to main menu
ky_KG: Артка башкы менюга

en: Background colour for questions (0 black - 255 white)
ky_KG: Суроолордун фонунун түсү (0 кара - 255 ак)

en: Background colour for sections (0 black - 255 white)
ky_KG: Бөлүмдөрдүн фондук түсү (0 кара - 255 ак)

en: Backup
ky_KG: Резервдик көчүрмө

en: Backup entire database
ky_KG: Маалымат базасынын толук резервдик көчүрмөсүн түзүү

en: Bar chart
ky_KG: Мамы диаграмма

en: Base language
ky_KG: Негизги тил

en: Base language:
ky_KG: Негизги тил:

en: Basic admin notification
ky_KG: Администратордун кыскача эскертүүсү

en: Basic admin notification body
ky_KG: Администратордун кыскача эскертүүсүнүн тексти

en: Basic admin notification email body:
ky_KG: Администратордун кыскача эскертүү электрондук каттын тексти:

en: Basic admin notification subject
ky_KG: Администратордун кыскача эскертүүсүнүн темасы

en: Basic admin notification subject:
ky_KG: Администратордун кыскача эскертүүсүнүн темасы:

en: Basic attributes
ky_KG: Негизги атрибуттар

en: Basic notification attachments:
ky_KG: Кыскача эскертүүнүн тиркемелери:

en: Basque
ky_KG: Баск

en: Before
ky_KG: Чейин

en: Before you start, please prove you are human.
ky_KG: Баштаардан мурун, сураныч, сиз адам экениңизди далилдеңиз.

en: Beginner tour
ky_KG: Баштапкы тур

en: Belarusian
ky_KG: Белорустук

en: Bengali
ky_KG: Бенгал

en: Big5 Traditional Chinese
ky_KG: Кытайча Адаттуу Big5

en: Blacklist settings
ky_KG: Кара тизменин касиеттери

en: Blacklist settings were saved.
ky_KG: Кара тизменин параметрлери сакталды.

en: Blacklist user:
ky_KG: Кара тизмедеги колдонуучу:

en: Blacklisted
ky_KG: Кара тизмедегилер

en: Blacklisted participants
ky_KG: Кара тизмедеги катышуучулар

en: Blacklisted?
ky_KG: Кара тизмедеби?

en: Borders around questions in PDF:
ky_KG: PDFдин суроолорунун сырткы чек арасы:

en: Bosnian
ky_KG: Босниялык

en: Both
ky_KG: Экөө тең

en: Branch
ky_KG: Бутак жоромолу

en: Broken question themes
ky_KG: Бузулган суроо темалары

en: Broken survey themes:
ky_KG: Бузулган сурамжылоо темалары:

en: Browse participants
ky_KG: Катышуучуларды байкап чыгуу

en: Browse responses
ky_KG: Жоопторду көрүү

en: Bulgarian
ky_KG: Болгар

en: Buy a new key
ky_KG: Жаңы ачкычты сатып алуу

en: By question group
ky_KG: Суроолор группасы боюнча

en: CPDB CSV summary
ky_KG: CPDB CSV жыйынтыгы

en: CPDB mapping
ky_KG: CPDB көрсөтүү

en: CSS class(es)
ky_KG: CSS класс(тар)ы

en: CSS class(es):
ky_KG: CSS класс(тар)ы:

en: CSS files:
ky_KG: CSS файлдары:

en: CSV field names
ky_KG: CSV башжазуулардын аталышы

en: CSV field separator:
ky_KG: CSV тилкелер арасындагы бөлгүч:

en: CSV file
ky_KG: CSV файлы

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
ky_KG: Сандар тизмесинин Стандарттык Четтөөсүн (Стандарттык Девиациясын) эсептеп чыгаруу

en: Calculate the sum of values in an array
ky_KG: Массивдеги маанилердин суммасын эсептөө

en: Calculation
ky_KG: Эсептөө

en: Can edit?
ky_KG: Өзгөртө алабы?

en: Can't delete question group when the survey is active
ky_KG: Сурамжылоо активдүү болсо суроолор группасын жоюуга болбойт.

en: Can't find user group!
ky_KG: Колдонуучу группасы табылган жок!

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
ky_KG: Меткалар жаңыртылбады, себеби сиз кайталанган коддорду колдонуп жатасыз.

en: Cancel
ky_KG: Токтотуу

en: Cancel automatic sending
ky_KG: Автоматтык түрдө жөнөтүүнү токтотуу

en: Cancel editing
ky_KG: Өзгөртүүнү токтотуу

en: Cannot be changed
ky_KG: Өзгөртүүгө мүмкүн эмес

en: Catalan
ky_KG: Каталан

en: Catalan (Valencian)
ky_KG: Каталан (Валенсия)

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser or for this website. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
ky_KG: Эскертүү: сиздин браузериңизде бул сайтка JavaScriptти аткаруу өчүрүлгөн. Бул сурамжылоонун бардык суроолоруна жооп бере албай калышыңыз мүмкүн. Сураныч, браузериңиздин касиеттерин ыңгайлаштырыңыз.

en: Centered
ky_KG: Ортосунда

en: Central database
ky_KG: Борбордук маалымат базасы

en: Central participant database
ky_KG: Катышуучулардын борбордук маалымат базасы

en: Central participants database summary
ky_KG: Катышуучулардын борбордук маалымат базасынын жыйынтыгы

en: Change language
ky_KG: Тилди алмаштыруу

en: Change password
ky_KG: Сырдык сөздү өзгөртүү

en: Change password?
ky_KG: Сырдык сөз өзгөртүлсүнбү?

en: Change scenario number
ky_KG: Сценарийдин номерин өзгөртүү

en: Change survey group
ky_KG: Сурамжылоо группасын (тобун) алмаштыруу

en: Change the language
ky_KG: Тилди өзгөртүү

en: Changed by
ky_KG: Тарабынан өзгөртүлдү

en: Changes cannot be saved to a standard theme.
ky_KG: Стандарттуу темага өзгөртүүлөр сактала албайт.

en: Chart type
ky_KG: Графиктин тиби

en: Chart type:
ky_KG: Графиктин тиби:

en: Check again
ky_KG: Кайра текшерүү

en: Check any that apply
ky_KG: Тиешелүү жооптордун бардыгын белгилеңиз

en: Check data
ky_KG: Маалыматты текшерүү

en: Check data integrity
ky_KG: Маалыматтардын бүтүндүгүн текшерүү

en: Check logic
ky_KG: Логиканы текшерүү

en: Check logic for current group
ky_KG: Учурдагы группанын логикасын текшерүү

en: Checking basic requirements...
ky_KG: Негизги керектүү талаптарды текшерүү...

en: Checking existing LimeSurvey files...
ky_KG: Учурдагы LimeSurvey файлдарын текшерүү...

en: Chinese (Simplified)
ky_KG: Кытайча (жөнөкөйлөштүрүлгөн)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
ky_KG: Кытай тили (Традициялык - Гонгконг)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
ky_KG: Кытайча (Адаттуу - Тайвань)

en: Choice column width
ky_KG: Тилкенин туурасын тандоо

en: Choice of rank %s
ky_KG: %s рейтингин тандоо

en: Choose file
ky_KG: Файлды тандоо

en: Choose one of the following answers
ky_KG: Төмөнкү жооптордун бирөөсүн тандаңыз

en: Choose the CSV file to upload:
ky_KG: Жөнөтүп жүктөөгө CSV файлын тандаңыз:

en: Choose the file to upload:
ky_KG: Жүктөп жиберүүгө файл тандаңыз:

en: Choose your language
ky_KG: Өзүңүздүн тилиңизди тандаңыз

en: Chosen icon:
ky_KG: Тандалган иконка:

en: Circle
ky_KG: Тегерек

en: Classes
ky_KG: Класстар

en: Clear
ky_KG: Тазалоо

en: Clear all
ky_KG: Баарын тазалоо

en: Clear now
ky_KG: Азыр тазалоо

en: Clear selection
ky_KG: Тандоолорду тазалоо

en: Click here to start the survey.
ky_KG: Сурамжылоону баштоо үчүн бул жерди басыңыз.

en: Click here to use ComfortUpdate or to download it.
ky_KG: ComfortUpdate колдонуу же жуктөп алуу үчүн бул жерге өтүңүз.

en: Click here to use ComfortUpdate.
ky_KG: ComfortUpdate колдонуу үчүн бул жерге өтүңүз.

en: Click on 'Activate this survey'
ky_KG: 'Бул сурамжылоону активдештирүүнү' басыңыз

en: Click on 'No, thanks'
ky_KG: 'Жок, рахмат' дегенди басыңыз

en: Click to adjust.
ky_KG: Ыңгайлаштыруу үчүн басыңыз.

en: Close
ky_KG: Жабуу

en: Close editor
ky_KG: Редакторду жабуу

en: Closed group
ky_KG: Жабык группа

en: Code
ky_KG: Код

en: Code filter
ky_KG: Коддун фильтри

en: Code:
ky_KG: Код:

en: Code: '%s' is a reserved word.
ky_KG: Код: '%s' сөзү бош эмес.

en: Columns
ky_KG: Тилкелер

en: ComfortUpdate could not find the update info data.
ky_KG: ComfortUpdate жаңыртуу жөнүндө маалымат тапкан жок.

en: ComfortUpdate couldn't find the update file on your local system (or the updater update file)
ky_KG: ComfortUpdate сиздин локалдык системаңызда жаңыртуу файлын (же жаңыртуу модулунун  жаныртуу файлын) тапкан жок.

en: ComfortUpdate encountered an error while trying to get data from your database.
ky_KG: ComfortUpdate сиздин маалымат базаңыздан маалымат алууда катага туш болду.

en: ComfortUpdate has been updated!
ky_KG: ComfortUpdate жаңыртылды!

en: ComfortUpdate key
ky_KG: ComfortUpdate ачкычы

en: ComfortUpdate key information
ky_KG: ComfortUpdate ачкычы туралуу маалымат

en: ComfortUpdate step %s
ky_KG: ComfortUpdate кадам %s

en: Comma
ky_KG: Үтүр

en: Comma (,)
ky_KG: Үтүр (,)

en: Comment
ky_KG: Комментарий

en: Comment only when you choose an answer.
ky_KG: Жоопту тандагандан кийин гана комментарий бериңиз.

en: Comment your answers.
ky_KG: Жоопторуңуздарга түшүндүрмө бериңиз.

en: Comments
ky_KG: Түшүндүрмөлөр

en: Compact
ky_KG: Чакан

en: Complete only
ky_KG: Толуктарды гана

en: Completed
ky_KG: Бүтүрүлгөн

en: Completed?
ky_KG: Бүтүрүлгөн?

en: Condition
ky_KG: Шарт

en: Condition added.
ky_KG: Шарт кошулду.

en: Condition successfully copied
ky_KG: Шарт ийгиликтүү көчүрүлдү

en: Condition updated.
ky_KG: Шарт жаңыртылды.

en: Conditions
ky_KG: Шарттар

en: Conditions designer
ky_KG: Шарттарды түзүүчү

en: Configuration
ky_KG: Конфигурация

en: Confirm
ky_KG: Ырастоо

en: Confirm password:
ky_KG: Сырдык сөздү ырастоо:

en: Confirm your admin password
ky_KG: Админ сырдык сөзүңүздү ырастаңыз

en: Confirmation
ky_KG: Ырастоо

en: Confirmation email
ky_KG: Ырастоо электрондук каты

en: Confirmation email body
ky_KG: Ырастоо электрондук каттын негизги бөлүгү

en: Confirmation email body:
ky_KG: Ырастоо электрондук каттын негизги бөлүгү:

en: Confirmation of your participation in our survey
ky_KG: Биздин сурамжылоого катышууга сиздин ырастооңуз

en: Constant
ky_KG: Константа

en: Continue
ky_KG: Улантуу

en: Continue without answering
ky_KG: Жооп бербей улантуу

en: Continue?
ky_KG: Улантасызбы?

en: Convert resource links and expression fields?
ky_KG: Ресурстарга шилтемелер жана туюнтмалар талаалары конвертациялансынбы?

en: Copy
ky_KG: Көчүрүү

en: Copy advanced settings?
ky_KG: Кеңейтилген параметрлер көчүрүлсүнбү?

en: Copy conditions
ky_KG: Шарттарды көчүрүү

en: Copy default answers?
ky_KG: Өзү аныкталма жооптор көчүрүлсүнбү?

en: Copy failed
ky_KG: Көчүрүлгөн жок

en: Copy of survey is completed.
ky_KG: Сурамжылоону көчүрүү бүттү.

en: Copy options
ky_KG: Көчүрүүнүн параметрлери

en: Copy question
ky_KG: Суроону көчүрүү

en: Copy subquestions?
ky_KG: Суроочолор көчүрүлсүнбү?

en: Copy survey
ky_KG: Сурамжылоону көчүрүү

en: Copy the selected conditions to:
ky_KG: Тандалган шарттар төмөнкүгө көчүрүлсүн:

en: Core theme
ky_KG: Өзок темасы

en: Corrected time:
ky_KG: Оңдолгон убакыт:

en: Cosine
ky_KG: Косинус

en: Could not connect to LDAP server.
ky_KG: LDAP серверине кирүүгө мүмкүн эмес.

en: Could not delete user group.
ky_KG: Колдонуучулар группасын өчүрүп жоготууга мүмкүн эмес.

en: Could not delete user group. No group selected.
ky_KG: Колдонуучулар группасы өчүрүлгөн жок. Группа тандалган эмес.

en: Could not insert all conditions.
ky_KG: Бардык шарттар киргизилген жок.

en: Could not modify user data.
ky_KG: Колдонуучунун маалыматы өзгөртүлө албады.

en: Could not open file
ky_KG: Файлды ачууга мүмкүн эмес

en: Could not remove deleted files
ky_KG: Өчүрүлгөн файлдар жоготулган жок

en: Could not save theme %s: %s
ky_KG: %s темасы сакталган жок: %s

en: Could not update condition.
ky_KG: Шарт жаңыртылган жок.

en: Could not write file
ky_KG: Файлды жазууга мүмкүн эмес

en: Count
ky_KG: Саны

en: Create
ky_KG: Түзүү

en: Create a new question group inside your survey.
ky_KG: Сурамжылооңуздун ичинде жаңы суроолор группасын түзүү.

en: Create a new survey
ky_KG: Жаңы сурамжылоо түзүү

en: Create a new survey clicking on the %s icon.
ky_KG: %s кнопкасын басып жаңы сурамжылоо түзүү.

en: Create a new survey group
ky_KG: Жаңы сурамжылоо группасын түзүү

en: Create a sample question and question group
ky_KG: Мисал катары суроо же суроолор группасын түзүү

en: Create database
ky_KG: Маалымат базасын жаратуу

en: Create new question group
ky_KG: Жаңы суроолор группасын түзүү

en: Create new survey menu
ky_KG: Сурамжылоонун жаңы менюсун жаратуу

en: Create one or more questions inside the new question group.
ky_KG: Жаңы суроолор группасынын ичинде бир же бир нече суроону түзүү.

en: Create or import new label set(s)
ky_KG: Жаңы меткалар топтом(дор)ун түзүү же импорттоо

en: Create permission roles
ky_KG: Уруксат эрежелерин түзүү

en: Create survey
ky_KG: Сурамжылоо түзүү

en: Create survey groups:
ky_KG: Сурамжылоо группаларын түзүү:

en: Create, import, or copy survey
ky_KG: Сурамжылоону түзүү, импорттоо же көчүрмөсүн кылуу

en: Create...
ky_KG: Түзүү...

en: Create/edit user groups
ky_KG: Колдонуучулар группасын түзүү/өзгөртүү

en: Created
ky_KG: Түзүлгөн

en: Created by
ky_KG: Тарабынан жаралды

en: Creating file backup
ky_KG: Файлдын резервдик көчүрмөсүн түзүү

en: Croatian
ky_KG: Хорватиялык

en: Cssframework Name
ky_KG: Cssframework аталышы

en: Current
ky_KG: Учурдагы

en: Current database version:
ky_KG: Учурдагы маалымат базасынын жоромолу:

en: Current password:
ky_KG: Азыркы сырдык сөз:

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
ky_KG: Азыркы учурда бул сурамжылоого конфигурацияланган кошумча тилдер жок.

en: Czech
ky_KG: Чех

en: Czech (informal)
ky_KG: Чех (расмий эмес)

en: DB backup created:
ky_KG: Түзүлгөн маалымат базасынын резервдик көчүрмөсү:

en: DEC West European
ky_KG: DEC Батыш Европалык

en: DOS Central European (cp852)
ky_KG: DOS Борбордук Европалык (cp852)

en: DOS Cyrillic (cp866)
ky_KG: DOS Кириллица (cp866)

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak (cp895)
ky_KG: DOS Kamenicky Чех-Словак (cp895)

en: DOS West European (cp850)
ky_KG: DOS Батыш Европалык (cp850)

en: Danish
ky_KG: Даниялык

en: Dari
ky_KG: Дари

en: Data
ky_KG: Маалымат

en: Data entry
ky_KG: Маалыматтарды киргизүү

en: Data entry screen
ky_KG: Маалыматтарды киргизүү режими

en: Data redundancy check
ky_KG: Маалыматтын ашыктыгын текшерүү

en: Data selection
ky_KG: Маалыматты тандоо

en: Data selection:
ky_KG: Маалыматты тандоо:

en: Database
ky_KG: Маалымат базасы

en: Database configuration
ky_KG: Маалымат базасынын конфигурациясы

en: Database creation
ky_KG: Маалымат базасын жаратуу

en: Database doesn't exist!
ky_KG: Маалымат базасы жок!

en: Database driver
ky_KG: Маалымат базасынын драйвери

en: Database driver version
ky_KG: Маалымат базасынын драйверинин жоромолу

en: Database error
ky_KG: Маалымат базасында ката

en: Database error!
ky_KG: Маалымат базасындагы ката!

en: Database exists
ky_KG: Маалымат базасы бар

en: Database has been created.
ky_KG: Маалымат базасы түзүлдү.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
ky_KG: Маалымат базасы %s жоромолуна чейин ийгиликүү жаңыртылды

en: Database location
ky_KG: Маалымат базасынын жайгашуусу

en: Database name
ky_KG: Маалымат базасынын аты

en: Database name:
ky_KG: Маалымат базасынын аталышы:

en: Database password
ky_KG: Маалымат базанын сырдык сөзү

en: Database server info
ky_KG: Маалымат базасынын сервери тууралу маалымат

en: Database server version
ky_KG: Маалымат базасы серверинин жоромолу:

en: Database settings
ky_KG: Маалымат базасынын параметрлери

en: Database type
ky_KG: Маалымат базасынын тиби

en: Database type:
ky_KG: Маалымат базасынын тиби:

en: Database update
ky_KG: Маалымат базасын жаңыртуу

en: Database upgrade
ky_KG: Маалымат базасын жаңыртуу

en: Database user
ky_KG: Маалымат базасынын колдонуучусу

en: Date
ky_KG: Дата

en: Date %s is invalid, please review your answer.
ky_KG: %s датасы туура эмес, сураныч, жообуңузду текшериңиз.

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
ky_KG: Дата (ЖЖЖЖ-АА-КК) барабар

en: Date added
ky_KG: Кошулган датасы

en: Date entered is invalid!
ky_KG: Киргизилген маалымат жараксыз!

en: Date format:
ky_KG: Датанын форматы:

en: Date format: %s
ky_KG: Датанын форматы: %s

en: Date in the format: %s
ky_KG: Датанын форматы: %s

en: Date saved
ky_KG: Сакталган датасы

en: Date stamp:
ky_KG: Датаны сактоо:

en: Date stamp?
ky_KG: Дата сакталсынбы?

en: Date started
ky_KG: Башталган датасы

en: Date submitted
ky_KG: Тапшырылган датасы

en: Date/Time
ky_KG: Дата/Убакыт

en: Date/Time format
ky_KG: Датанын/Убакыттын форматы

en: Day
ky_KG: Күн

en: Deactivate
ky_KG: Деактивдештирүү

en: Deactivate Survey
ky_KG: Сурамжылоону Деактивдештирүү

en: Deactivate plugin
ky_KG: Плагинди деактивдештирүү

en: Deactivate quotas
ky_KG: Квоталарды деактивдештирүү

en: Deactivate survey
ky_KG: Сурамжылоону деактивдештирүү

en: Deactivated
ky_KG: Деактивдештирилген

en: Deactivated result tables
ky_KG: Деактивдештирилген натыйжа таблицалары

en: Deactivation
ky_KG: Деактивдештирүү

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
ky_KG: Урматтуу {FIRSTNAME},
     
     Сиз, же сиздин почтаңызды колдонуп кимдир бирөө, {SURVEYNAME} сурамжылоосуна катышуу үчүн катталдыңыз.
     
    Бул сурамжылоону толтуруу үчүн төмөнкү шилтемеге кириңиз:
     
     {SURVEYURL}
     
     Эгерде бул сурамжылоо жөнүндө суроолоруңуз болсо, же сиз катталган катышуучу болбой туруп, бул катты кокус жаңылыштык менен алсаңыз, сураныч, {ADMINNAME} менен {ADMINEMAIL} аркылуу байланышыңыз.

en: Dec
ky_KG: Дек

en: December
ky_KG: Декабрь

en: Decimal mark:
ky_KG: Ондук бөлчөктүн белгиси:

en: Decrease
ky_KG: Азайтуу

en: Default
ky_KG: Өзү аныкталма

en: Default HTML editor mode:
ky_KG: HTML редакторунун өзү аныкталма режими:

en: Default answer
ky_KG: Өзү аныкталма жооп

en: Default answer value:
ky_KG: Өзү аныкталма жооптун мааниси:

en: Default answers
ky_KG: Өзү аныкталма жооптор

en: Default attribute name:
ky_KG: Атрибуттун өзү аныкталма аталышы:

en: Default language
ky_KG: Өзү аныкталма тил

en: Default position
ky_KG: Өзү аныкталма абал

en: Default scenario
ky_KG: Өзү аныкталма сценарий

en: Default site admin email:
ky_KG: Өзү аныкталма сайттын Администраторунун электрондук почтасы:

en: Default site bounce email:
ky_KG: Кайра кайтып келүүчү каттарга электрондук почтанын дареги:

en: Default site language:
ky_KG: Сайттын өзү аныкталма тили:

en: Default survey menus restored.
ky_KG: Сурамжылоонун өзү аныкталма менюсу кайра калыбына келтирилди.

en: Default theme:
ky_KG: Өзү аныкталма тема:

en: Default value:
ky_KG: Өзү аныкталма маани:

en: Default:
ky_KG: Өзү аныкталма:

en: Delete
ky_KG: Өчүрүү

en: Delete User
ky_KG: Колдонуучуну Өчүрүү

en: Delete all conditions
ky_KG: Бардык шарттарды өчүрүү

en: Delete all conditions in this scenario
ky_KG: Бул сценарийдеги бардык шарттарды өчүрүү

en: Delete all notifications
ky_KG: Бардык эскертүүлөрдү тазалоо

en: Delete attachments
ky_KG: Кыстырмаларды өчүрүп жоготуу

en: Delete attribute
ky_KG: Атрибутту өчүрүп жоготуу

en: Delete condition
ky_KG: Шартты өчүрүү

en: Delete current question group
ky_KG: Учурдагы суроолор группасын жоюу

en: Delete current user group
ky_KG: Учурдагы колдонуучулар группасын жоюу

en: Delete exported participants:
ky_KG: Экспорттолгон катышуучуларды өчүрүү:

en: Delete file
ky_KG: Файлды өчүрүү

en: Delete label set
ky_KG: Меткалар топтомун өчүрүү

en: Delete menus
ky_KG: Менюларды жоготуу

en: Delete now
ky_KG: Азыр өчүрүү

en: Delete one or more participants...
ky_KG: Бир же андан көп катышуучуларды өчүрүү...

en: Delete participant
ky_KG: Катышуучуну өчүрүү

en: Delete participants table
ky_KG: Катышуучулардын таблицасын жоюу

en: Delete question(s)
ky_KG: Суроону (суроолорду) өчүрүү

en: Delete quotas
ky_KG: Квоталарды өчүрүү

en: Delete responses
ky_KG: Жоопторду өчүрүү

en: Delete roles
ky_KG: Рольдорду өчүрүү

en: Delete survey
ky_KG: Сурамжылоону өчүрүү

en: Delete survey files
ky_KG: Сурамжылоо файлдарын өчүрүү

en: Delete survey group
ky_KG: Сурамжылоо группасын өчүрүп жоготуу

en: Delete survey group not possible
ky_KG: Сурамжылоо группасын өчүрүүгө мүмкүн эмес

en: Delete survey participant
ky_KG: Сурамжылоонун катышуучусун жоюу

en: Delete survey participants
ky_KG: Сурамжылоонун катышуучуларын жоюу

en: Delete survey participants table
ky_KG: Сурамжылоонун катышуучулар таблицасын өчүрүү

en: Delete surveys
ky_KG: Сурамжылоолорду өчүрүү

en: Delete table
ky_KG: Таблицаны жоюу

en: Delete this assessment rule
ky_KG: Булл баалоо эрежесин өчүрүү

en: Delete this attribute
ky_KG: Бул атрибутту өчүрүү

en: Delete this attribute:
ky_KG: Төмөнкү өзбелгини өчүрүү:

en: Delete this entry
ky_KG: Бул жазманы өчүрүү

en: Delete this participant
ky_KG: Бул катышуучуну жоготуу

en: Delete this response
ky_KG: Бул жоопту өчүрүү

en: Delete this subquestion
ky_KG: Бул суроочону өчүрүү

en: Delete this survey menu
ky_KG: Бул сурамжылоонун менюсун өчүрүү

en: Delete this user
ky_KG: Бул колдонуучуну жоюу

en: Delete this user group
ky_KG: Бул колдонуучулар группасын жоготуу

en: Delete user
ky_KG: Колдонуучуну өчүрүү

en: Delete user group
ky_KG: Колдонуучулар группасын өчүрүү

en: Deleted
ky_KG: Өчүрүлдү

en: Deleting  will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
ky_KG: Өчүрсөңүз ичинде камтылган жооптун варианттары жана суроочолору да өчүрүлөт. Улантканга күмөнүңүз жокпу?

en: Deleting User
ky_KG: Колдонуучуну өчүрүү

en: Deleting answers: %u answers deleted
ky_KG: Жоопторду өчүрүү: %u жооп өчүрүлдү

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
ky_KG: Шарттарды өчүрүү: %u шарттары өчүрүлдү

en: Deleting groups: %u groups deleted
ky_KG: Группаларды жоюу: %u группа жоюлду

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
ky_KG: Суроонун атрибуттарын өчүрүү: %u атрибут өчүрүлүп жоготулду

en: Deleting questions: %u questions deleted
ky_KG: Суроолорду өчүрүү: %u суроо өчүрүлдү

en: Deleting survey participants table: %s
ky_KG: Сурамжылоо катышуучуларынын таблицасын өчүрүү: %s

en: Deleting survey table: %s
ky_KG: Сурамжылоо таблицасын жоюу: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
ky_KG: Сурамжылоолорду өчүрүү: %u сурамжылоо өчүрүлдү

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
ky_KG: Бул группаны өчүрсөңүз анын ичинде камтылган бардык суроолор жана жооптор дагы жоголот. Макулсузбу?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
ky_KG: Демо режим: Бул системада файлдарды жүктөп жөнөтүүгө болбойт.

en: Description
ky_KG: Баяндама

en: Description of the survey
ky_KG: Сурамжылоону баяндоо

en: Description:
ky_KG: Баяндама:

en: Detailed admin notification
ky_KG: Администратордун кеңейтилген эскертүүсү

en: Detailed admin notification body
ky_KG: Администратордун кеңейтилген эскертүүсүнүн тексти

en: Detailed admin notification email body:
ky_KG: Администратордун кеңейтилген эскертүү электрондук каттын тексти:

en: Detailed admin notification subject
ky_KG: Администратордун кеңейтилген эскертүүсүнүн темасы

en: Detailed admin notification subject:
ky_KG: Администратордун кеңейтилген эскертүүсүнүн темасы:

en: Detailed notification attachments:
ky_KG: Кеңири эскертүүнүн тиркемелери:

en: Did Not Save
ky_KG: Сакталган Жок

en: Disable chart
ky_KG: Графиканы токтотуу

en: Disabled
ky_KG: Өчүрүлгөн

en: Display
ky_KG: Көрсөтүү

en: Display a chart in the statistics?
ky_KG: Статитистикада график көрсөтүлсүнбү?

en: Display as bar chart
ky_KG: Мамы диаграммасында көрсөтүү

en: Display as pie chart
ky_KG: Тегерек диаграммада көрсөтүү

en: Display chart:
ky_KG: Графикти көрсөтүү:

en: Display columns
ky_KG: Тилкелерди көрсөтүү

en: Display map
ky_KG: Картаны көрсөтүү

en: Display mode:
ky_KG: Көрсөтүү режими:

en: Display participants
ky_KG: Катышуучуларды көрсөтүү

en: Display responses
ky_KG: Жоопторду көрсөтүү

en: Display rows
ky_KG: Саптарды көрсөтүү

en: Display survey participants after adding?
ky_KG: Кошулгандан кийин сурамжылоонун катышуучулары көрсөтүлсүнбү?

en: Display/Export
ky_KG: Көрсөтүү/Экспорттоо

en: Displaying {start}-{end} of {count} result(s).
ky_KG: Баардыгы - {count} натыйжа, анын ичинен {start}-{end} көрсөтүлдү.

en: Do you want to continue?
ky_KG: Улантасызбы?

en: Do you want to create a survey participant table for this survey?
ky_KG: Бул сурамжылоого сурамжылоонун катышуучулардын таблицасын түзгүңүз келеби?

en: Do you want to delete this user?
ky_KG: Бул колдонуучуну өчүрүп жоготууну каалайсызбы?

en: Don't import if label set already exists:
ky_KG: Эгерде учурдагы меткалар топтому бар болсо импорттолбосун:

en: Don't show
ky_KG: Көрсөтпө

en: Done. Test your survey using the %s icon.
ky_KG: Бүттү. %s кнопкасын басып сурамжылооңузду текшериңиз.

en: Dot (.)
ky_KG: Чекит (.)

en: Doughnut
ky_KG: Шакек диаграмма

en: Doughnut chart
ky_KG: Шакек диаграмма

en: Download
ky_KG: Жүктөө

en: Download all files in this response as a zip file
ky_KG: Бул жооптун бардык файлдарын zip файл кылып жүктөө

en: Download archive
ky_KG: Архивди жүктөө

en: Download error!
ky_KG: Жүктөө катасы!

en: Download files
ky_KG: Файлдарды жүктөө

en: Download marked files
ky_KG: Белгиленген файлдарды жүктөө

en: Download the data and the syntax file.
ky_KG: Маалымат файлын жана синтаксис файлын жүктөө.

en: Download this file
ky_KG: Файлды жүктөңүз

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
ky_KG: Катышуучулардын борбордук маалымат базасы менен байланыштыруу үчүн бул атрибутту кармап алып башка тилкеге таштаңыз.

en: Duplicate label set name
ky_KG: Меткалар топтомунун көчүрмөсүн жаратуу

en: Duration
ky_KG: Созулушу

en: Dutch
ky_KG: Нидерланд

en: Dutch (informal)
ky_KG: Голланд (расмий эмес)

en: ERROR MESSAGE
ky_KG: КАТА БИЛДИРҮҮ

en: EUC-JP Japanese
ky_KG: EUC-JP Жапон

en: EUC-KR Korean
ky_KG: EUC-KR Корея

en: Each answer must be %s
ky_KG: Ар бир жооп %s болушу керек

en: Each answer must be at least %s
ky_KG: Жооп эң эле аз дегенде %s болушу керек

en: Each answer must be at most %s
ky_KG: Ар бир жооп эң эле көп дегенде %s болушу керек

en: Each answer must be between %s and %s
ky_KG: Ар бир жооп %s жана %s маанилеринен ортосунда болушу керек

en: Each question has its own graph type defined in its advanced settings.
ky_KG: Суроонун кеңири параметрлеринде көрсөтүлгөн ар бир суроонун өзүнүн графигинин тиби бар.

en: Earlier than:
ky_KG: Төмөнкүдөн эртерээк:

en: Edge detection format:
ky_KG: Чек араны таануунун форматы:

en: Edit
ky_KG: Өзгөртүү

en: Edit Group
ky_KG: Группаны Өзгөртүү

en: Edit URL parameter
ky_KG: URL шилтемесинин параметрин өзгөртүү

en: Edit answer options
ky_KG: Тандалуучу жоопторду өзгөртүү

en: Edit answer options for this question
ky_KG: Бул суроонун жооп варианттарын өзгөртүү

en: Edit assessments
ky_KG: Баалоолорду өзгөртүү

en: Edit attribute
ky_KG: Өзбелгилерди өзгөртүү

en: Edit condition
ky_KG: Шартты өзгөртүү

en: Edit current user group
ky_KG: Учурдагы колдонуучулардын группасына өзгөртүү киргизүү

en: Edit default answers
ky_KG: Өзү аныкталма жоопторду өзгөртүү

en: Edit email templates
ky_KG: Email калыптарын өзгөртүү

en: Edit global settings
ky_KG: Глобалдык параметрлерди өзгөртүү

en: Edit group
ky_KG: Группаны өзгөртүү

en: Edit label sets
ky_KG: Меткалар топтомдорун өзгөртүү

en: Edit participant
ky_KG: Катышуучуну өзгөртүү

en: Edit permissions
ky_KG: Уруксаттарды өзгөртүү

en: Edit permissions for this survey
ky_KG: Бул сурамжылоого уруксаттарды өзгөртүү

en: Edit presentation and navigation settings
ky_KG: Жарыялоонун жана навигациянын касиеттерин өзгөртүү

en: Edit question
ky_KG: Суроону өзгөртүү

en: Edit quota
ky_KG: Квотаны өзгөртүү

en: Edit quotas
ky_KG: Квоталарды өзгөртүү

en: Edit response
ky_KG: Жоопту өчүрүү

en: Edit subquestions
ky_KG: Суроочолорду өзгөртүү

en: Edit subquestions for this question
ky_KG: Бул суроонун суроочолорун өзгөртүү

en: Edit survey group
ky_KG: Сурамжылоо группасын өзгөртүү

en: Edit survey menu
ky_KG: Сурамжылоо менюсун өзгөртүү

en: Edit survey participant
ky_KG: Сурамжылоонун катышуучусун өзгөртүү

en: Edit survey permissions
ky_KG: Сурамжылоонун уруксаттарын өзгөртүү

en: Edit survey permissions for group %s
ky_KG: %s группасына сурамжылоонун уруксаттарын өзгөртүү

en: Edit survey permissions for user %s
ky_KG: %s колдонуучусуна сурамжылоонун уруксаттарын өзгөртүү

en: Edit survey settings
ky_KG: Сурамжылоонун параметрлерин өзгөртүү

en: Edit text elements and general settings
ky_KG: Текст элементтерин жана жалпы параметрлерди өзгөртүү

en: Edit theme options for this survey
ky_KG: Бул сурамжылоонун темасынын касиеттерин өзгөртүү

en: Edit this assessment rule
ky_KG: Бул баалоо эрежесин өзгөртүү

en: Edit this attribute
ky_KG: Бул атрибутту өзгөртүү

en: Edit this participant
ky_KG: Бул катышуучуну өзгөртүү

en: Edit this response
ky_KG: Бул жоопту өзгөртүү

en: Edit this survey menu
ky_KG: Бул сурамжылоонун менюсун өзгөртүү

en: Edit this survey participant
ky_KG: Сурамжылоонун бул катышуучусун өзгөртүү

en: Edit this user
ky_KG: Бул колдонуучуну өзгөртүү

en: Edit user group
ky_KG: Бул колдонуучулар группасын өзгөртүү

en: Edit user permissions for user %s
ky_KG: %s колдонуучусунун колдонуу уруксаттарын өзгөртүү

en: Edit value
ky_KG: Маанисин өзгөртүү

en: Editing
ky_KG: Өзгөртүү

en: Editing %s
ky_KG: %s өзгөртүү

en: Editing response (ID %s)
ky_KG: Жооптү өзгөртүү (ID %s)

en: Editing user
ky_KG: Колдонуучуну өзгөртүү

en: Email
ky_KG: Электрондук почта

en: Email address
ky_KG: Электрондук почтанын дареги

en: Email address is not valid.
ky_KG: Электрондук каттын дареги туура эмес.

en: Email address of the survey administrator
ky_KG: Сурамжылоонун администраторунун электрондук почтасы

en: Email address:
ky_KG: Электрондук почта дареги:

en: Email failed
ky_KG: Электрондук кат жөнөтүлө албады

en: Email method:
ky_KG: Электрондук каттын ыкмасы:

en: Email settings
ky_KG: Электрондук катты жөндөө

en: Email status
ky_KG: Электрондук каттын статусу

en: Email status:
ky_KG: Электрондук каттын статусу:

en: Email templates
ky_KG: Электрондук каттын калыптары

en: Email templates successfully saved.
ky_KG: Электрондук каттын калыбы ийгиликтүү сакталды.

en: Email to %s failed. Error Message : %s
ky_KG: %s электрондук почтасына жөнөтүлгөн жок. Ката жөнүндө Билдирүү: %s

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Access code is not valid anymore.
ky_KG: {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) алчу электрондук катка жиберилбей аттап кетти: Кирүү коду жараксыз болуп калган.

en: Email user group
ky_KG: Колдонуучулар группасына электрондук кат жиберүү

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
ky_KG: Электрондук кат жиберилген жок, себеби демо-режим активдештирилген.

en: Email:
ky_KG: Электрондук почта:

en: Enable assessment mode:
ky_KG: Баалоо режимин иштетүү:

en: End
ky_KG: Аягы

en: End URL:
ky_KG: Түпкү (финалдык) URL шилтемеси:

en: End message:
ky_KG: Аягында көрсөтүлүүчү билдирүү:

en: End tour
ky_KG: Турду аяктоо

en: End url
ky_KG: Түпкү (финалдык) url шилтемеси

en: End: %s
ky_KG: Аяктоо: %s

en: English
ky_KG: Англисче

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
ky_KG: Өзүңүздүн атыңызды жана бул сурамжылоого сырдык сөзүңүздү киргизип, төмөндөгү "Сактоо" баскычын басып коюңуз.

en: Enter a new key
ky_KG: Жаңы ачкычты киргизиңиз

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
ky_KG: Мурунку суроонун суроочолор тартибин алуу үчүн суроонун IDсин киргизиңиз.

en: Enter your answers:
ky_KG: Жоопторуңузду киргизиңиз:

en: Enter your hostname and port, e.g.: %s
ky_KG: Өзүңүздүн hostname жана портту жазыңыз, мисалы: %s

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
ky_KG: Сервериңиздин аталышын жана порттун номерин көрсөтүңүз, мисалы: imap.gmail.com:995

en: Enter your update key:
ky_KG: Жаңыртуу ачкычыңызды киргизиңиз:

en: Equals
ky_KG: Барабар

en: Equals:
ky_KG: Барабар:

en: Equation
ky_KG: Теңдеме

en: Error
ky_KG: Ката

en: Error %s
ky_KG: %s катасы

en: Error : %s
ky_KG: Ката : %s

en: Error Files List
ky_KG: Ката Файлдардын тизмеси

en: Error code:
ky_KG: Катанын коду:

en: Error creating LDAP connection
ky_KG: LDAP байланышын түзүүдө ката

en: Error files list
ky_KG: Ката файлдардын тизмеси

en: Error message
ky_KG: Ката жөнүндө билдирүү

en: Error message returned by IMAP:
ky_KG: IMAP кайтарып берген ката жөнүндө билдирүү:

en: Error when saving %s for plugin %s
ky_KG: %s %s плагинине сактап жатканда ката чыкты

en: Error while creating zip file
ky_KG: Zip файлын түзүүдө ката чыкты

en: Error!
ky_KG: Ката!

en: Error. Deleted %s attribute(s). Error message: %s
ky_KG: Ката. Өчүрүлгөн %s атрибуту(тары). Ката жөнүндө билдирүү: %s

en: Error:
ky_KG: Ката:

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
ky_KG: Ката: 'башка' - бош эмес резервдеги сөз.

en: Error: Could not delete some files:
ky_KG: Ката: Кээ бир файлдар өчүрүлбөдү:

en: Error: Could not delete survey files.
ky_KG: Ката: Сурамжылоонун файлдары өчүрүлүп жоготулган жок.

en: Error: Theme "%s" is not installed.
ky_KG: Ката: "%s" темасы орнотулган эмес.

en: Error: There are no answers defined for this question.
ky_KG: Ката: Бул суроого аныкталган жооптор жок.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
ky_KG: Ката: Сиз суроочонун кодун бир нече жолу колдонууга аракет кылыт жатасыз.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
ky_KG: Ката: Сизге группанын аталышын ар бир тилде киргизүү керек.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
ky_KG: Ката: Сиз бул меткалар топтомунун атын жазышыңыз керек.

en: Estonian
ky_KG: Эстониялык

en: Everybody
ky_KG: Баары

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
ky_KG: Баары жакшы. Сураныч, кийинки кадамга өтүңүз.

en: Example data
ky_KG: Мисал маалыматы

en: Exclude answers?
ky_KG: Жоопторду чыгарып таштоо керекпи?

en: Exclude quotas?
ky_KG: Квоталарды эсепке албоо керекпи?

en: Exclude survey permissions?
ky_KG: Сурамжылоо уруксаттарын чыгарып таштоо керекпи?

en: Execute survey
ky_KG: Сурамжылоону жүргүзүп көрүү

en: Existing attribute
ky_KG: Учурдагы өзбелги

en: Existing participant attributes
ky_KG: Учурдагы катышуучунун өзбелгилери

en: Existing survey participant attributes
ky_KG: Сурамжылоонун катышуучуларынын бар болгон аттрибуттары

en: Exit and clear survey
ky_KG: Чыгуу жана сурамжылоону тазалоо

en: Expert mode
ky_KG: Эксперттик режим

en: Expiration
ky_KG: Аяктоо мөөнөтү

en: Expiration date/time:
ky_KG: Мөөнөтү аяктоочу датасы/убакыты:

en: Expired
ky_KG: Мөөнөтү бүткөн

en: Expired: %s
ky_KG: Мөөнөтү бүтөт: %s

en: Expiry date/time:
ky_KG: Мөөнөтү аяктоочу датасы жана убакыты:

en: Export
ky_KG: Экспорттоо

en: Export
ky_KG: Экспорттоо

en: Export %s participants to CSV
ky_KG:  %s катышуучуларды CSV форматына экспорттоо

en: Export VV file
ky_KG: VV файлын экспорттоо

en: Export a VV survey file
ky_KG: VV сурамжылоо файлын экспорттоо

en: Export all participants
ky_KG: Бардык катышуучуларды экспорттоо

en: Export as...
ky_KG: Төмөндөгүдөй кылып экспорттоо...

en: Export data
ky_KG: Маалыматты экспорттоо

en: Export format:
ky_KG: Экспорттоонун форматы:

en: Export images
ky_KG: Сүрөттөрдү экспорттоо

en: Export label set
ky_KG: Меткалар топтомун экспорттоо

en: Export language:
ky_KG: Экспорттоонун тили:

en: Export multiple label sets
ky_KG: Бир нече меткалар топтомун экспорттоо

en: Export participant to CSV
ky_KG: Катышуучуну CSV кылып экспорттоо

en: Export participants
ky_KG: Катышуучуларды экспорттоо

en: Export printable survey
ky_KG: Басып чыгарууга мумкүн болгон сурамжылоону экспорттоо

en: Export questions as:
ky_KG: Суроолорду төмөнкүчө экспорттоо:

en: Export resources as ZIP archive
ky_KG: Ресурстарды ZIP архиви кылып экспорттоо

en: Export response data to SPSS
ky_KG: SPSSке жооптордун маалыматын экспорттоо

en: Export results
ky_KG: Экспорттоонун натыйжасы

en: Export selected label sets
ky_KG: Тандалган меткалар топтомдорун экспорттоо

en: Export survey
ky_KG: Сурамжылоону экспорттоо

en: Export survey archive
ky_KG: Сурамжылоонун архивин экспорттоо

en: Export survey results
ky_KG: Сурамжылоонун жыйынтыктарын экспорттоо

en: Export survey structure
ky_KG: Сурамжылоонун түзүлүшүн экспорттоо

en: Export syntax
ky_KG: Синтаксисти экспорттоо

en: Export these responses as PDF:
ky_KG: Бул жоопторду PDF катары экспорттоо:

en: Export these responses as queXML PDF:
ky_KG: Бул файлдарды queXML PDF катары экспорттоо:

en: Export this question group
ky_KG: Бул суроолор группасын экспорттоо

en: Export this question to PDF.
ky_KG: Бул суроону PDF кылып экспорттоо.

en: Export this response
ky_KG: Бул жоопту экспорттоо

en: Export type
ky_KG: Экспорттоонун тиби

en: Export:
ky_KG: Экспорттоо:

en: Exported
ky_KG: Экспорттолду

en: Extend
ky_KG: Көчүрүү

en: Extend theme
ky_KG: Теманы көчүрүү

en: Extended
ky_KG: Кеңейтилген

en: Extra comma found in function
ky_KG: Функцияда ашык үтүр табылды

en: Extra tokens found
ky_KG: Кошумча кирүү ачкычтары табылды

en: Failed
ky_KG: Аткарылган жок

en: Failed to activate the plugin.
ky_KG: Бул плагин активдештириле албады.

en: Failed to add group! Group already exists.
ky_KG: Группа кошулбады! Андай группа мурунтан эле бар экен.

en: Failed to add user
ky_KG: Колдонуучуну кошуу натыйжасыз аяктады

en: Failed to add user group.
ky_KG: Колдонуучулар группасын кошуу натыйжасыз аяктады.

en: Failed to add user.
ky_KG: Колдонуучуну кошуу натыйжасыз аяктады.

en: Failed to deactivate the plugin.
ky_KG: Плагин иштен чыгарылган жок.

en: Failed to delete answer
ky_KG: Жоопту өчүрө албадык

en: Failed to edit user group!
ky_KG: Бул катышуучулар группасы өзгөртүлө албады!

en: Failed to open the uploaded file!
ky_KG: Жүктөлүп жиберилген файлды ачууда ката чыкты!

en: Failed to remove user.
ky_KG: Колдонуучу өчүрүлбөдү.

en: Failed to update answers
ky_KG: Жооптор жаңыртыла албады

en: Failed.
ky_KG: Болгон жок.

en: Fax to:
ky_KG: Факс:

en: Feb
ky_KG: Фев

en: February
ky_KG: Февраль

en: Female
ky_KG: Аял

en: File
ky_KG: Файл

en: File %s
ky_KG: Файл %s

en: File %s deleted
ky_KG: %s файл өчүрүлдү

en: File %s uploaded
ky_KG: %s файлы жүктөлүп жөнөтүлдү

en: File %s, line %s.
ky_KG: Файл %s, сап %s.

en: File backup created: %s
ky_KG: Файлдын түзүлгөн резервдик көчүрмөсү: %s

en: File count
ky_KG: Файлдардын саны

en: File extension:
ky_KG: Файлдын кеңейтмеси:

en: File metadata
ky_KG: Метамаалыматтар файлы

en: File name
ky_KG: Файлдын аты

en: File seems empty or has only one line
ky_KG: Файл бош же бир сапка эле ээ сыяктуу

en: File size
ky_KG: Файлдын көлөмү

en: File system
ky_KG: Файл системасы

en: File upload
ky_KG: Файл жүктөп жиберүү

en: File upload succeeded.
ky_KG: Файл жүктөлүп жөнөтүлдү.

en: File: %s
ky_KG: Файл: %s

en: File: %s (%s)
ky_KG: Файл: %s (%s)

en: Files
ky_KG: Файлдар

en: Files imported:
ky_KG: Импорттолгон файлдар:

en: Filipino
ky_KG: Филипин

en: Filter HTML for XSS:
ky_KG: XSS үчүн HTMLди чыпкалоо:

en: Filter blank email addresses:
ky_KG: Бош электрондук кат даректерин чыпкалоо:

en: Filter by email address:
ky_KG: Электрондук почтасы менен чыпкала:

en: Filter by language:
ky_KG: Тил боюнча чыпкалоо:

en: Filter the available answers by this value
ky_KG: Мүмкүн болгон жоопторду бул маани менен чыпкалоо

en: Finally, activate your survey
ky_KG: Эми акыры, сурамжылооңузду активдештириңиз

en: Find highest value
ky_KG: Эң чоң маанини табуу

en: Find lowest value
ky_KG: Эң төмөнкү маанини табуу

en: Finish
ky_KG: Аяктоо

en: Finish & save
ky_KG: Аяктоо жана сактоо

en: Finnish
ky_KG: Фин

en: First choice
ky_KG: Биринчи тандоо

en: First name
ky_KG: Аты

en: First name:
ky_KG: Атыңыз:

en: Folder
ky_KG: Папка

en: Folder: %s
ky_KG: Папка: %s

en: Font color
ky_KG: Шрифттин түсү

en: Font size of PDFs:
ky_KG: PDF-файлынын шрифтин өлчөмү:

en: Forbidden Extension
ky_KG: Тыюу салынган кеңейтме

en: Force import:
ky_KG: Күчкө салып импорттоо:

en: Forgot your password?
ky_KG: Сырдык сөзүңүздү унуттуңузбу?

en: Format
ky_KG: Формат

en: Format a GMT date/time
ky_KG: Гринвич убакыты боюнча датаны/убакытты форматтоо

en: Format a local date/time
ky_KG: Жергиликтүү датаны/убакытты форматтоо

en: Format:
ky_KG: Формат:

en: Format: %s
ky_KG: Формат: %s

en: Found %s plugins in file system
ky_KG: Системада %s плагин табылды

en: Found no file
ky_KG: Файл табылган жок

en: Found no plugin with id %d
ky_KG: id %d аттуу плагин табылган жок

en: Found no plugin, or plugin already active.
ky_KG: Плагин табылган жок, же плагин мурун эле активдүү.

en: Four
ky_KG: Төрт

en: French
ky_KG: Француз

en: From:
ky_KG: Кимден:

en: Fruity fonts
ky_KG: Fruity шрифти

en: Fula
ky_KG: Фула

en: Full
ky_KG: Толук

en: Full answers
ky_KG: Толук жооптор

en: Full name
ky_KG: Толук аты

en: Full name:
ky_KG: Толук аты:

en: Full names
ky_KG: Толук аттары

en: Full question text
ky_KG: Суроонун толук тексти

en: Full responses
ky_KG: Толук жооптор

en: Full selector
ky_KG: Толук селектор

en: Full template editor
ky_KG: Кеңири калып редактору

en: Function does not support %s arguments
ky_KG: Функция %s аргументтерин колдобойт

en: GB2312 Simplified Chinese
ky_KG: GB2312 Жөнөкөйлөтүлгөн Кытайча

en: GBK Simplified Chinese
ky_KG: GBK Жөнөкөйлөтүлгөн Кытай

en: GEOSTD8 Georgian
ky_KG: GEOSTD8 Грузин

en: GET data method
ky_KG: GET маалыматтарды алуу методу

en: Galician
ky_KG: Галисиялык

en: Gender
ky_KG: Жыныс

en: General filters
ky_KG: Жалпы чыпкалар

en: General options
ky_KG: Жалпы параметрлер

en: General settings
ky_KG: Жалпы параметрлер

en: General settings & texts
ky_KG: Жалпы параметрлер жана тексттер

en: Generate QR-Code
ky_KG: QR-кодун түзүү

en: Georgian
ky_KG: Грузин

en: German
ky_KG: Немис тили

en: German (informal)
ky_KG: Немис (расмий эмес)

en: Get order from previous question
ky_KG: Тартибин мурунку суроолордон алуу

en: Get system information
ky_KG: Системалык маалыматты алуу

en: Get value of pi
ky_KG: Пи санынын маанисин алуу

en: Global
ky_KG: Глобалдуу

en: Global settings
ky_KG: Глобалдык параметрлер

en: Global settings were saved.
ky_KG: Глобалдык параметрлер сакталды.

en: Go to question
ky_KG: Суроого өтүү

en: Go to question group
ky_KG: Суроо группасына кайтуу

en: Go to survey
ky_KG: Сурамжылоого өтүү

en: Google Analytics Tracking ID:
ky_KG: Google Analytics менен байкоого трекинг IDси:

en: Google Analytics settings:
ky_KG: Google Analytics параметрлери:

en: Google Analytics style:
ky_KG: Google Analytics стили:

en: Google Maps API key:
ky_KG: Google Maps API ачкычы:

en: Google Translate API key:
ky_KG: Google Translate API ачкычы:

en: Graph labels:
ky_KG: Графиктин меткалары:

en: Greater than
ky_KG: Төмөнкүдөн чоңураак

en: Greater than (Strings)
ky_KG: Чоңураак (Саптар)

en: Greater than or equal to
ky_KG: Төмөнкүдөн чоңураак же барабар

en: Greater than or equal to (Strings)
ky_KG: Чоңураак же барабар (Саптар)

en: Greater than:
ky_KG: Төмөнкүдөн чоңураак:

en: Greek
ky_KG: Грекче

en: Group
ky_KG: Группа

en: Group / Question order
ky_KG: Группанын / Суроонун тартиби

en: Group by Group
ky_KG: Группадан кийин кийинки Группа

en: Group by group
ky_KG: Группадан кийин кийинки группа

en: Group cant be deleted, because of depending conditions
ky_KG: Көз каранды шарттарга байланыштуу группаны өчүрүүгө болбойт

en: Group could not be deleted
ky_KG: Группа жоюла албай койду

en: Group description
ky_KG: Группа жөнүндө баяндама

en: Group description:
ky_KG: Группа тууралуу маалымат:

en: Group list
ky_KG: Группалардын тизмеси

en: Group member can only see own group:
ky_KG: Группанын мүчөсү бир гана өзүнүн группасын көрө алат:

en: Group members
ky_KG: Группанын мүчөлөрү

en: Group name
ky_KG: Группанын аталышы

en: Group not found
ky_KG: Группа табылган жок

en: Group not found.
ky_KG: Группа табылган жок.

en: Group quick actions
ky_KG: Группанын тез иш-аракеттери

en: Group summary
ky_KG: Группа жөнүндө кыскача маалымат

en: Group time
ky_KG: Группанын убакыты

en: Group:
ky_KG: Группа:

en: Group:
ky_KG: Группа:

en: Gujarati
ky_KG: Гуджарати

en: HP West European
ky_KG: HP Батыш Европалык

en: HTML editor
ky_KG: HTML редактору

en: HTML editor mode:
ky_KG: HTML редакторунун режими:

en: Header for first scale
ky_KG: Биринчи шкаланын баш аты

en: Header for second scale
ky_KG: Экинчи шкаланын баш-сабы

en: Hebrew
ky_KG: Еврей

en: Hello %s,
ky_KG: Саламатсызбы %s,

en: Help
ky_KG: Жардам

en: Help about this question
ky_KG: Бул суроо боюнча жардам

en: Help:
ky_KG: Жардам:

en: Hidden
ky_KG: Жашырылган

en: Hidden:
ky_KG: Жашырылган:

en: Hide advanced settings
ky_KG: Кеңейтилген параметрлерди жашыруу

en: Hide both
ky_KG: Экөөнү тең жашыруу

en: Hindi
ky_KG: Хинди

en: Home page settings
ky_KG: Башкы беттин параметрлери

en: Horizontal
ky_KG: Горизонталдуу

en: Hour
ky_KG: Саат

en: How many rows to display
ky_KG: Көрсөтүлүүчү катарлардын саны

en: Huge free text
ky_KG: Абдан чоң эркин текст

en: Hungarian
ky_KG: Венгер тили

en: I accept
ky_KG: Мен макулмун

en: I confirm
ky_KG: Мен тастыктайм

en: IP Addresses will be logged
ky_KG: IP дареги жазылып калат

en: IP address
ky_KG: IP дарек

en: ISO 8859-1 West European (latin1)
ky_KG: ISO 8859-1 Батыш Европалык (latin1)

en: ISO 8859-13 Baltic (latin7)
ky_KG: ISO 8859-13 Балтикалык (latin7)

en: ISO 8859-2 Central European (latin2)
ky_KG: ISO 8859-2 Борбордук Европалык (latin2)

en: ISO 8859-7 Greek
ky_KG: ISO 8859-7 Грек

en: ISO 8859-8 Hebrew
ky_KG: ISO 8859-8 Еврей

en: ISO 8859-9 Turkish (latin5)
ky_KG: ISO 8859-9 Түрк (latin5)

en: Icelandic
ky_KG: Исландиялык

en: Icon:
ky_KG: Иконка:

en: If necessary the database will be updated in a final step.
ky_KG: Зарыл болсо маалымат базасы акыркы этапта жаңыртылышы мүмкүн.

en: If necessary the database will be updated.
ky_KG: Эгерде зарыл болсо маалымат базасы жаңыртылат.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
ky_KG: Эгерде '%s' жообун тандасаңыз, сураныч, жанындагы текстке жообуңуздун себебин түшүндүрүп жазыңыз.

en: If you entered the URL manually please check your spelling and try again.
ky_KG: Эгерде сиз URL шилтемесин кол менен терип киргизсеңиз жазганыңызды текшерип дагы бир аракет кылыңыз.

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
ky_KG: Эгерде электрондук почтаңызды көрсөтсөңүз, толугураак маалымат бар электрондук кат сизге жөнөтүлөт.

en: If you replace the label set the existing asssessment values will be lost.
ky_KG: Эгерде сиз меткалар топтомун алмаштырсаңыз учурдагы жоопторго ыйгарылган  баалоо көрсөткүчтөрү жоголот.

en: If you replace the label set these translations will be lost.
ky_KG: Эгерде сиз меткалар топтомун алмаштырсаңыз бул котормолор жоголот.

en: If you want to activate it click here:
ky_KG: Эгерде сиз активдештирүүнү кааласаңыз бул жерди басыңыз:

en: Ignore
ky_KG: Тоотпоо

en: Image
ky_KG: Сүрөт

en: Images
ky_KG: Сүрөттөр

en: Import
ky_KG: Импорттоо

en: Import (CSV)
ky_KG: Импорттоо (CSV)

en: Import (XML)
ky_KG: Иморттоо (XML)

en: Import CSV
ky_KG: CSV импорттоо

en: Import Label Set
ky_KG: Меткалар Топтомун Импорттоо

en: Import VV file
ky_KG: VV файлын импорттоо

en: Import a VV survey file
ky_KG: VV сурамжылоо файлын импорттоо

en: Import a group
ky_KG: Группаны импорттоо

en: Import a question
ky_KG: Суроону импорттоо

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
ky_KG: Импорттолбоду. Сиз туура эмес '%s' файл тибин көрсөттүңүз.

en: Import label set resources
ky_KG: Меткалар топтомунун ресурстарын импорттоо

en: Import label set(s)
ky_KG: Меткалар топтом(дор)ун импорттоо

en: Import of label set(s) is completed.
ky_KG: Меткалар топтом(дор)ун импорттоо аяктады.

en: Import of survey is completed.
ky_KG: Сурамжылоону импорттоо аяктады.

en: Import participants from:
ky_KG: Катышуучуларды төмөнкүдөн импорттоо:

en: Import question
ky_KG: Суроону импорттоо

en: Import question group
ky_KG: Суроолор группасын импорттоо

en: Import responses
ky_KG: Жоопторду импорттоо

en: Import role
ky_KG: Ролду импорттоо

en: Import survey
ky_KG: Сурмажылоону импорттоо

en: Import survey data
ky_KG: Сурамжылоонун маалыматын импорттоо

en: Import survey participants from CSV file
ky_KG: CSV файлынан сурамжылоонун катышуучуларын импорттоо

en: Import survey resources
ky_KG: Сурамжылоонун ресурстарын импорттоо

en: Importance
ky_KG: Маанилүүлүгү

en: Imported Files List
ky_KG: Импорттолгон Файлдардын Тизмеси

en: Imported files list
ky_KG: Импорттолгон файлдардын тизмеси

en: Imported files:
ky_KG: Импорттолгон файлдар:

en: Inactive
ky_KG: Активдүү эмес

en: Include:
ky_KG: Камтуу:

en: Incomplete only
ky_KG: Жарым-жартылайларды гана

en: Incomplete responses only
ky_KG: Толук эмес жооптор гана

en: Incorrect permissions in your %s folder.
ky_KG: Сиздин %s папкаңызда туура эмес уруксаттар.

en: Incorrect username and/or password!
ky_KG: Колдонуучунун аты жана/же сырдык сөз туура эмес!

en: Increase
ky_KG: Чоңойтуу

en: Incremental
ky_KG: Өсүүчү

en: Indonesian
ky_KG: Индонезиялык

en: Info
ky_KG: Инфо

en: Inline HTML editor
ky_KG: Киргизилген ички HTML редактору

en: Insert a new subquestion after this one
ky_KG: Мындан кийин жаңы суроочону киргизиңиз

en: Inserting the label set failed.
ky_KG: Меткалар топтомун киргизүү аткарылган жок.

en: Install
ky_KG: Орнотуу

en: Install ZIP
ky_KG: ZIPти орнотуу

en: Install this plugin
ky_KG: Бул плагинди орнотуу

en: Installed survey themes:
ky_KG: Орнотулган сурмжылоонун темалары:

en: Instructions for the impatient
ky_KG: Чыдамсыздарга инструкция

en: Integer only
ky_KG: Бүтүн сандар гана

en: Interface language:
ky_KG: Интерфейстин тили:

en: Interfaces
ky_KG: Интерфейстер

en: Interview time
ky_KG: Интервьюнун убакыты

en: Invalid ID
ky_KG: Туура эмес ID

en: Invalid email address.
ky_KG: Электрондук почтанын жараксыз дареги.

en: Invalid group id
ky_KG: Группанын туура эмес idси

en: Invalid language
ky_KG: Туура эмес тил

en: Invalid question
ky_KG: Туура эмес суроо

en: Invalid question - probably missing subquestions or language-specific settings for language %s
ky_KG: Туура эмес түзулгөн суроо - балким жетишпеген суроочолор же %s тилине байланыштуу тил параметрлери

en: Invalid question id
ky_KG: Суроонун туура эмес idси

en: Invalid survey ID
ky_KG: Сурамжылоонун туура эмес IDси

en: Invalid survey id
ky_KG: Сурамжылоонун туура эмес idси

en: Invalid theme name
ky_KG: Теманын жараксыз аталышы

en: Invalid type.
ky_KG: Туура эмес тип.

en: Invitation
ky_KG: Чакыруу

en: Invitation %s skipped, already sent.
ky_KG: Чакыруу %s аттап кетти, мурун жиберилген.

en: Invitation attachments:
ky_KG: Чакыруунун тиркемелери:

en: Invitation email
ky_KG: Чакыруу электрондук каты

en: Invitation email body
ky_KG: Чакыруу электрондук каттын негизги бөлүгү

en: Invitation email body:
ky_KG: Чакыруунун тексти

en: Invitation email subject
ky_KG: Чакыруу электрондук каттын темасы

en: Invitation email subject:
ky_KG: Чакыруу каттын темасы:

en: Invitation email:
ky_KG: Чакыруу электрондук каты:

en: Invitation sent date
ky_KG: Чакыруунун жиберилген датасы

en: Invitation sent to:
ky_KG: Чакыруу төмөнкүлөргө жөнөтүлдү:

en: Invitation sent?
ky_KG: Чакыруулар жиберилдиби?

en: Invitation status:
ky_KG: Чакыруунун статусу:

en: Invitation to participate in a survey
ky_KG: Сурамжылоого катышууга чакыруу

en: Invitations & reminders
ky_KG: Чакыруулар жана эскертмелер

en: Invited
ky_KG: Чакырылган

en: Irish
ky_KG: Ирландия

en: It is presented group by group.
ky_KG: Группадан кийин кийинки группа болуп көрсөтүлөт.

en: It is presented question by question.
ky_KG: Көрсөтүлүүсү: суроодон кийин кийинки суроо

en: It seems that ComfortUpdate doesn't know the version you're trying to update to. Please restart the process.
ky_KG: ComfortUpdate сиз жаңыртчу жоромолду билбейт окшойт. Сураныч, процессти кайра жүргүзүңүз.

en: Italian
ky_KG: Италиялык

en: Italian (informal)
ky_KG: Италиялык (расмий эмес)

en: JS-Debug mode [Frontend]:
ky_KG: JS түзөтүү режими [Frontend]:

en: Jan
ky_KG: Янв

en: January
ky_KG: Январь

en: Japanese
ky_KG: Япон тили

en: JavaScript files:
ky_KG: JavaScript файлдары:

en: Jul
ky_KG: Июл

en: July
ky_KG: Июль

en: Jun
ky_KG: Июн

en: June
ky_KG: Июнь

en: KOI8-R Relcom Russian
ky_KG: KOI8-R Relcom Орусча

en: KOI8-U Ukrainian
ky_KG: KOI8-U Украиналык

en: Keep old value
ky_KG: Эски маанини сактоо

en: Key update
ky_KG: Ачкычты жаңыртуу

en: Kinyarwanda
ky_KG: Киньяруанда

en: Kirundi
ky_KG: Кирунди

en: Korean
ky_KG: Кореялык

en: Kurdish (Kurmanji)
ky_KG: Күрд тили (Курманжи)

en: Kurdish (Sorani)
ky_KG: Күрт (Сорани)

en: Kyrgyz
ky_KG: Кыргызча

en: LDAP authentication
ky_KG: LDAP авторизациясы

en: LDAP authentication failed: LDAP PHP module is not available.
ky_KG: LDAP авторизациясы натыйжасыз: LDAPтын PHP модульу жеткиликсиз.

en: LDAP query
ky_KG: LDAP сурамы

en: Label set ID
ky_KG: Меткалар топтомунун IDси

en: Label set browser
ky_KG: Меткалар топтомун көрүү

en: Label set import summary
ky_KG: Меткалар топтомун импорттоонун натыйжасы

en: Label set name
ky_KG: Меткалар топтомунун аталышы

en: Label sets
ky_KG: Меткалар топтомдору

en: Label sets list
ky_KG: Меткалар топтомдорунун тизмеси

en: Labels
ky_KG: Меткалар

en: Language
ky_KG: Тил

en: Language code
ky_KG: Тилдин коду

en: Language selection
ky_KG: Тилди тандоо

en: Language successfully deleted
ky_KG: Тил ийгиликтүү өчүрүлүп жоготулду

en: Language switch
ky_KG: Тил алмаштыруу

en: Language:
ky_KG: Тил:

en: Language?
ky_KG: Тили?

en: Languages
ky_KG: Тилдер

en: Languages:
ky_KG: Тилдер:

en: Last VV version
ky_KG: Акыркы VV божомолу

en: Last invited
ky_KG: Акыркы чакырылган

en: Last name
ky_KG: Фамилия

en: Last name:
ky_KG: Фамилияңыз:

en: Last page
ky_KG: Акыркы бет

en: Last reminder sent date
ky_KG: Акыркы эскертменин жиберилген датасы

en: Last visited question:
ky_KG: Акыркы каралган суроо:

en: Last visited survey:
ky_KG: Акыркы каралган сурамжылоо:

en: Later than:
ky_KG: Төмөнкүдөн кечирээк:

en: Latvian
ky_KG: Латвиялык

en: Launch the survey with this participant
ky_KG: Бул катышуучу менен сурамжылоону жүргүзүү

en: Left to right
ky_KG: Солдон оңго

en: Less than
ky_KG: Төмөнкүдөн азыраак

en: Less than (Strings)
ky_KG: Азыраак (Саптар)

en: Less than or equal to
ky_KG: Азыраак же барабар

en: Less than or equal to (Strings)
ky_KG: Азыраак же барабар (Саптар)

en: Less than:
ky_KG: Төмөнкүдөн азыраак:

en: Let's add a question group
ky_KG: Суроолор группасын кошолу

en: Let's have a look at your first survey.
ky_KG: Келиңиздер, сиздин биринчи сурамжылооңузга көз чаптыралы.

en: Let's start with subquestions.
ky_KG: Келиңиздер, суроочолордон баштайлы.

en: Level
ky_KG: Деңгээл

en: License
ky_KG: Лицензия

en: License:
ky_KG: Лицензия:

en: LimeSurvey Fruity Theme
ky_KG: LimeSurvey Fruity темасы

en: LimeSurvey Manual
ky_KG: LimeSurvey боюнча Колдонмо

en: LimeSurvey build
ky_KG: LimeSurvey'нин жоромолу

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
ky_KG: LimeSurvey сизге бул маалымат базасын түзүүгө аракет кыла алат.

en: LimeSurvey extension marketplace
ky_KG: LimeSurvey кеңейтмелер дүкөнү

en: LimeSurvey has been installed successfully.
ky_KG: LimeSurvey ийгиликтүү орнотулду.

en: LimeSurvey installer
ky_KG: LimeSurvey орнотуучу

en: LimeSurvey online manual
ky_KG: LimeSurvey он-лайн колдонмосу

en: LimeSurvey theme editor
ky_KG: LimeSurvey'нин тема редактору

en: LimeSurvey version
ky_KG: LimeSurvey жоромолу

en: Limesurvey online manual
ky_KG: Limesurvey'нин онлайн түшүндүрмөсү

en: Limit
ky_KG: Чектөө

en: Limit the number of possible answers
ky_KG: Мүмкүн болгон жооптордун санын чектөө

en: Limit:
ky_KG: Чектөө:

en: Line %s
ky_KG: Сап %s

en: Line %s : %s
ky_KG: Сап %s : %s

en: Line %s : %s %s
ky_KG: Сап %s : %s %s

en: Line %s : %s %s (%s)
ky_KG: Сап %s : %s %s (%s)

en: Line %s : %s %s (%s) - token : %s
ky_KG: Сап %s : %s %s (%s) - кирүү ачкычы : %s

en: Line chart
ky_KG: Сызыктуу диаграмма

en: List
ky_KG: Тизме

en: List active surveys
ky_KG: Активдүү сурамжылоолордун тизмеси

en: List available surveys
ky_KG: Жеткиликтүү сурамжылоолордун тизмеси

en: List question groups
ky_KG: Суроолор группаларынын тизмеси

en: List questions
ky_KG: Суроолор тизмеси

en: List survey publicly:
ky_KG: Жалпыга жеткиликтүү сурамжылоолордун тизмесине киргизүү:

en: List surveys
ky_KG: Сурамжылоолордун тизмеси

en: List with comment
ky_KG: Комментарийлер менен тизме

en: Lithuanian
ky_KG: Литвалык

en: Load now
ky_KG: Азыр жүктөө

en: Load unfinished survey
ky_KG: Бүтпөй калган сурамжылоону жүктөп жүргүзүү

en: Load with pjax
ky_KG: pjax жардамы менен жүктөө

en: Loading translations
ky_KG: Котормолорду жүктөө

en: Loading...
ky_KG: Жүктөлүүдө...

en: Location
ky_KG: Жайгашкан орду

en: Logic
ky_KG: Мантык

en: Logout
ky_KG: Чыгуу

en: Logout successful.
ky_KG: Сиз системадан ийгиликтүү чыгып кеттиңиз.

en: Long free text
ky_KG: Узун эркин текст

en: Luxembourgish
ky_KG: Люксембург

en: MYSQL version is only %s
ky_KG: MYSQLдин жоромолу болгону гана %s

en: MYSQL version required:
ky_KG: Талап кылынган MYSQLдин жоромолу:

en: Mac Central European
ky_KG: Mac Борбордук Европалык

en: Mac West European
ky_KG: Mac Батыш Европалык

en: Macedonian
ky_KG: Македон

en: Mail to all Members
ky_KG: Бардык Мүчөлөргө кат жиберүү

en: Main survey menu
ky_KG: Негизги сурамжылоонун менюсу

en: Maintenance!
ky_KG: Тейлөө режиминде!

en: Make a comment on your choice here:
ky_KG: Тандооңуз боюнча комментарийиңизди киргизиңиз:

en: Malay
ky_KG: Малайлык

en: Malayalam
ky_KG: Малаялам

en: Male
ky_KG: Эркек

en: Maltese
ky_KG: Мальтиялык

en: Manage attributes
ky_KG: Атрибуттарды башкаруу

en: Manage label sets
ky_KG: Меткалар топтомдорун башкаруу

en: Manage survey administrators
ky_KG: Сурамжылоо администраторлорун башкаруу

en: Manage your key
ky_KG: Ачкычыңызды башкаруу

en: Mandatory
ky_KG: Милдеттүү түрдөгү

en: Mandatory Question
ky_KG: Милдеттүү Суроо

en: Mandatory:
ky_KG: Милдеттүү түрдө:

en: Mandatory?
ky_KG: Милдеттүү түрдөбү?

en: Map height
ky_KG: Картанын бийиктиги

en: Map height in pixel
ky_KG: Картанын бийиктиги, пиксель менен

en: Map participant attributes
ky_KG: Катышуучулардын атрибуттарын салыштыруу

en: Map width
ky_KG: Картанын туурасы

en: Map width in pixel
ky_KG: Картанын туурасы, пиксель менен

en: Map zoom level
ky_KG: Картанын масштабы

en: Mar
ky_KG: Мар

en: Marathi
ky_KG: Маратхи

en: March
ky_KG: Март

en: Max number of files
ky_KG: Файлдардын максималдуу саны

en: Maximum
ky_KG: Максимум

en: Maximum characters
ky_KG: Символдордун максималдык саны

en: Maximum characters allowed
ky_KG: Уруксат берилген символдордун саны

en: Maximum date
ky_KG: Максималдуу датасы

en: Maximum file size allowed (in KB)
ky_KG: Файлдын уруксат берилген максималдуу көлөмү (KB менен)

en: Maximum value
ky_KG: Максималдуу мааниси

en: Maximum:
ky_KG: Максималдуу:

en: May
ky_KG: Май

en: Median:
ky_KG: Медиана:

en: Members
ky_KG: Мүчөлөр

en: Menu
ky_KG: Меню

en: Menu ID?
ky_KG: Менюнун IDси?

en: Menu class
ky_KG: Менюнун классы

en: Menu class?
ky_KG: Менюнун классы?

en: Menu configuration
ky_KG: Менюнун конфигурациясы

en: Menu name
ky_KG: Менюнун аталышы

en: Menu title
ky_KG: Менюнун аталышы

en: Message
ky_KG: Билдирүү

en: Message(s) sent successfully!
ky_KG: Билдирүү(лөр) ийгиликтүү жөнөтүлдү!

en: Message:
ky_KG: Билдирүү:

en: Millisecond
ky_KG: Миллисекунда

en: Min number of files
ky_KG: Файлдардын минималдуу саны

en: Minimum
ky_KG: Минимум

en: Minimum date
ky_KG: Минималду датасы

en: Minimum height of subquestion items
ky_KG: Суроочолордун варианттарынын минималдуу бийиктиги

en: Minimum requirements
ky_KG: Минималдуу талаптар

en: Minimum value
ky_KG: Минималдык маани

en: Minimum:
ky_KG: Минимум:

en: Minute
ky_KG: Мүнөт

en: Missing columns
ky_KG: Жетишпеген тилкелер

en: Mobile
ky_KG: Мобилдик

en: Modify
ky_KG: Өзгөртүү

en: Mongolian
ky_KG: Моңгол

en: Montenegrin
ky_KG: Черногорчо

en: Month
ky_KG: Ай

en: Month display style
ky_KG: Айды көрсөтүүнүн ыкмасы

en: Move on without warning
ky_KG: Эскертүүсүз улантуу

en: Move to question:
ky_KG: Төмөнкү суроого өтүү:

en: Multiple short text
ky_KG: Бир нече кыска текст

en: My first question group
ky_KG: Менин биринчи суроолор группам

en: My personal settings
ky_KG: Менин жеке параметрлерим

en: My profile
ky_KG: Менин профилим

en: My user groups
ky_KG: Менин колдонуучулар группаларым

en: Myanmar (Burmese)
ky_KG: Мьянма (Бирма)

en: Name
ky_KG: Аты

en: Name [ID]
ky_KG: Аты [ID]

en: Name of the survey
ky_KG: Сурамжылоонун аталышы

en: Name of the survey administrator
ky_KG: Сурамжылоонун администраторунун аты

en: Name:
ky_KG: Аты:

en: Navigation
ky_KG: Навигация

en: Navigation delay (seconds):
ky_KG: Навигациянын создуктуруусу (секунда):

en: New
ky_KG: Жаңы

en: New UNSTABLE update available:
ky_KG: Жаңы чыккан ТУРУКСУЗ жаңыртуу бар:

en: New answer for quota '%s'
ky_KG: '%s' квотасына жаңы жооп

en: New answer option
ky_KG: Жаңы тандалуучу жооп

en: New files were successfully installed.
ky_KG: Жаңы файлдар ийгиликтүү орнотулду.

en: New files will be downloaded and installed.
ky_KG: Жаңы файлдар жүктөлөт жана орнотулат.

en: New key
ky_KG: Жаңы ачкыч

en: New label set
ky_KG: Жаңы меткалар топтому

en: New password:
ky_KG: Жаңы сырдык сөз:

en: New password: %s
ky_KG: Жаңы сырдык сөз: %s

en: New question group
ky_KG: Жаңы суроолор группасы

en: New question group was saved.
ky_KG: Жаңы суроолор группасы сакталды.

en: New quota
ky_KG: Жаңы квота

en: New quota saved
ky_KG: Жаңы квота сакталды

en: New scenario number:
ky_KG: Жаңы сценарийдин номери:

en: New survey
ky_KG: Жаңы сурамжылоо

en: New survey id:
ky_KG: Жаңы сурамжылоонун IDси:

en: New survey title:
ky_KG: Жаңы сурамжылоонун аты:

en: New update available:
ky_KG: Жаңы жаңыртуу жеткиликтүү:

en: Next
ky_KG: Кийинки

en: Next century
ky_KG: Кийинки кылым

en: Next choice
ky_KG: Кийинки тандоо

en: Next decade
ky_KG: Кийинки декада

en: Next month
ky_KG: Кийинки ай

en: Next year
ky_KG: Кийинки жыл

en: No
ky_KG: Жок

en: No (but optional)
ky_KG: Жок (бирок милдеттүү эмес)

en: No answer
ky_KG: Жооп жок

en: No answer:
ky_KG: Жооп жок:

en: No attributes found.
ky_KG: Атрибуттар табылган жок.

en: No available surveys
ky_KG: Жеткиликтүү сурамжылоолор жок

en: No file selected
ky_KG: Бир дагы файл тандалган жок

en: No file was uploaded.
ky_KG: Файл жүктөлгөн жок.

en: No group found!
ky_KG: Группа табылган жок!

en: No invitation code is needed to complete the survey.
ky_KG: Сурамжылоону бүтүрүү үчүн чакыруу кодунун кереги жок.

en: No label sets available
ky_KG: Меткалар топтомдору жеткиликтүү эмес

en: No label sets found.
ky_KG: Меткалар топтомдору табылган жок.

en: No matching CQID
ky_KG: Ылайык CQID табылбады

en: No new participants were created
ky_KG: Жаңы катышуучулар түзүлгөн жок

en: No notifications found
ky_KG: Эскертүүлөр табылган жок

en: No of surveys
ky_KG: Сурамжылоолордун саны

en: No old responses found.
ky_KG: Эски жооптор табылган жок.

en: No old survey or survey participants table selected.
ky_KG: Бир дагы эски сурамжылоо же катышуучулар таблицасы тандалган жок.

en: No participant information lost.
ky_KG: Бир дагы катышуучу тууралу маалымат жоголгон жок.

en: No participant table found for this survey!
ky_KG: Бул сурамжылоого катышуучулар таблицасы табылган жок!

en: No participants deleted
ky_KG: Бир дагы колдонуучу өчүрүлгөн жок

en: No participants found.
ky_KG: Бир дагы катышуучу табылган жок.

en: No permission
ky_KG: Уруксат жок

en: No question group found.
ky_KG: Суроолор группасы табылган жок.

en: No question group in this survey
ky_KG: Бул сурамжылоодо суроолор группасы жок

en: No question groups found.
ky_KG: Суроо группалары табылган жок.

en: No questions found.
ky_KG: Суроолор табылган жок.

en: No quotas
ky_KG: Квоталар жок

en: No reminder(s) sent
ky_KG: Эскертме(лер) жиберилген жок

en: No server answer
ky_KG: Серверден жооп жок

en: No server answer!
ky_KG: Серверден жооп жок!

en: No simple graph for this question type
ky_KG: Бул суроонун тибине жөнөкөй график жок.

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
ky_KG: Сурамжылоонун IDси көрсөтүлгөн жок. Сурамжылоону көчүрүүгө мүмкүн эмес

en: No survey participants found.
ky_KG: Бир дагы сурамжылоо катышуучулары табылган жок.

en: No survey participants table.
ky_KG: Сурамжылоо катышуучуларынын таблицасы жок.

en: No surveys found.
ky_KG: Сурамжылоолор табылган жок.

en: No syntax errors detected in this survey.
ky_KG: Бул сурамжылоодо синтаксистик каталар табылган жок.

en: No update available for your version.
ky_KG: Сиздин жоромолуңузга жаңыртуулар жок.

en: No user groups found.
ky_KG: Колдонуучулар группалары табылган жок.

en: No, thanks.
ky_KG: Жок, рахмат.

en: Nobody
ky_KG: Эч ким

en: None found
ky_KG: Эч нерсе табылган жок

en: None selected
ky_KG: Бирөө да тандалган жок

en: Norwegian (Bokmal)
ky_KG: Норвегиялык (Бокмал)

en: Norwegian (Nynorsk)
ky_KG: Норвегия (Нюнорск)

en: Not Selected
ky_KG: Белгиленген эмес

en: Not a broken theme!
ky_KG: Бузулган тема эмес!

en: Not active.
ky_KG: Активдүү эмес.

en: Not all emails were sent:
ky_KG: Бардык электрондук почталарга жиберилген жок:

en: Not all labels were updated successfully.
ky_KG: Меткалар топтомдорунун бардыгы ийгиликтүү жаңыртылган жок.

en: Not completed
ky_KG: Бүтүрүлбөгөн

en: Not completed or Not displayed
ky_KG: Толук эмес же Жооп жок

en: Not enough space
ky_KG: Жетиштүү орун жок

en: Not enough values for calculation
ky_KG: Эсептеп чыгууга керектүү маанилер жетишпейт

en: Not equal to
ky_KG: Барабар эмес

en: Not found
ky_KG: Табылган жок

en: Not found!
ky_KG: Табылган жок!

en: Not imported label sets
ky_KG: Меткалар топтомдору импорттолгон жок

en: Not invited
ky_KG: Чакырылган эмес

en: Not relevant for this question type
ky_KG: Бул суроонун тибине тиешелүү эмес

en: Not started
ky_KG: Баштала элек

en: Not updatable!
ky_KG: Жаңыртууга болбойт!

en: Note: Because you are updating from a stable to an unstable version or vice versa a change log might not be available or incomplete.
ky_KG: Эскертме: Стабилдүүдөн стабилдүү эмес жоромолго же дал тескерисинче жаңыртуунун себебинен өзгөртүүлөрдүн журналы жок же толук эмес болуп калышы мүмкүн.

en: Note: This is a standard theme.
ky_KG: Эскертме: Бул стандарттуу тема.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
ky_KG: Эскертүү: Сиз бул шарттык теңдемени өзгөртө албайсыз, себеби учурда бул суроого шарттар аныкталган.

en: Nothing to translate on this page
ky_KG: Бул баракта которууга эч нерсе жок

en: Nothing to update
ky_KG: Жаңыртылуучу эч нерсе жок

en: Notification & data management
ky_KG: Эскертүүлөрдү жана маалыматты башкаруу

en: Notifications
ky_KG: Эскертүүлөр

en: Nov
ky_KG: Ноя

en: November
ky_KG: Ноябрь

en: Now click on "Save & activate survey"
ky_KG: Эми "Сурамжылоону сактоо жана активдештирүүнү" басыңыз

en: Now save the created question
ky_KG: Эми түзүлгөн сурооңузду сактаңыз

en: Now save the subquestions
ky_KG: Эми суроочолорду сактаңыз

en: Now save your survey
ky_KG: Эми сурамжылооңузду сактаңыз

en: Now, activate your survey.
ky_KG: Эми, сурамжылооңузду активдештириңиз.

en: Null values are ignored in calculations
ky_KG: Эсептөөдө берилбеген маанилерди (Null) тоотпоо

en: Number greater than
ky_KG: Саны төмөнкүдөн чоңураак

en: Number less than
ky_KG: Саны төмөнкүдөн азыраак

en: Number of cases
ky_KG: Варианттардын саны

en: Number of characters:
ky_KG: Символдордун саны:

en: Number of columns:
ky_KG: Тилкелердин саны:

en: Number of files greater than
ky_KG: Файлдардын саны төмөнкүдөн чоңураак

en: Number of files less than
ky_KG: Файлдардын саны төмөнкүдөн азыраак

en: Number of participants:
ky_KG: Катышуучулардын саны:

en: Number of questions/groups:
ky_KG: Суроолордун/группалардын саны:

en: Number of records in this query:
ky_KG: Бул сурамдагы жазмалардын саны:

en: Numbers
ky_KG: Сандар

en: Numbers only
ky_KG: Сандар гана

en: OR
ky_KG: ЖЕ

en: Occitan
ky_KG: Окситан

en: Oct
ky_KG: Окт

en: October
ky_KG: Октябрь

en: Off
ky_KG: Өчүк

en: Offset:
ky_KG: Жылыштыруу:

en: Ok
ky_KG: Ок

en: Old VV version
ky_KG: VV эски жоромолу

en: On
ky_KG: Иштейт

en: Once a survey is activated you can no longer:
ky_KG: Сурамжылоону активдештирип салгандан кийин төмөнкүлөрдү жасай албайсыз:

en: One
ky_KG: Бир

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
ky_KG: Кээ бир сөзсүз суроолорго жооп берилген жок. Жооп бергенден соң кийинкисине уланта аласыз.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
ky_KG: Кээ бир суроолорго жарактуу жооп берилген жок. Жоопту оңдоп бергенден соң кийинкисине уланта аласыз.

en: Online Manual
ky_KG: Он-лайн Колдонмо

en: Online manual
ky_KG: Он-лайн колдонмо

en: Only CSV files are allowed.
ky_KG: CSV файлдарына гана уруксат.

en: Only Superadmin
ky_KG: Бир гана Суперадмин

en: Only admin
ky_KG: Админ гана

en: Only answer the following question if:
ky_KG: Төмөнкү суроого жооп бериңиз, бир гана эгерде:

en: Only answer this question if the following conditions are met:
ky_KG: Төмөнкү шарттар канаатандырылса гана бул суроого жооп берилсин:

en: Only numbers may be entered in this field.
ky_KG: Бул жерге cандарды гана киргизүүгө мүмкүн.

en: Only show question
ky_KG: Бул суроо гана көрсөтүлсүн

en: Oops, There was an error deleting the file
ky_KG: Файлды өчүрүүдө ката кетти.

en: Open date/time selector
ky_KG: Дата/убакыт тандоону ач

en: Open editor
ky_KG: Редакторду ачуу

en: Open general survey settings
ky_KG: Сурамжылоонун жалпы параметрлерин ачуу

en: Open imported theme
ky_KG: Импорттолгон  теманы ачуу

en: OpenStreetMap via MapQuest
ky_KG: MapQuest аркылуу OpenStreetMap

en: Operating system
ky_KG: Операциялык система

en: Option 'Other':
ky_KG: 'Башка' жообун тандоо:

en: Optional
ky_KG: Милдеттүү эмес

en: Optional Question
ky_KG: Милдеттүү эмес Суроо

en: Optional fields:
ky_KG: Милдеттүү эмес талаалар:

en: Optional modules
ky_KG: Милдеттүү эмес модулдар

en: Or, try out our interactive tutorial tour
ky_KG: Же болбосо биздин интерактивдүү үйрөтүүчү турга кириңиз

en: Order
ky_KG: Тартип

en: Orientation
ky_KG: Жайгашуу

en: Other
ky_KG: Башка

en: Other comment
ky_KG: Башка комментарий

en: Other files:
ky_KG: Башка файлдар:

en: Other:
ky_KG: Башка:

en: Outdated
ky_KG: Эскирген

en: Output format
ky_KG: Чыгаруунун форматы

en: Output options
ky_KG: Чыгуучу отчеттун параметрлери

en: Owner
ky_KG: Ээси

en: Owner ID
ky_KG: Ээсинин IDси

en: Owner:
ky_KG: Ээси:

en: Owner?
ky_KG: Ээси?

en: PDF export
ky_KG: PDF экспорттоо

en: PDF header title (if empty, site name will be used):
ky_KG: PDF башжазуунун аталышы (бош калтырылса сайттын аты колдонулат):

en: PDF questions in bold:
ky_KG: PDFде суроолорду толук шрифт менен белгилөө:

en: PHP GD library
ky_KG: PHP GD китепканасы

en: PHP LDAP library
ky_KG: PHP LDAP китепканасы

en: PHP PDO driver library
ky_KG: PHP PDO драйвер жыйнагы

en: PHP imap library
ky_KG: PHP imap китепканасы

en: PHP mbstring library
ky_KG: PHP mbstring жыйнагы

en: PHP version
ky_KG: PHP версиясы

en: PHP version is only %s
ky_KG: PHP жоромолу болгону эле %s

en: PHP version required:
ky_KG: Керектүү PHP жоромолу:

en: PHP zip library
ky_KG: PHP zip китепканасы

en: PHP zlib library
ky_KG: PHP zlib китепканасы

en: PHP/PECL JSON library
ky_KG: PHP/PECL JSON китепканасы

en: PHP_CURL library not loaded
ky_KG: PHP_CURL жыйнагы жүктөлгөн жок

en: Page format:
ky_KG: Барактын форматы:

en: Page orientation:
ky_KG: Барактын жайгашуусу:

en: Papiamento (Curaçao & Bonaire)
ky_KG: Папьяменто (Кюрасао жана Бонэйр)

en: Parameter
ky_KG: Мүнөздөгүч

en: Partial
ky_KG: Жарым-жартылай

en: Partial (saved) responses
ky_KG: Толук эмес (сакталган) жооптор

en: Partial:
ky_KG: Толук эмес:

en: Participant
ky_KG: Катышуучу

en: Participant ID
ky_KG: Катышуучунун IDси

en: Participant attribute: %s
ky_KG: Катышуучунун атрибуту: %s

en: Participant attributes to create
ky_KG: Катышуучулардын түзүлчү атрибуттары

en: Participant deleted
ky_KG: Катышуучулар өчүрүлдү

en: Participant may save and resume later:
ky_KG: Катышуучулар жоопторун сактап коюп кийин уланта алат:

en: Participant successfully added
ky_KG: Катышуучу ийгиликтүү кошулду

en: Participant successfully updated
ky_KG: Катышуучу ийгиликтүү жаңыртылды

en: Participants
ky_KG: Катышуучулар

en: Participants can save partially finished surveys
ky_KG: Катышуучулар жарым-жартылай бүткөн сурамжылоолорду сактай алат

en: Participants may print answers:
ky_KG: Катышуучуларга жоопторду басып чыгарууга мүмкүн:

en: Pashto
ky_KG: Пашто

en: Password
ky_KG: Сырдык сөз

en: Password warning
ky_KG: Сырдык сөз эскертүүсү

en: Password:
ky_KG: Сырдык сөз:

en: Passwords do not match
ky_KG: Сырдык сөздөр дал келген жок

en: Passwords do not match!
ky_KG: Сырдык сөздөр дал келген жок!

en: Percentage
ky_KG: Пайыздык катышы

en: Percentage of total:
ky_KG: Жыйынтыктын пайыздык катышы:

en: Permission
ky_KG: Уруксат

en: Permission level
ky_KG: Уруксаттын деңгээли

en: Permission level?
ky_KG: Уруксаттын деңгээли?

en: Permission to activate/deactivate a survey
ky_KG: Сурамжылоону активдештирүүгө/деактивдештирүүгө уруксат

en: Permission to create participants in the central participants database (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete participants from other users
ky_KG: Катышуучулардын борбордук маалымат базасында катышуучуларды түзүү (автоматтык түрдө берилген бардык уруксаттары менен) жана башка колдонуучулардын катышуучуларын көрүү, жаңыртуу жана жоюу уруксаты

en: Permission to create surveys (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete surveys from other users
ky_KG: Сурамжылоо түзүү (баардык уруксаттары автоматтык түрдө берилген сурамжылоолорду) жана башка колдонуучулардын сурамжылоолорун көрүү, өзгөртүү жана өчүрүү укугу

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
ky_KG: Жоопторду жаратууга(маалыматтарды киргизүүгө)/көрүүгө/жаңыртууга/өчүрүүгө/импорттоого/экспортоого уруксат

en: Permission to create, view, update and delete user groups
ky_KG: Колдонуучулар группасын түзүү, көрүү, жаңыртуу жана жоюу уруксаты

en: Permission to create, view, update and delete users
ky_KG: Колдонуучуларды түзүү, көрүү, жаңыртуу жана жоюу уруксаты.

en: Permission to create, view, update, delete, export and import label sets/labels
ky_KG: Меткаларды/меткалар топтомдорун түзүү, көрүү, жаңыртуу, жоюу, экспорттоо жана импорттоо уруксаты

en: Permission to create, view, update, delete, export and import templates
ky_KG: Калыптарды түзүү, көрүү, жаңыртуу, жоюу, экспорттоо жана импорттоо уруксаты

en: Permission to delete a survey
ky_KG: Сурамжылоону жоюуга уруксат

en: Permission to view and update global settings & plugins and to delete and import plugins
ky_KG: Глобалдык параметрлерди жана плагиндерди көрүү, өзгөртүү жана плагиндерди өчүрүү жана импорттоо уруксаты

en: Permission to view statistics
ky_KG: Статистиканы көрүүгө уруксат

en: Permission to view/update the survey text elements, e.g. survey title, survey description, welcome and end message
ky_KG: Сурамжылоонун төмөнкү текст элементтерин көрүүгө/жаңыртууга уруксат: сурамжылоонун аталышын, сурамжылоонун баяндамасын, учурашуу жана аяктоо маалымдоосун

en: Permission?
ky_KG: Уруксат?

en: Permissions were successfully updated.
ky_KG: Уруксаттар ийгиликтүү жаңыртылды.

en: Persian
ky_KG: Парсы

en: Pie chart
ky_KG: Тегерек диаграмма

en: Please <a href="%s">log in</a>.
ky_KG: Сураныч, <a href="%s"> кириңиз </a>.

en: Please add at least two subquestions
ky_KG: Сураныч, жок дегенде эки суроочо кошуңуз

en: Please be patient and try again in about 5 minutes.
ky_KG: Сураныч, чыдап туруңуз жана болжол менен 5 мүнөттөн кийин кайра аракет кылыңыз.

en: Please be very careful.
ky_KG: Сураныч, абдан этият болуңуз.

en: Please buy a new one!
ky_KG: Сураныч, жаңысын сатып алыңыз!

en: Please check the format of your answer.
ky_KG: Сураныч, жообуңуздун форматын текшериңиз.

en: Please check these settings now:
ky_KG: Бул параметрлерди, сураныч, текшерип чыгыңыз:

en: Please choose
ky_KG: Сураныч, тандаңыз

en: Please choose at least %s items.
ky_KG: Сураныч, жок дегенде %s нерсени тандаңыз.

en: Please choose no more than %s items.
ky_KG: Сураныч, %s санынан ашык эмес элемент тандаңыз.

en: Please choose one option.
ky_KG: Сураныч, бирөөнү тандаңыз.

en: Please choose the label sets you want to export:
ky_KG: Сураныч, экспорттолуучу меткалар топтомун тандаңыз:

en: Please choose...
ky_KG: Сураныч, тандаңыз...

en: Please complete all parts of the date.
ky_KG: Датанын бардык бөлүмдөрүн толтуруңуз.

en: Please complete all parts.
ky_KG: Сруаныч, бардык бөлүмдөрүн толтуруңуз

en: Please confirm
ky_KG: Сураныч, тастыктаңыз

en: Please confirm the access code by answering the security question below and click continue.
ky_KG: Сураныч, төмөндөгү жашыруун суроого жооп берүү менен кирүү кодун ырастаңыз жана улантууну басыңыз.

en: Please confirm you want to clear your response?
ky_KG: Тастыктаңыз, сиз баардык жоопторуңузду өчүрөсүзбү?

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
ky_KG: Кошумча жардам керек болсо %s ( %s ) менен байланышыңыз.

en: Please contact %s to report this problem.
ky_KG: Сураныч, бул көйгөй тууралу кабарлоо үчүн %s менен байланышыңыз.

en: Please contact the LimeSurvey team.
ky_KG: Сураныч, LimeSurvey тобу менен байланышыңыз.

en: Please enter a date:
ky_KG: Сураныч, датаны киргизиңиз:

en: Please enter only numbers.
ky_KG: Сураныч, бир гана сандарды киргизиңиз.

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
ky_KG: LimeSurvey колдонуу үчүн маалымат базасынын параметрлерин жөндөңүз:

en: Please enter the name for the new theme:
ky_KG: Сураныч, жаны теманын аталышын жазыңыз:

en: Please enter your comment here
ky_KG: Сураныч, түшүндүрмөңүздү жазыңыз

en: Please fax your completed survey to:
ky_KG: Сураныч, толтурулган сурамжылоону төмөнкү факска жибериңиз:

en: Please fill in %s answers
ky_KG: Сураныч, %s жоопту толтуруңуз

en: Please fill in at least %s answers
ky_KG: Сураныч, жок дегенде %s жоопту толтуруңуз

en: Please fill in from %s to %s answers.
ky_KG: Сураныч, берилген жооптордун жалпы саны %s ден %s чейин болсун.

en: Please first update to Version 2.6.4 or any later 2.x version before you update to Version 3.x.
ky_KG: Сураныч, 3.x Жоромолуна чейин адегенде 2.6.4 же андан кийинки 2.x Жоромолуна жаңыланыңыз.

en: Please fix the following input errors:
ky_KG: Сураныч, төмөнкү киргизилген каталарды оңдоңуз:

en: Please fix this error in your database and try again
ky_KG: Сураныч, маалымат базаңыздагы бул катаны ондоңуз жана дагы бир жолу аракет кылып көрүңүз.

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
ky_KG: Эске алыңыз, кийин сурамжылоого киргизилген жооптор чогулгандан соң сурамжылоого группаларды/суроолорду кошуу же алып салуу же жогорудагы параметрлердин бирин өзгөртүү үчүн сурамжылоону деактивация кылууга туура келет. Деактивация бардык киргизилген жоопторду өзүнчө архивдеги таблицага жиберип салат.

en: Please rank all items.
ky_KG: Сураныч, пункттарды рейтинги боюнча тизиңиз

en: Please select %s answers
ky_KG: Сураныч %s суроо тандаңыз

en: Please select a file to import!
ky_KG: Сураныч, импорттоого файлды тандаңыз!

en: Please select a language:
ky_KG: Сураныч, тилди тандаңыз

en: Please select a plugin to install!
ky_KG: Сураныч, орнотулчу плагинди тандаңыз!

en: Please select a user first
ky_KG: Сураныч, адегенде колдонуучуну тандаңыз

en: Please select a user group first
ky_KG: Сураныч, адегенде колдонуучулар группасын тандаңыз

en: Please select at least %s answers
ky_KG: Сураныч, жок дегенде %s жооп тандаңыз

en: Please select at least one answer
ky_KG: Сураныч, жок дегенде бир жооп тандаңыз

en: Please select at least one file for deletion
ky_KG: Сураныч, өчүрүп жоготууга жок дегенде бир файл тандаңыз

en: Please select at least one file for download
ky_KG: Жүктөөгө жок дегенде бир файлды тандаңыз

en: Please select at least one item
ky_KG: Жок дегенде бир пунктту тандаңыз

en: Please select at most %s answers
ky_KG: Сураныч, эң көп дегенде %s жооп тандаңыз

en: Please select at most one answer
ky_KG: Бирден ашпаган жооп тандаңыз

en: Please select filters and click on the "View statistics" button to generate the statistics.
ky_KG: Статистиканы чыгаруу үчүн чыпкаларды орнотуңуз жана "Статистиканы көрүү" кнопкасын басыңыз.

en: Please select from %s to %s answers.
ky_KG: Сураныч, %s баштап %s чейинки жоопторунан тандаңыз.

en: Please select one answer
ky_KG: Сураныч, бир жоопту тандаңыз

en: Please select your preferred language:
ky_KG: Сураныч, каалаган тилиңизди тандаңыз:

en: Please submit by %s
ky_KG: Сураныч, %s чейин тапшырыңыз

en: Please type in the new theme name above.
ky_KG: Сураныч, жогорудагы жаңы теманын атын жазыңыз.

en: Please upload %s files
ky_KG: Сураныч, %s файлды жүктөп жөнөтүңүз

en: Please upload %s more file(s).
ky_KG: Сураныч, дагы %s файл жүктөңүз.

en: Please upload at least %s files
ky_KG: Сураныч, жок дегенде %s файлды жүктөп жөнөтүңүз

en: Please upload at least one file
ky_KG: Сураныч, жок дегенде бир файлды жүктөп жөнөтүңүз

en: Please upload at most %s files
ky_KG: Сураныч, %s санынан ашпаган файлдарды жибериңиз.

en: Please upload at most one file
ky_KG: Сураныч, бирден ашпаган файл жибериңиз

en: Please upload between %s and %s files
ky_KG: Сураныч, жалпы саны %s баштап %s чейин болгон файлдарды жүктөп жөнөтүңүз

en: Please upload one file
ky_KG: Сураныч, бир файлды жүктөп жөнөтүңүз

en: Please wait, loading data...
ky_KG: Сураныч, күтүп туруңуз, маалымат жүктөлүүдө...

en: Please write your answer here:
ky_KG: Жообуңузду төмөнкү жерге жазыңыз:

en: Please write your answer(s) here:
ky_KG: Сураныч, жообуңузду (жоопторуңузду) бул жерге жазыңыз:

en: Plugin
ky_KG: Плагин

en: Plugin %s didn't exist, settings not imported
ky_KG: %s аттуу плагин жок, касиеттер импорттолгон жок

en: Plugin '%s' does already exist.
ky_KG: '%s' плагинди мурун эле бар.

en: Plugin error
ky_KG: Плагин катасы

en: Plugin is not active
ky_KG: Плагин активдүү эмес

en: Plugin manager
ky_KG: Плагиндерди башкаруу

en: Plugin settings:
ky_KG: Плагиндин касиеттери:

en: Plugin was activated.
ky_KG: Плагин активдештирилген.

en: Plugin was deactivated.
ky_KG: Плагин токтотулган.

en: Plugin was installed.
ky_KG: Плагин орнотулду.

en: Plugin:
ky_KG: Плагин:

en: Plugins
ky_KG: Плагиндер

en: Polar chart
ky_KG: Полярдык диаграмма

en: PolarArea
ky_KG: Аймактары бар полярдык диаграмма

en: Polish
ky_KG: Польшалык

en: Polish (Informal)
ky_KG: Поляк (расмий эмес)

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
ky_KG: Туура эмес аяктаган туюнтма - константа же өзгөрмө күтүлгөн

en: Popup
ky_KG: Калкыма терезе

en: Portrait
ky_KG: Тик (вертикалдуу)

en: Portuguese
ky_KG: Португал

en: Portuguese (Brazilian)
ky_KG: Португал (Бразилиялык)

en: Position
ky_KG: Жайгаштыруу

en: Position:
ky_KG: Позициясы:

en: Position?
ky_KG: Позициясы?

en: Pre-installation check for LimeSurvey
ky_KG: LimeSurvey'ни орнотууга чейинки текшерүү

en: Predefined label sets...
ky_KG: Алдын ала түзүлгөн меткалар топтомдору...

en: Presentation
ky_KG: Презентация

en: Presentation & navigation
ky_KG: Көрүнүшү жана навигация

en: Presentation & navigation settings
ky_KG: Жарыялоонун жана навигациянын касиеттери

en: Preview
ky_KG: Алдын ала карап көрүү

en: Preview question
ky_KG: Суроону алдын ала карап көрүү

en: Preview question group
ky_KG: Суроолор группасын алдын ала карап көрүү

en: Preview question type
ky_KG: Мурунку суроо тиби

en: Preview survey
ky_KG: Сурамжылоону алдын ала карап көрүү

en: Preview:
ky_KG: Алдын ала карап көрүү:

en: Previous
ky_KG: Мурунку

en: Previous century
ky_KG: Өткөн кылым

en: Previous month
ky_KG: Мурунку ай

en: Previous questions
ky_KG: Мурунку суроолор

en: Previous year
ky_KG: Мурунку жыл

en: Print answers
ky_KG: Жоопторду басып чыгаруу

en: Print your answers.
ky_KG: Жоопторуңузду басып чыгаруу.

en: Printable survey
ky_KG: Басып чыгарылууга мүмкүн сурамжылоолор

en: Printable survey (*.html)
ky_KG: Басып чыгарылуучу сурамжылоо (*.html)

en: Prior to 16
ky_KG: 16га чейин

en: Processing...
ky_KG: Иштетилүүдө...

en: Progress
ky_KG: Илгерилөө

en: Public statistics:
ky_KG: Жалпыга жеткиликтүү статистика:

en: Publication & access
ky_KG: Публикациялоо жана уруксат

en: Publication & access control
ky_KG: Жарыялоо жана кирүү уруксатын башкаруу

en: Punjabi
ky_KG: Панжаби

en: Question
ky_KG: Суроо

en: Question ID
ky_KG: Суроонун IDси

en: Question Type:
ky_KG: Суроонун Тиби:

en: Question attribute
ky_KG: Суроонун өзбелгиси

en: Question attributes
ky_KG: Суроонун өзбелгилери

en: Question attributes:
ky_KG: Суроонун өзбелгилери:

en: Question background color
ky_KG: Суроонун фонусунун түсү

en: Question by Question
ky_KG: Суроодон кийин кийинки Суроо

en: Question by question
ky_KG: Суроодон кийин кийинки суроо

en: Question by question mode not yet supported.
ky_KG: Суроодон кийин кийинки суроо режимин колдоо азырынча жок.

en: Question code
ky_KG: Суроонун коду

en: Question code %s was updated to %s.
ky_KG: %s суроо коду %s кодуна жаңыртылды.

en: Question code & question text
ky_KG: Суроонун коду жана суроонун тексти

en: Question code / ID
ky_KG: Суроонун коду / ID

en: Question code:
ky_KG: Суроонун коду:

en: Question codes must be unique.
ky_KG: Суроонун коду уникалдуу болуш керек.

en: Question codes were successfully regenerated.
ky_KG: Суроонун коддору ийгиликтүү кайра түзүлдү.

en: Question could not be created with error on %s: %s
ky_KG: Суроо %s катасына байланыштуу түзүлгөн жок: %s

en: Question could not be created.
ky_KG: Суроо жаратылган жок.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
ky_KG: Суроону өчүрүүгө мүмкүн эмес. Бул суроого көз каранды болгон башка суроолордун шарттары бар. Бул шарттарды жоймоюнча суроону өчүрө албайсыз.

en: Question could not be updated
ky_KG: Суроо жаңыртыла албай койду.

en: Question could not be updated.
ky_KG: Суроо жаңыртылган жок.

en: Question explorer
ky_KG: Суроолордун тизмеси

en: Question group
ky_KG: Суроолор группасы

en: Question group description
ky_KG: Суроолор группасы жөнүндө баяндама

en: Question group import is complete.
ky_KG: Суроолор группасын импорттоо аяктады.

en: Question group import summary
ky_KG: Суроолор группасын импорттоонун жыйынтыгы

en: Question group name
ky_KG: Суроолор группасынын аталышы

en: Question group successfully saved.
ky_KG: Суроолор группасы ийгиликтүү сакталды.

en: Question group:
ky_KG: Суроолор группасы:

en: Question groups
ky_KG: Суроолор группалары

en: Question groups in this survey
ky_KG: Бул сурамжылоодогу суроолор группасы

en: Question help
ky_KG: Суроо боюнча жардам

en: Question id
ky_KG: Суроонун idси

en: Question import is complete.
ky_KG: Суроону импорттоо аяктады.

en: Question import summary
ky_KG: Суроону импорттоонун жыйынтыгы

en: Question imported successfully
ky_KG: Суроо ийгиликтүү испорттолду

en: Question in language %s could not be created with error on %s: %s
ky_KG: Суроо %s тилинде түзүлгөн жок, себеби төмөнкү %s катасына байланыштуу: %s

en: Question index
ky_KG: Суроонун индекси

en: Question is moved to another group (result is imported correctly).
ky_KG: Суроо башка группага импорттолду (натыйжасы - ийгиликтүү импорттолду).

en: Question not found
ky_KG: Суроо табылган жок

en: Question preview
ky_KG: Суроону алдын ала карап көрүү

en: Question quick actions
ky_KG: Суроонун тез иш-аракеттери

en: Question selection
ky_KG: Суроону тандоо

en: Question shadow
ky_KG: Суроонун көлөкөсү

en: Question summary
ky_KG: Суроонун таржымалы

en: Question text
ky_KG: Суроонун тексти

en: Question theme
ky_KG: Суроонун темасы

en: Question theme:
ky_KG: Суроонун темасы:

en: Question themes
ky_KG: Суроо темалары

en: Question themes:
ky_KG: Суроо темалары:

en: Question time
ky_KG: Суроонун убакыты

en: Question title
ky_KG: Суроонун аталышы

en: Question type
ky_KG: Суроонун тиби

en: Question type selector:
ky_KG: Суроолор тибинин селектору:

en: Question type:
ky_KG: Суроонун тиби:

en: Question was successfully added.
ky_KG: Суроо ийгиликтүү кошулду.

en: Question was successfully deleted.
ky_KG: Суроо ийгиликтүү өчүрүлдү.

en: Question was successfully saved.
ky_KG: Суроо ийгиликтүү сакталды.

en: Question:
ky_KG: Суроо:

en: Question:
ky_KG: Суроо:

en: Questions
ky_KG: Суроолор

en: Questions in group:
ky_KG: Группадагы суроолор:

en: Questions in this survey
ky_KG: Бул сурамжылоодогу суроолор

en: Questions with conditions to this group
ky_KG: Бул группага болгон шарты бар суроолор

en: Quick CSV report
ky_KG: Тез CSV отчету

en: Quick add...
ky_KG: Тез кошуу...

en: Quick menu
ky_KG: Тез меню

en: Quick statistics
ky_KG: Тез статистика

en: Quick translation
ky_KG: Тез которуу

en: Quick-add answers
ky_KG: Тез кошулуучу жооптор

en: Quick-add conditions
ky_KG: Тез кошулуучу шарттар

en: Quick-add subquestion or answer items
ky_KG: Тез кошулуучу суроочолор же жооп варианттары

en: Quick-translation
ky_KG: Тез-которуу

en: Quota members
ky_KG: Квотанын мүчөлөрү

en: Quota members:
ky_KG: Квотанын мүчөлөрү:

en: Quota message (%s)
ky_KG: (%s) квотасынын билдирүүсү

en: Quota message:
ky_KG:  Квота тууралуу билдирүү:

en: Quota name
ky_KG: Квотанын аты

en: Quota name (%s)
ky_KG: Квотанын аталышы (%s)

en: Quota out
ky_KG: Квотадан тышкары

en: Quota saved
ky_KG: Квота сакталды

en: Quota with ID %s was deleted
ky_KG: IDси %s деген квота өчүрүлүп жоготулду

en: Quotas
ky_KG: Квоталар

en: R (data file)
ky_KG: R (маалымат файлы)

en: R (syntax file)
ky_KG: R (синтаксис файлы)

en: RANK
ky_KG: РЕЙТИНГ

en: Radar
ky_KG: Радиалдык

en: Radar chart
ky_KG: Радиалдык диаграмма

en: Random order
ky_KG: Туш келди тартипте

en: Randomize on each page load
ky_KG: Барак ар бир жүктөлүп ачылган сайын туш келди жаратуу

en: Range
ky_KG: Маанилердин чеги

en: Rank %s
ky_KG: Рейтинг %s

en: Rank header
ky_KG: Рейтингдин баш-сабы

en: Ranking
ky_KG: Рейтинг

en: Read
ky_KG: Окуу

en: Really delete this survey menu?
ky_KG: Сурамжылоонун менюсу чындап эле өчүрүлүп жоготулсунбу?

en: Reason:
ky_KG: Себеп:

en: Recommended
ky_KG: Сунушталган

en: Record Deleted
ky_KG: Жазма Өчүрүлдү

en: Records imported
ky_KG: Жазмалар импорттолду

en: Recover your password
ky_KG: Сырдык сөзүңүздү кайра калыбына келтирүү

en: Referrer URL
ky_KG: Багыттоочу шилтеме (URL)

en: Referrer URL will be saved.
ky_KG: Багыттоочу шилтеме (URL) сакталат.

en: RegExp
ky_KG: Регулярдык туюнтма (RegExp)

en: Registration
ky_KG: Каттоо

en: Registration email body
ky_KG: Каттоо электрондук каттын негизги бөлүгү

en: Regular update
ky_KG: Жөнөкөй жаңыртуу

en: Relevance equation:
ky_KG: Шарттын теңдемеси:

en: Reload URL
ky_KG: URLду кайра жүктөө

en: Reload image
ky_KG: Сүрөттү кайра жүктөө

en: Remaining updates:
ky_KG: Калган жаңыртуулар:

en: Reminder
ky_KG: Эскертме

en: Reminder Email:
ky_KG: Эскертме Электрондук кат:

en: Reminder count
ky_KG: Эскертүүлөрдү эсептөө

en: Reminder count:
ky_KG: Эскертүүлөрдү эсептөө:

en: Reminder email
ky_KG: Эске салуучу email

en: Reminder email body
ky_KG: Эскертме электрондук каттын негизги бөлүгү

en: Reminder email body:
ky_KG: Эскертме каттын тексти:

en: Reminder email subject
ky_KG: Эскертүүчү электрондук каттын темасы

en: Reminder email subject:
ky_KG: Эскертме каттын темасы:

en: Reminder sent to:
ky_KG: Эске салуулар жөнөтүлдү:

en: Reminder sent?
ky_KG: Эскертме жиберилдиби?

en: Reminder status:
ky_KG: Эске салуунун статусу:

en: Reminder to participate in a survey
ky_KG: Сурамжылоого катышууга эскертме

en: Reminder(s) sent
ky_KG: Эскертме(лер) жөнөтүлдү

en: Remove attachment
ky_KG: Тиркемени өчүрүү

en: Remove filters
ky_KG: Чыпкаларды жок кылуу

en: Remove link
ky_KG: Шилтемени жок кылуу

en: Rename
ky_KG: Атын өзгөртүү

en: Rename this theme to:
ky_KG: Бул теманын атын төмөнкүгө алмаштыруу:

en: Repeat headers
ky_KG: Баш-сабын кайталоо

en: Repeat new password:
ky_KG: Сырдык сөздү кайталоо:

en: Repeat password:
ky_KG: Сырдык сөздү (парольду) кайталоо:

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
ky_KG: Массивдин суроосунда ар бир X суроочолорунда баш-сапты кайталоо:

en: Replace
ky_KG: Алмаштыруу

en: Replace answers in file in the existing record.
ky_KG: Бар болгон жазмада файлдагы жоопторду алмаштыруу.

en: Replace existing label set
ky_KG: Учурдагы меткалар тобун алмаштыруу.

en: Replace label set?
ky_KG: Меткалар топтому алмаштырылсынбы?

en: Replace rank header (default: "%s")
ky_KG: Рейтингдин баш-сабын алмаштыруу (өзү аныкталма маани: "%s")

en: Required
ky_KG: Милдеттүү

en: Required PHP modules:
ky_KG: Талап кылынган PHP модулдары:

en: Resend access code
ky_KG: Кирүү кодун кайра жиберүү

en: Reset
ky_KG: Кайра орнотуу

en: Reset conditions
ky_KG: Шарттарды кайра орнотуу

en: Reset start/end date/time?
ky_KG: Башталуучу/аяктоо датасы/убакыты кайра жоюлсунбу?

en: Reset this template
ky_KG: Бул калыпты кайра орнотуу

en: Reset to default settings:
ky_KG: Өзү аныкталма параметрлерин кайра орнотуу:

en: Resources
ky_KG: Ресурстар

en: Resources Import Summary
ky_KG: Ресурстарды импорттоонун натыйжасы тууралу жалпы маалымат

en: Resources import summary
ky_KG: Ресурстарды импорттоонун натыйжасы

en: Response
ky_KG: Жооп

en: Response ID
ky_KG: Жооптун IDси

en: Response filters
ky_KG: Жооптордун чыпкалары

en: Responses
ky_KG: Жооптор

en: Responses & statistics
ky_KG: Жооптор жана статистика

en: Responses containing
ky_KG: Жооптор камтыйт

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
ky_KG: Бул сурамжылоого жооптор жашыруун ЭМЕС.

en: Responses to this survey are anonymized.
ky_KG: Бул сурамжылоого жооптор жашыруун.

en: Responses will be date stamped.
ky_KG: Жооптордун датасы сакталат.

en: Restart this survey
ky_KG: Бул сурамжылоону кайра жүргүзүү

en: Result
ky_KG: Натыйжа

en: Results
ky_KG: Натыйжалар

en: Results from LDAP Query.
ky_KG: LDAP Сурамынан натыйжалар.

en: Resume later
ky_KG: Кийин улантуу

en: Return to label set administration
ky_KG: Меткалар топтомун башкарууга кайра кайтуу

en: Return to plugin list
ky_KG: Плагиндер тизмесине кайтуу

en: Return to survey
ky_KG: Сурамжылоого кайтып келүү

en: Return to survey administration
ky_KG: Сурамжылоонун башкаруу панелине кайтып келүү

en: Return to survey list
ky_KG: Сурамжылоолордун тизмесине кайтуу

en: Return to theme list
ky_KG: Темалар тизмесине кайтуу

en: Right to left
ky_KG: Оңдон солго

en: Role successfully saved
ky_KG: Роль ийгиликтүү сакталды

en: Romanian
ky_KG: Румын

en: Root URL:
ky_KG: Тамыр шилтеме (URL)

en: Rows
ky_KG: Саптар

en: Rows & columns
ky_KG: Катарлар жана тилкелер

en: Russian
ky_KG: Орусча

en: SMTP debug mode:
ky_KG: SMTP түзөтүү (debug) режими:

en: SMTP encryption:
ky_KG: SMTP шифрлөөсү:

en: SMTP host:
ky_KG: SMTP хост:

en: SMTP password:
ky_KG: SMTP сырдык сөзү:

en: SMTP username:
ky_KG: SMTP колдонуучунун аты:

en: SPSS export scale type
ky_KG: SPSS экспорттоо шкаласынын тиби

en: SPSS version:
ky_KG: SPSS жоромолу:

en: SQL command failed: %s
ky_KG: SQL коммандасы иштебеди: %s

en: Save
ky_KG: Сактоо

en: Save & activate survey
ky_KG: Сурамжылоону сактоо жана активдештирүү

en: Save IP address:
ky_KG: IP адрести сактоо:

en: Save IP address?
ky_KG: IP даректи сактоо керекпи?

en: Save Now
ky_KG: Азыр Сактоо

en: Save and add a new question
ky_KG: Сактоо жана жаңы суроону кошуу

en: Save and add question
ky_KG: Сакта жана суроо кош

en: Save and close
ky_KG: Сактоо жана жабуу

en: Save and new
ky_KG: Сактоо жана жаңы

en: Save and new group
ky_KG: Сактоо жана жаңы группа

en: Save as PDF
ky_KG: PDF кылып сактоо

en: Save as label set
ky_KG: Меткалар топтому деп сактоо

en: Save as label set:
ky_KG: Меткалар топтому деп сактоо:

en: Save changes
ky_KG: Өзгөрүүлөрдү сактоо

en: Save city
ky_KG: Шаарды сактап коюу

en: Save country
ky_KG: Өлкөнү сактап коюу

en: Save postal code
ky_KG: Почталык индексти сактоо

en: Save question group
ky_KG: Суроолор группасын сактоо

en: Save referrer URL:
ky_KG: Багыттоочу URL шилтемеси:

en: Save referrer URL?
ky_KG: Багыттоочу шилтеме (URL) сакталсынбы?

en: Save settings
ky_KG: Параметрлерди сактоо

en: Save timings:
ky_KG: Убакытты сактоо:

en: Save timings?
ky_KG: Убакыт сакталсынбы?

en: Save your unfinished survey
ky_KG: Бүтпөгөн сурамжылоону сактап коюу

en: Saved
ky_KG: Сакталды

en: Saved Survey Details
ky_KG: Сакталган Сурамжылоонун Майда-чүйдөсү

en: Saved name:
ky_KG: Сакталган аты:

en: Saved response deleted.
ky_KG: Сакталган жооптор өчүрүлдү.

en: Saved response not found
ky_KG: Сакталган жооп табылган жок.

en: Saved responses
ky_KG: Сакталган жооптор

en: Scale
ky_KG: Шкала

en: Scale 1
ky_KG: Шкала 1

en: Scale 2
ky_KG: Шкала 2

en: Scenario
ky_KG: Сценарий

en: Screen:
ky_KG: Бет:

en: Search
ky_KG: Издөө

en: Search:
ky_KG: Издөө:

en: Second
ky_KG: Секунда

en: Second choice
ky_KG: Экинчи тандоо

en: Security
ky_KG: Коопсуздук

en: Security question:
ky_KG: Жашыруун суроо:

en: Security update
ky_KG: Коопсуздук жаңыртуусу

en: Security update!
ky_KG: Коопсуздук жаңыртуусу!

en: Security updates available
ky_KG: Коопсуздук жаңыртуулары жеткиликтүү

en: Select
ky_KG: Тандоо

en: Select ZIP file:
ky_KG: ZIP файлды тандаңыз:

en: Select additional languages
ky_KG: Кошумча тилдерди тандоо

en: Select all
ky_KG: Баарын тандоо

en: Select answer:
ky_KG: Жоопту тандоо:

en: Select columns
ky_KG: Тикелерди тандоо

en: Select columns:
ky_KG: Тикелерди тандоо:

en: Select decade
ky_KG: Он жылдыкты тандаңыз

en: Select file
ky_KG: Файлды тандоо

en: Select font:
ky_KG: Шрифтти тандоо:

en: Select icon
ky_KG: Иконканы тандоо

en: Select label set file (*.lsl):
ky_KG: Меткалар топтомунун файлын тандоо (*.lsl):

en: Select language to add
ky_KG: Кошууга тил тандаңыз

en: Select language...
ky_KG: Тилди тандоо...

en: Select languages
ky_KG: Тилдерди тандоо

en: Select month
ky_KG: Айды тандоо

en: Select question
ky_KG: Суроону тандоо

en: Select question file (*.lsq):
ky_KG: Суроо файлын (*.lsq) тандоо:

en: Select question group file (*.lsg):
ky_KG: Суроолор группасынын файлын (*.lsg) тандоо:

en: Select question type
ky_KG: Суроонун тибин тандоо

en: Select role(s):
ky_KG: Рол(дор)ду тандоо:

en: Select survey structure file (*.lss, *.txt) or survey archive (*.lsa) (maximum file size: %01.2f MB)
ky_KG: Сурамжылоонун структуралык файлын (*.lss, *.txt) же сурамжылоонун архивин (*.lsa) тандаңыз (файлдын максималдуу көлөмү: %01.2f MB)

en: Select survey to copy:
ky_KG: Көчүрүлчү сурамжылоону тандаңыз:

en: Select template ZIP file:
ky_KG: Калып ZIP файлын тандаңыз:

en: Select the LDAP query you want to run:
ky_KG: Жүргүзүлчү LDAP сурамын тандаңыз:

en: Select the type of chart to be displayed
ky_KG: Отчетто көрсөтүлүүчү диаграмманын тибин тандаңыз

en: Select theme ZIP file:
ky_KG: Теманын ZIP файлын тандоо:

en: Select time
ky_KG: Убакыт тандоо

en: Select year
ky_KG: Жылды тандоо

en: Select your theme:
ky_KG: Темаңызды тандаңыз:

en: Select...
ky_KG: Тандаңыз:

en: Selected
ky_KG: Тандалды

en: Selected answers
ky_KG: Тандалган жооптор

en: Selected attribute(s)...
ky_KG: Тандалган атрибут(тар)...

en: Selected menu(s)...
ky_KG: Тандалган меню(лар)...

en: Selected participant(s)...
ky_KG: Тандалган катышуучу(лар)...

en: Selected question(s)...
ky_KG: Тандалган суроо(лор)...

en: Selected quota(s)...
ky_KG: Тандалган квота(лар)...

en: Selected response(s)...
ky_KG: Белгиленген жооп(тор)...

en: Selected role(s)...
ky_KG: Тандалган роль(дор)...

en: Selected survey(s)...
ky_KG: Тандалган сурамжылоо(лор)...

en: Selected users(s)...
ky_KG: Тандалган колдонуучу(лар)...

en: Selected!
ky_KG: Тандалды!

en: Selected:
ky_KG: Тандалды:

en: Selection
ky_KG: Тандоо

en: Semicolon
ky_KG: Үтүрлүү чекит

en: Send
ky_KG: Жиберүү

en: Send Invitations
ky_KG: Чакырууларды Жиберүү

en: Send Reminders
ky_KG: Эскертмелерди Жиберүү

en: Send basic admin notification email to:
ky_KG: Администратордун кыскача эскертүүсүн электрондук почтага жиберүү:

en: Send confirmation emails:
ky_KG: Ырастоо электрондук каттарын жиберүү:

en: Send detailed admin notification email to:
ky_KG: Администратордун кеңейтилген эскертүүсүн электрондук почтага жиберүү:

en: Send email invitation
ky_KG: Электрондук почта аркылуу чакыруу жиберүү

en: Send email invitations
ky_KG: Электрондук почта аркылуу чакырууларды жиберүү

en: Send email reminder
ky_KG: Эске салуучу электрондук катты жиберүү

en: Send invitations
ky_KG: Чакырууларды жиберүү

en: Send me a copy:
ky_KG: Мага көчүрмөсүн жибер:

en: Send reminders
ky_KG: Эскертмелерди жиберүү

en: Sending invitations...
ky_KG: Чакыруулар жөнөтүлүүдө...

en: Sending reminders...
ky_KG: Эске салуулар жөнөтүлүүдө...

en: Sep
ky_KG: Сен

en: Separator used:
ky_KG: Колдонулган ажыратуучу:

en: September
ky_KG: Сентябрь

en: Serbian (Cyrillic)
ky_KG: Серб тили (Кириллица)

en: Serbian (Latin)
ky_KG: Серб тили (Латын)

en: Server error!
ky_KG: Сервердеги ката!

en: Server name & port:
ky_KG: Сервердин аталышы жана порту:

en: Server time:
ky_KG: Сервердин убакыты:

en: Server type:
ky_KG: Сервердин тиби:

en: Set CSS class
ky_KG: CSS классын орнотуу

en: Set Survey Rights
ky_KG: Сурамжылоо укуктарын түзүү

en: Set below if your questions are shown one at a time, group by group or all on one page.
ky_KG: Суроолоруңуздун көрсөтүлүүсүн тандаңыз: бир-бирденби, группа-группасы мененби же бардыгы бир беттеби.

en: Set conditions
ky_KG: Шарттарды орнотуу

en: Set cookie to prevent repeated participation:
ky_KG: Кайра кайталап катышууну болтурбоо үчүн cookie коюу:

en: Set name:
ky_KG: Ат ыйгаруу:

en: Set question group
ky_KG: Суроо группасын түзүү

en: Set question group for those question
ky_KG: Бул суроого суроолор группасын ыйгаруу

en: Set survey permissions
ky_KG: Сурамжылоонун уруксатын түзүү

en: Set survey theme
ky_KG: Сурамжылоо темасын орнотуу

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
ky_KG: Суроо(чо) мамычасынын туурасын аныктоо (1-100 чейинки пайыз менен)

en: Set the percentage width of the answers column (1-100)
ky_KG: Жооптор тилкесинин туурасын пайыз түрүндө орнотуу (1-100)

en: Set user permissions
ky_KG: Колдонуучунун уруксаттарын орнотуу

en: Set your question type.
ky_KG: Сурооңуздун тибин тандаңыз.

en: Settings
ky_KG: Параметрлер

en: Settings & Plugins
ky_KG: Параметрлер жана Плагиндер

en: Settings for plugin %s
ky_KG: %s плагининин параметрлери

en: Settings for this survey group
ky_KG: Бул сурамжылоо группасынын параметрлери

en: Share
ky_KG: Бөлүшүү

en: Share QR-code:
ky_KG: QR-коду менен бөлүшүү:

en: Share on Facebook:
ky_KG: Facebookта бөлүшүү:

en: Share on Twitter:
ky_KG: Twitterде бөлүшүү:

en: Share this link
ky_KG: Бул шилтеме менен бөлүшүү

en: Share this participant
ky_KG: Бул катышуучуну бөлүшүү

en: Share with all users
ky_KG: Баардык колдонуучулар менен бөлүшүү

en: Share your survey
ky_KG: Сурамжылооңуз менен бөлүшүү

en: Shift-JIS Japanese
ky_KG: Shift-JIS Япон

en: Short free text
ky_KG: Кыска эркин текст

en: Short names
ky_KG: Кыска аттар

en: Should this attribute be visible on the panel?
ky_KG: Бул атрибут панельде көрүнсүнбү?

en: Show
ky_KG: Көрсөтүү

en: Show "No answer":
ky_KG: "Жооп жок"ту көрсөтүү:

en: Show "There are X questions in this survey":
ky_KG: "Бул сурамжылоодо X суроо бар" дегенди көрсөтүү:

en: Show PHPInfo
ky_KG: PHPInfo көрсөтүү

en: Show advanced settings
ky_KG: Кеңейтилген параметрлерди көрсөтүү

en: Show both
ky_KG: Экөөнү тең көрсөтүү

en: Show comment
ky_KG: Комментарийди көрсөтүү

en: Show conditions for this question
ky_KG: Бул суроонун шарттарын көрсөтүү

en: Show graphs in public statistics:
ky_KG: Жалпыга жеткиликтүү статистикада графиктерди көрсөтүү:

en: Show graphs:
ky_KG: Графиктерди көрсөтүү:

en: Show group name and/or group description:
ky_KG: Группанын аталышын жана/же группанын баяндоосун көрсөтүү:

en: Show group name only
ky_KG: Группанын аталышы гана көрсөтүлсүн

en: Show in public statistics:
ky_KG: Жалпыга жеткиликтүү статистикада көрсөтүү:

en: Show javascript alert
ky_KG: Javascript эскертме билдирүүлөрүн көрсөтүү

en: Show last visited survey and question:
ky_KG: Акыркы каралган сурамжылоону жана суроону көрсөтүү:

en: Show last..
ky_KG: Акыркысын көрсөтүү..

en: Show less
ky_KG: Азыраак көрсөтүү

en: Show more
ky_KG: Көбүрөөк көрсөтүү

en: Show next..
ky_KG: Кийинкини көрсөтүү..

en: Show next...
ky_KG: Кийинкини көрсөтүү...

en: Show on-screen keyboard:
ky_KG: Экран клавиатурасын көрсөтүү:

en: Show popups
ky_KG: Калкыма терезелерди көрсөтүү

en: Show previous..
ky_KG: Мурункусун көрсөтүү..

en: Show previous...
ky_KG: Мурункусун көрсөтүү...

en: Show progress bar:
ky_KG: Илгерилөө көрсөткүчүн көрсөтүү:

en: Show question code only
ky_KG: Суроонун кодун эле көрсөтүү

en: Show question index / allow jumping:
ky_KG: Суроонун индексин көрсөтүү / аттап кетүүгө уруксат:

en: Show question number and/or code:
ky_KG: Суроонун номерин жана/же коддун көрсөтүү:

en: Show question number only
ky_KG: Суроонун номерин гана көрсөтүү

en: Show survey list:
ky_KG: Сурамжылоонун тизмесин көрсөтүү:

en: Show survey logic file
ky_KG: Сурамжылоо логикасынын файлын көрсөтүү

en: Show text responses inline:
ky_KG: Текст түрүндө жазылган жоопторду көрсөтүү

en: Show title
ky_KG: Аталышын көрсөтүү

en: Show welcome screen:
ky_KG: Кириш сөз бетин көрсөтүү:

en: Showing filtered results
ky_KG: Чыпкаланган жыйынтыктарды көрсөтүү

en: Simple
ky_KG: Жөнөкөй

en: Simple bind LDAP configuration doesn't allow LDAP user creation
ky_KG: LDAPтын жөнөкөй байлоо конфигурациясы LDAP колдонуучусун түзүүгө уруксат бербей жатат

en: Simple mode
ky_KG: Жөнөкөй режим

en: Simple plugin settings
ky_KG: Жөнөкөй плагиндин касиеттери

en: Simple plugins
ky_KG: Жөнөкөй плагиндер

en: Simple selector
ky_KG: Жөнөкөй селектор

en: Simple template editor
ky_KG: Жөнөкөй калып редактору

en: Sine
ky_KG: Синус

en: Single choice questions
ky_KG: Бир эле жооп тандалчу суроолор

en: Sinhala
ky_KG: Сингал

en: Site name
ky_KG: Сайттын аталышы

en: Site name:
ky_KG: Сайттын аталышы:

en: Size
ky_KG: Көлөмү

en: Slider
ky_KG: Слайдер

en: Slovak
ky_KG: Словак

en: Slovenian
ky_KG: Словен

en: Somali
ky_KG: Сомали

en: Some URL description
ky_KG: URL шилтемесин баяндоо

en: Some description text
ky_KG: Кандайдыр бир баяндоо тексти

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
ky_KG: Сиздин биринчи сурамжылооңузду түзүү боюнча алгачкы жөнөкөй кадамдар:

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
ky_KG: Кечиресиз, сиздин жооптор бул сурамжылоодогу ыйгарым үлүштөн ашып кетти.

en: Sorry, file type %s (extension : %s) is not allowed!
ky_KG: Кечиресиз, %s файл тибине (кеңейтмеси : %s) уруксат жок!

en: Sorry, no more files can be uploaded!
ky_KG: Кечиресиз, дагы файлдарды жөнөтүүгө мүмкүн эмес!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
ky_KG: Кечиресиз, бир гана %s деген кеңейтмелерге уруксат!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
ky_KG: Кечиресиз, бул сурамжылоого %s гана файлды жүктөп жөнөтүүгө болот!

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
ky_KG: Кечиресиз, маалымат базасында сиз жазган аталыштагы меткалар тобу мурунтан эле бар. Сураныч, башка атты тандаңыз.

en: Sorry, the request failed!
ky_KG: Кечиресиз, талап аткарылган жок!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
ky_KG: Кечиресиз, жүктөлүп жиберилген файл (%s) уруксат берилген %s KB файл көлөмүнөн чоңураак.

en: Sorry, there was an error uploading your file, error code : %s.
ky_KG: Кечиресиз, сиздин файлды жүктөп жиберүүдө ката чыкты, катанын коду : %s.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
ky_KG: Кечиресиз, бул (%s) файл кеңейтмесине уруксат жок!

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %01.2f MB are allowed.
ky_KG: Кечиресиз, бул файл абдан чоң. Көлөмү %01.2f MB чейинки файлдарга гана уруксат.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
ky_KG: Кечиресиз, бул файлдын көлөмү өтө эле чоң. %s KB чейинки көлөмдөгү файлдарга гана уруксат.

en: Sorry, this file was not found.
ky_KG: Кечиресиз, бул файл табылган жок.

en: Sorry, this response was not found.
ky_KG: Кечиресиз, бул жооп табылган жок.

en: Sorry, unable to check extension of this file type %s.
ky_KG: Кечиресиз, бул %s файл тибинин кеңейтмеси текшериле албады.

en: Sort answers alphabetically
ky_KG: Жоопторду алфавит тартибинде ылгоо

en: Sort order
ky_KG: Ылгоонун тартиби

en: Source table
ky_KG: Баштапкы таблица

en: Spanish
ky_KG: Испан

en: Spanish (Argentina)
ky_KG: Испан (Аргентина)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
ky_KG: Испан (Аргентиналык) (расмий эмес)

en: Spanish (Chile)
ky_KG: Испан (Чили)

en: Spanish (Colombia)
ky_KG: Испан (Колумбия)

en: Spanish (Mexico)
ky_KG: Испан (Мексика)

en: Square
ky_KG: Квадрат

en: Square root
ky_KG: Квадраттык тамыр

en: Standard deviation
ky_KG: Стандарттык четтөө

en: Stars
ky_KG: Жылдызчалар

en: Start HTML editor in a popup window
ky_KG: HTML-редакторун жеке терезеде (popup) ачып баштоо

en: Start database upgrade
ky_KG: Маалымат базасынын жоромолунун жаңыртуусун баштоо

en: Start date/time:
ky_KG: Башталган датасы/убакыты:

en: Start installation
ky_KG: Орнотууну баштоо

en: Start language
ky_KG: Алгачкы тил

en: Start language:
ky_KG: Баштапкы тил:

en: Start survey
ky_KG: Сурамжылоону баштоо

en: Start the tour
ky_KG: Турду баштоо

en: Start: %s
ky_KG: Баштоо: %s

en: Started but not yet completed
ky_KG: Башталган, бирок бүтө элек

en: Statistics
ky_KG: Статистика

en: Statistics URL
ky_KG: Статистиканын URL шилтемеси

en: Statistics report language:
ky_KG: Статистикалык отчеттун тили:

en: Status
ky_KG: Статус

en: Status:
ky_KG: Статус:

en: Stay safe and up to date
ky_KG: Жаңыртуулар

en: Step 1:
ky_KG: Кадам 1:

en: Step 2:
ky_KG: Кадам 2:

en: Step value
ky_KG: Баскычтын мааниси

en: Stop this survey
ky_KG: Бул сурамжылоону токтотуу

en: Store the city?
ky_KG: Шаар сакталсынбы?

en: Store the country?
ky_KG: Өлкө сакталсынбы?

en: Store the postal code?
ky_KG: Почталык индекс сакталсынбы?

en: Structure
ky_KG: Структура

en: Style:
ky_KG: Стиль:

en: Subject:
ky_KG: Темасы:

en: Submission date
ky_KG: Тапшырылган дата

en: Submit
ky_KG: Тапшыруу

en: Submit Your Survey.
ky_KG: Сурамжылооңузду Тапшыруу.

en: Submit your answers
ky_KG: Жоопторуңузду тапшыруу

en: Submit your survey.
ky_KG: Сурамжылооңузду тапшыруу.

en: Submitted
ky_KG: Тапшырылды

en: Subquestion
ky_KG: Суроочо

en: Subquestion ID
ky_KG: Суроочонун IDси

en: Subquestion codes must be unique.
ky_KG: Суроочолордун коддору кайталанбаш керек.

en: Subquestion:
ky_KG: Суроочо:

en: Subquestions
ky_KG: Суроочолор

en: Subquestions %s could not be updated.
ky_KG: %s суроочолору жаңыртылган жок.

en: Subquestions were successfully saved.
ky_KG: Суроочолор ийгиликтүү сакталды.

en: Subscribe to ComfortUpdate!
ky_KG: ComfortUpdate жазылуу!

en: Subtotals based on displayed questions:
ky_KG: Көрсөтүлгөн суроолордун негизинде арадагы жыйынтыктар:

en: Success
ky_KG: Ийгиликтүү

en: Success!
ky_KG: Ийгиликтүү!

en: Successfully deleted user group.
ky_KG: Колдонуучулар группасы ийгиликтүү өчүрүлүп жоготулду.

en: Sum
ky_KG: Сумма

en: Summary
ky_KG: Жалпы жыйынтык

en: Superadministrator
ky_KG: Суперадминистратор

en: Support this project - Donate to
ky_KG: Долбоорду колдоп коюу - Каржылоо

en: Support this project - Donate to %s!
ky_KG: Бул долбоорду колдоо - %s колдоп койсоңуз!

en: Survey
ky_KG: Сурамжылоо

en: Survey %s
ky_KG: Сурамжылоо %s

en: Survey Has Been Deactivated
ky_KG: Сурамжылоо Деактивдештирилди

en: Survey ID
ky_KG: Сурамжылоонун IDси

en: Survey ID (SID)
ky_KG: Сурамжылоонун IDси (SID)

en: Survey ID:
ky_KG: Сурамжылоонун IDси:

en: Survey activation
ky_KG: Сурамжылоону активдештирүү

en: Survey activation error
ky_KG: Сурамжылоону активдештирүү катасы

en: Survey administrator %s (%s)
ky_KG: Сурамжылоонун администратору %s (%s)

en: Survey archive (*.lsa)
ky_KG: Сурамжылоо архиви (*.lsa)

en: Survey archive (.lsa)
ky_KG: Сурамжылоо архиви (.lsa)

en: Survey cannot be activated yet.
ky_KG: Сурамжылоону активдештирүүгө азыр мүмкүн эмес.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
ky_KG: Сурамжылоону активдештирүүгө болбойт. Же сизде уруксат жок, же сурамжылоодо суроо жок.

en: Survey content
ky_KG: Сурамжылоонун мазмуну

en: Survey could not be created because it did not have a title
ky_KG: Сурамжылоону түзүүгө мумкүн эмес, себеби анын аталышы жок

en: Survey could not be updated
ky_KG: Сурамжылоо жаңыртыла албады

en: Survey created
ky_KG: Сурамжылоо түзүлдү

en: Survey deleted.
ky_KG: Сурамжылоо жоюлду.

en: Survey deletion
ky_KG: Сурамжылоону өчүрүп жоготуу

en: Survey description
ky_KG: Сурамжылоого баяндама

en: Survey expiration date
ky_KG: Сурамжылоонун мөөнөтү аяктоочу дата

en: Survey files deleted.
ky_KG: Сурамжылоонун файлдары өчүрүлдү.

en: Survey general settings
ky_KG: Сурамжылоонун жалпы параметрлери

en: Survey group
ky_KG: Сурамжылоо группасы

en: Survey group ID
ky_KG: Сурамжылоо группасынын  IDси

en: Survey group:
ky_KG: Сурамжылоо группасы (тобу):

en: Survey groups
ky_KG: Сурамжылоо группалары

en: Survey groups:
ky_KG: Сурамжылоо группалары:

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
ky_KG: Сурамжылоо активдештирилди. Натыйжалар таблицалары ийгиликтүү түзүлдү.

en: Survey id
ky_KG: Сурамжылоо id

en: Survey import summary
ky_KG: Сурамжылоону импорттоонун натыйжасы

en: Survey language could not be created.
ky_KG: Сурамжылоо тили түзүлө албай койду.

en: Survey list
ky_KG: Сурамжылоолордун тизмеси

en: Survey logic file
ky_KG: Сурамжылоо логикасынын файлы

en: Survey menu
ky_KG: Сурамжылоонун менюсу

en: Survey menus
ky_KG: Сурамжылоо менюсу

en: Survey name
ky_KG: Сурамжылоонун аталышы

en: Survey name (ID)
ky_KG: Сурамжылоонун аты (ID)

en: Survey name (ID):
ky_KG: Сурамжылоонун аты (ID):

en: Survey not found
ky_KG: Сурамжылоо табылган жок

en: Survey options for theme %s
ky_KG: %s темасына сурамжылоонун касиеттери

en: Survey owner:
ky_KG: Сурамжылоонун ээси:

en: Survey participant attributes
ky_KG: Сурамжылоо катышуучусунун атрибуттары

en: Survey participant data (if available)
ky_KG: Сурамжылоонун катышуучусунун маалыматы (бар болсо)

en: Survey participant export options
ky_KG: Сурамжылоо катышуучуларын экспорттоосунун касиеттери

en: Survey participant settings
ky_KG: Сурамжылоо катышуучусунун касиеттери

en: Survey participants
ky_KG: Сурамжылоонун катышуучулары

en: Survey permissions
ky_KG: Сурамжылоонун уруксаттары

en: Survey permissions were successfully updated.
ky_KG: Сурамжылоонун уруксаттары ийгиликтүү жаңыртылды.

en: Survey quick actions
ky_KG: Сурамжылоонун тез иш-аракеттери

en: Survey quota
ky_KG: Сурамжылоонун квотасы

en: Survey quotas
ky_KG: Сурамжылоонун квоталары

en: Survey responses
ky_KG: Сурамжылоонун жооптору

en: Survey security
ky_KG: Сурамжылоонун коопсуздугу

en: Survey settings
ky_KG: Сурамжылоонун параметрлери

en: Survey settings were successfully saved.
ky_KG: Сурамжылоонун параметрлери ийгиликтүү сакталды.

en: Survey status:
ky_KG: Сурамжылоонун статусу:

en: Survey structure
ky_KG: Сурамжылоонун структурасы

en: Survey structure (*.lss)
ky_KG: Сурамжылоонун структурасы (*.lss)

en: Survey structure (.lss)
ky_KG: Сурамжылоо структурасы (.lss)

en: Survey structure import summary
ky_KG: Сурамжылоо структурасын импорттоонун жыйынтыгы

en: Survey summary
ky_KG: Сурамжылоо тууралуу кыскача баяндама

en: Survey template options
ky_KG: Сурамжылоо калыбынын касиеттери

en: Survey text elements
ky_KG: Сурамжылоонун текст элементтери

en: Survey theme
ky_KG: Сурамжылоонун темасы

en: Survey theme:
ky_KG: Сурамжылоонун темасы:

en: Survey themes
ky_KG: Сурамжылоонун темалары

en: Survey title
ky_KG: Сурамжылоонун аталышы

en: Survey title and description
ky_KG: Сурамжылоонун аталышы жана баяндамасы

en: Survey title:
ky_KG: Сурамжылоонун аты:

en: Survey?
ky_KG: Сурамжылоо?

en: Surveys
ky_KG: Сурамжылоолор

en: Surveys in this group
ky_KG: Бул группадагы сурамжылоолор

en: Surveys in this group:
ky_KG: Бул группадагы сурамжылоолор:

en: Swahili
ky_KG: Суахили

en: Swedish
ky_KG: Швед

en: System information
ky_KG: Ситема маалыматы

en: System overview
ky_KG: Системанын жалпы параметрлери

en: TIS620 Thai
ky_KG: TIS620 Тай

en: Tab-separated-values format (*.txt)
ky_KG: Tab-separated-values (*.txt) форматы

en: Table prefix
ky_KG: Таблицанын префикси

en: Tagalog
ky_KG: Тагалог

en: Tajik
ky_KG: Тажик

en: Tamil
ky_KG: Тамил

en: Tangent
ky_KG: Тангенс

en: Target database version:
ky_KG: Көздөлгөн маалымат базасынын жоромолу:

en: Template
ky_KG: Калып

en: Template '%s' could not be found.
ky_KG: '%s' деген калып табылган жок.

en: Template '%s' does already exist.
ky_KG: '%s' калыбы мурунтар эле бар.

en: Template '%s' was successfully deleted.
ky_KG: '%s' калыбы ийгиликтүү өчүрүлүп жоготулду.

en: Template Sample
ky_KG: Калыптын Үлгүсү

en: Template editor mode:
ky_KG: Калыпты өзгөртүү режими:

en: Template editor:
ky_KG: Калып редактору:

en: Template id
ky_KG: Калып id

en: Template:
ky_KG: Калып:

en: Template:
ky_KG: Калып:

en: Templates
ky_KG: Калыптар

en: Templates Name
ky_KG: Калыптын Аты

en: Terminate survey
ky_KG: Сурамжылоону жок кылуу

en: Test navigation
ky_KG: Навигацияны тестирлөө

en: Text [Help] (Tip)
ky_KG: Текст [Жардам] (Кеңеш)

en: Text abbreviated:
ky_KG: Кыскартылган текст:

en: Text elements
ky_KG: Текст элементтери

en: Text needs to be lowercase.
ky_KG: Текст кичинекей тамга менен жазылышы керек.

en: Text needs to be uppercase.
ky_KG: Текст чоң тамгалар менен жазылышы керек.

en: Text questions
ky_KG: Текст суроолору

en: Thai
ky_KG: Тай

en: Thank you for completing this survey.
ky_KG: Бул сурамжылоону бүтүргөнүңүзгө рахмат.

en: Thank you for taking the tour!
ky_KG: Турдан өткөнүңүз үчүн рахмат!

en: Thank you!
ky_KG: Рахмат!

en: The Question theme "%s" has been sucessfully installed
ky_KG: "%s" Суроо темасы ийгиликтүү орнотулду

en: The answer to the security question is incorrect.
ky_KG: Жашыруун суроого берилген жооп туура эмес.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
ky_KG: Жооп(тор) төмөнкү array_filter критерийлерине дал келиш керек:

en: The database exists and contains LimeSurvey tables.
ky_KG: Маалымат базасы бар жана LimeSurvey таблицалары менен камтылган.

en: The database has been updated from version %s to version %s.
ky_KG: Маалымат базасы %s жоромолунан %s жоромолуна чейин жаңырды.

en: The database you specified does already exist.
ky_KG: Сиз көрсөткөн маалымат базасы мурдатан эле бар.

en: The database you specified does not exist:
ky_KG: Сиз көрсөткөн маалымат базасы кездешкен жок:

en: The email address is not valid.
ky_KG: Электрондук почтанын дареги туура эмес.

en: The end message
ky_KG: Аяктоодогу билдирүү

en: The existing label set has assessment values assigned.
ky_KG: Учурдагы меткалар топтомунда жоопторго ыйгарылган баалоо көрсөткүчтөрү бар.

en: The existing label set has different/more languages.
ky_KG: Учурдагы меткалар топтомунда башка/көп тилдер бар.

en: The file %s was deleted.
ky_KG: %s файлы өчүрүлдү.

en: The file has been successfully uploaded.
ky_KG: Файл ийгиликтүү жүктөлүп жөнөтүлдү.

en: The following LimeSurvey updates are available:
ky_KG: Төмөнкү LimeSurvey жаңыртуулары жеткиликтүү:

en: The following answers should be deleted:
ky_KG: Төмөнкү жооптор өчүрүлүшү керек:

en: The following assessments should be deleted:
ky_KG: Төмөнкү баалоолор өчүрүлүшү керек:

en: The following conditions should be deleted:
ky_KG: Төмөнкү шарттар жоюлуу керек:

en: The following groups should be deleted:
ky_KG: Төмөнкү группалар өчүрүлүшү керек:

en: The following problems have been found:
ky_KG: Төмөнкү көйгөйлөр табылып чыкты:

en: The following questions should be deleted:
ky_KG: Төмөнкү суроолорду жоюу керек:

en: The following surveys are available:
ky_KG: Төмөнкү сурамжылоолор жеткиликтүү:

en: The following surveys should be deleted:
ky_KG: Төмөнкү сурамжылоолорду жоюу керек:

en: The imap PHP library is not installed or not activated. Please contact your system administrator.
ky_KG: IMAP PHP жыйнагы орнотулган эмес же активдештирилген эмес. Сураныч, системдик администраторуңуз менен байланышыңыз.

en: The last column shows the total for the row.
ky_KG: Акыркы тилке катардын жыйынтыгын көрсөтөт.

en: The last row shows the total for the column.
ky_KG: Акыркы сап тилкенин жыйынтыгын көрсөтөт.

en: The new question group/question order was successfully saved.
ky_KG: Жаңы суроо группасы/ суроо тартиби ийгиликтүү сакталды.

en: The password can't be empty.
ky_KG: Сырдык сөз бош болууга мүмкүн эмес.

en: The password does require at least one uppercase character
ky_KG: Сырдык сөздө жок дегенде бир чоң тамга болуш керек

en: The password you have chosen at the optional settings step.
ky_KG: Кошумча параметрлер этабында сиз тандаган пароль.

en: The plugin was not found.
ky_KG: Плагин табылбады.

en: The question could not be imported for the following reasons:
ky_KG: Төмөнкү себептерден суроо импорттолгон жок:

en: The question group was deleted.
ky_KG: Суроолор группасы жоюлду.

en: The related survey is missing.
ky_KG: Тиешелүү сурамжылоо табылган жок.

en: The requested files do not exist on the server.
ky_KG: Суралган файлдар серверде кездешкен жок.

en: The responses table has been renamed to:
ky_KG: Жооптор таблицасынын аталышы төмөнкүгө өзгөртүлдү:

en: The sum must be between %s and %s
ky_KG: Суммасы %s менен %s ортосунда болуш керек

en: The sum must equal %s.
ky_KG: Суммасы %s барабар болуш керек.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
ky_KG: Көпчүлүк киргизилген сандардын суммасы бул мааниден чоңураак болушу керек

en: The survey description
ky_KG: Сурамжылоо тууралу баяндама

en: The survey group '%s' was deleted.
ky_KG: '%s' сурамжылоо группасы өчүрүлүп жоготулду.

en: The survey participant was successfully updated.
ky_KG: Сурамжылоонун катышуучусу ийгиликтүү жаныртылды.

en: The survey structure
ky_KG: Сурамжылоонун структурасы

en: The survey title
ky_KG: Сурамжылоонун аталышы

en: The survey you selected does not exist
ky_KG: Сиз тандаган сурамжылоо кездешкен жок

en: The title of your question
ky_KG: Сурооңуздун аталышы

en: The type of your database management system
ky_KG: Сиздин маалымат базасын башкаруучу системаңыздын тиби

en: The update is now complete!
ky_KG: Жаңыртуу аяктады!

en: The value of this variable can not be changed
ky_KG: Бул өзгөрмөнүн мааниси өзгөрө албайт

en: Theme
ky_KG: Тема

en: Theme %s does not exist.
ky_KG: %s деген тема жок.

en: Theme '%s' does not exist.
ky_KG: '%s' деген тема жок.

en: Theme '%s' has been uninstalled because it's not compatible with this LimeSurvey version.
ky_KG: Орнотулган '%s' темасы алынып салынды, себеби ал бул LimeSurvey нин жоромолуна шайкеш эмес.

en: Theme '%s' was successfully deleted.
ky_KG: '%s' темасы ийгиликтүү өчүрүлүп жоготулду.

en: Theme editor
ky_KG: Теманын редактору

en: Theme editor:
ky_KG: Тема редактору:

en: Theme name
ky_KG: Теманын аты

en: Theme options
ky_KG: Теманын параметрлери

en: Theme options saved.
ky_KG: Теманын касиеттери сакталды.

en: Theme:
ky_KG: Тема:

en: Themes
ky_KG: Темалар

en: Themes options for this survey group
ky_KG: Бул сурамжылоо группасынын тема параметрлери

en: Themes:
ky_KG: Темалар:

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
ky_KG: Квоталардын %s жетим тил параметрлерин өчүрүүгө болот.

en: There are %s questions in this survey.
ky_KG: Бул сурамжылоодо %s суроо бар.

en: There are no existing conditions in this survey.
ky_KG: Бул сурамжылоодо шарттар жок.

en: There are no groups available.
ky_KG: Жеткиликтүү группалар жок.

en: There are no label sets which match the survey default language
ky_KG: Сурамжылоонун өзү аныкталма тилине дал келген меткалар топтому жок

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
ky_KG: Башка суроолор жок. Бул сурамжылоону бүтүрүү үчүн <Submit> (Тапшыруу) баскычын басыңыз.

en: There are no participants to be exported.
ky_KG: Экспорттоого катышуучулар жок.

en: There are no questions in this group.
ky_KG: Бул группада суроолор жок.

en: There are no questions in this survey
ky_KG: Бул сурамжылоодо суроолор жок

en: There are no questions in this survey.
ky_KG: Бул сурамжылоодо суроолор жок.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
ky_KG: Бул сурамжылоодо {NUMBEROFQUESTIONS} суроо бар.

en: There has to be at least one language.
ky_KG: Жок дегенде бир тил болуш керек.

en: There is 1 question in this survey
ky_KG: Бул сурамжылоода 1 суроо бар

en: There is 1 question in this survey.
ky_KG: Бул сурамжылоодо 1 суроо бар.

en: There is no matching survey.
ky_KG: Дал келген сурамжылоо жок

en: There was a problem updating the user permissions.
ky_KG: Колдонуучунун уруксаттарын жаңыртууда көйгөйлүү ката пайда болду.

en: Third choice
ky_KG: Үчүнчү тандоосу

en: This action need confirmation.
ky_KG: Бул кадамга ырастоо талап кылынат.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
ky_KG: Бул ZIP файлы жараксыз. Импорттоо аткарылган жок.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
ky_KG: Бул туура эмес ZIP архив файлы. Импорттоо болгон жок.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
ky_KG: Бул типтеги файлды жүктөп жөнөтүүгө уруксат жок.

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
ky_KG: Бул группада суроолор жок. Группаны алдын ала карап көрүү үчүн группага суроолорду кошуу керек.

en: This group has an error
ky_KG: Бул группада ката бар

en: This group is empty
ky_KG: Бул группа бош

en: This is a question help text.
ky_KG: Бул суроонун жардам тексти.

en: This is an error message example
ky_KG: Бул ката жөнүндө билдирүүнүн үлгүсү

en: This is an update to an unstable version
ky_KG: Бул стабилдүү эмес жоромолдун жаңыртуусу

en: This is not a .csv file.
ky_KG: Бул .csv файлы эмес.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
ky_KG: Бул LimeSurvey сурамжылоо структурасынын XML файлы жараксыз.

en: This is not a valid response data XML file.
ky_KG: Бул жооптор маалыматынын XML файлы жараксыз.

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
ky_KG: Бул акыркы үлгү суроонун тексти - бир эркин текст жазуу керек.

en: This is the LimeSurvey admin interface. Start to build your survey from here.
ky_KG: Бул LimeSurvey администраторунун интерфейси. Ушул жерден сурамжылооңуздарды түзө баштаңыз.

en: This is the structure view of your survey. Here you can see all your groups and questions.
ky_KG: Бул сиздин сурамжылооңуздун структуралык көрүнүшү. Бул жерден бардык группаларыңызды жана суроолоруңузду көрүүгө мүмкүн.

en: This is the survey end message.
ky_KG: Бул сурамжылоонун аяктоо маалымдоосу.

en: This is the title of your survey.
ky_KG: Бул сиздин сурамжылооңуздун аталышы.

en: This list cannot accept survey participant attributes.
ky_KG: Бул тизме сурамжылоонун катышуучусунун атрибуттарын кабыл ала албайт.

en: This name is reserved for standard template.
ky_KG: Бул ат стандарттуу калып үчүн резервде сакталууда.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
ky_KG: Бул аталышы сурамжылоолордун тизмесинде жана администратордун баш-сабында көрсөтүлөт.

en: This participant is not active in any survey
ky_KG: Бул катышуучу бир дагы сурамжылоодо активдүү эмес

en: This question has at least {n} error.|This question has at least {n} errors.
ky_KG: Бул суроодо кеминде {n} ката бар.|Бул суроодо кеминде {n} каталар бар.

en: This question has at least {n} warning.|This question has at least {n} warnings.
ky_KG: Суроодо эң аз дегенде {n} эскертүү бар.|Суроодо эң аз дегенде {n} эскертүүлөр бар.

en: This question has missing answer options.
ky_KG: Бул суроого жооп варианттары жетишпейт.

en: This question has missing subquestions.
ky_KG: Бул суроого суроочор жетишпейт

en: This question is always shown.
ky_KG: Бул суроо дайым көрсөтүлөт.

en: This question is mandatory
ky_KG: Бул милдеттүү түрдө жооп берилүүчү суроо

en: This question requires answers, but none are set.
ky_KG: Бул суроого жооптор талап кылынат, бирок бирөө дагы киргизиле элек.

en: This question type can't be selected.
ky_KG: Бул суроонун тибин тандоого мүмкүн эмес.

en: This question's SGQA code
ky_KG: Бул суроонун SGQA коду

en: This question's group ID number
ky_KG: Бул суроонун группа IDсинин саны

en: This question's survey ID number
ky_KG: Бул суроонун сурамжылоо ID номери

en: This response ID is invalid.
ky_KG: Бул жооп IDси жараксыз.

en: This survey cannot be tested or completed for the following reason(s):
ky_KG: Бул сурамжылоону төмөнкү себеп(тер)ке байланыштуу тестирлөөгө же бүтүрүүгө болбойт:

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
ky_KG: Бул сурамжылоо активдүү эмес. Көрсөтүүгө натыйжа жок.

en: This survey is active but expired.
ky_KG: Бул сурамжылоо активдүү, бирок мөөнөтү бүткөн.

en: This survey is active but has a start date.
ky_KG: Бул сурамжылоо активдүү, бирок башталуучу датасы бар.

en: This survey is already active.
ky_KG: Бул сурамжылоо мурун эле активдүү.

en: This survey is anonymous.
ky_KG: Бул сурамжылоо жашыруун.

en: This survey is currently active.
ky_KG: Бул сурамжылоо азыр активдүү.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
ky_KG: Бул сурамжылоо азыр активдүү эмес. Сиз жоопторуңузду сактай албайсыз.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
ky_KG: Бул сурамжылоо азырынча активдүү эмес. Сиздин жообуңуз сактала албайт.

en: This survey is not yet started.
ky_KG: Бул сурамжылоо баштала элек.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
ky_KG: Бул сурамжылоо азыр активдүү, киргизилген жооптор жазылып сакталат.

en: This tour will help you to easily get a basic understanding of LimeSurvey.
ky_KG: Бул тур Сизге LimeSurvey жөнүндө оңой негизги түшүнүк алууга жардам берет.

en: This update will not change the database. No database backup is required.
ky_KG: Бул жаңыртуу маалымат базасын өзгөртпөйт.  Эч кандай маалымат базасынын резервдик көчүрмөсү талап кылынбайт.

en: This will be your default language.
ky_KG: Бул сиздин өзү аныкталма тилиңиз болот.

en: This will export the survey archive (.lsa) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
ky_KG: Бардык тандалган активдүү сурамжылоолордун сурамжылоо архивдерин (.lsa) бир ZIP архив кылып экспорттоо.

en: This will update the survey group for all selected active surveys.
ky_KG: Бул бардык тандалган активдүү сурамжылоолордун сурамжылоо группасын жаңыртат.

en: Three
ky_KG: Үч

en: Time difference (in hours):
ky_KG: Убакыт айырмасы (саат):

en: Time limit
ky_KG: Убакыт боюнча чектөө

en: Time limit expiry message
ky_KG: Убакыт бүткөндө көрсөтүлүүчү билдирүү

en: Time remaining
ky_KG: Калган убакыт

en: Time statistics
ky_KG: Убакыт статистикасы

en: Timer
ky_KG: Таймер

en: Timing statistics
ky_KG: Убакыт статистикасы

en: Tip:
ky_KG: Жардам:

en: Title
ky_KG: Аталышы

en: Title:
ky_KG: Аталышы:

en: To get to know more about queXML check this page:
ky_KG: queXML жөнүндө көбүрөөк билгиңиз келсе бул баракты караңыз:

en: Too low
ky_KG: Өтө эле төмөн

en: Too many labels, can't generate chart
ky_KG: Меткалар өтө эле көп, график түзүлө албайт.

en: Tools
ky_KG: Инструменттер

en: Total
ky_KG: Баардыгы

en: Total Imported files
ky_KG: Жалпы импорттолгон файлдар

en: Total imported files
ky_KG: Бардык импорттолгон файлдар

en: Total number of files
ky_KG: Бардык файлдардын саны

en: Total numbers of sent reminders
ky_KG: Жиберилген эскертмелердин жалпы саны

en: Total records in survey
ky_KG: Сурамжылоодогу жазмалардын жалпы саны

en: Total records in survey:
ky_KG: Сурамжылоодогу жазмалардын жалпы саны:

en: Total size of files
ky_KG: Файлдардын жалпы көлөмү:

en: Total surveys completed
ky_KG: Сурамжылоого толук жооп бүтүргөндөр

en: Total time
ky_KG: Жалпы убакыт

en: Total:
ky_KG: Баардыгы:

en: Translate survey
ky_KG: Сурамжылоону которуу

en: Translate to
ky_KG: Бул тилге котор

en: Triangle
ky_KG: Үч бурчтук

en: Try again
ky_KG: Дагы бир жолу аракет кылуу

en: Try again! Connection with database failed.
ky_KG: Дагы бир жолу аракет кылыңыз! Маалымат базасы менен байланыш болбоду.

en: Try again! Creation of database failed.
ky_KG: Дагы бир жолу аракет кылыңыз! Маалымат базасы түзүлбөдү.

en: Turkish
ky_KG: Түркчө

en: Two
ky_KG: Эки

en: Type:
ky_KG: Тип:

en: UCS-2 Unicode
ky_KG: UCS-2 Юникод

en: UJIS for Windows Japanese
ky_KG: Windows Япон үчүн UJIS

en: URL Description:
ky_KG: URL шилтемесин баяндоо:

en: URL description (%s)
ky_KG: URL шилтемесин баяндоо (%s)

en: URL description:
ky_KG: URL шилтемесин баяндоо:

en: URL of the survey
ky_KG: Сурамжылоонун URL шилтемеси

en: US ASCII
ky_KG: Америкалык ASCII

en: UTF-8 Unicode
ky_KG: UTF-8 Юникод

en: Ukrainian
ky_KG: Украиналык

en: Unable to backup your database for unknown reason.
ky_KG: Белгисиз себептер менен маалымат базасынын резервдик көчүрмөсү түзүлгөн жок.

en: Unable to create directory `%s`.
ky_KG: `%s` каталогун жаратууга мүмкүн эмес.

en: Unable to create survey participants table
ky_KG: Сурамжылоонун катышуучуларынын таблицасын түзүүгө мүмкүн эмес.

en: Unable to delete answer %s, code %s
ky_KG: %s жообун өчүрүүгө мүмкүнсүз, %s коду

en: Unable to delete question %s
ky_KG: %s суроосун өчүрө албадык

en: Unable to delete question attributes for question %s
ky_KG: %s суроосунун суроо атрибуттары өчүрүлбөдү.

en: Unable to delete saved response.
ky_KG: Сакталган жоопторду өчүрүүгө мүмкүн эмес.

en: Unable to delete survey %s
ky_KG: %s сурамжылоосун сактоого мүмкүнсүз

en: Unable to import survey.
ky_KG: Сурамжылоону импорттоого мүмкүн эмес.

en: Unchanged
ky_KG: Өзгөртүлбөгөн

en: Undefined function
ky_KG: Аныкталбаган функция

en: Unknown error
ky_KG: Белгисиз ката

en: Unknown error!
ky_KG: Белгисиз ката!

en: Unknown error.
ky_KG: Белгисиз ката

en: Unknown file extension
ky_KG: Бельгисиз файлдын форматы

en: Unknown session
ky_KG: Белгисиз сессия

en: Unknown update key!
ky_KG: Белгисиз жаңыртуу ачкычы!

en: Unkown
ky_KG: Белгисиз

en: Unlimited
ky_KG: Чектөөсүз

en: Until:
ky_KG: Чейин:

en: Unzip error!
ky_KG: Zip файлын ачууда ката кетти!

en: Up to date!
ky_KG: Эң жаңы!

en: Update
ky_KG: Жаңыртуу

en: Update complete!
ky_KG: Жаңыртүү аяктады!

en: Update condition
ky_KG: Шартты жаңыртуу

en: Update scenario
ky_KG: Сценарийди жаңыртуу

en: Update server busy
ky_KG: Жаңыртуучу сервер азыр бош эмес

en: Update survey group:
ky_KG: Сурамжылоо группасын жаңыртуу:

en: Update type
ky_KG: Жаңыртуунун тиби

en: Update user group
ky_KG: Колдонуучулар группасын жаңыртуу

en: Updated
ky_KG: Жаңыртылган

en: Upload
ky_KG: Жөнөтүп жүктөө

en: Upload a file
ky_KG: Файлды жүктөп жөнөтүү

en: Upload a file (maximum size: %d MB):
ky_KG: Файлды жүктөп жиберүү (максималдуу көлөмү: %d MB):

en: Upload an image (maximum size: %d MB):
ky_KG: Сүрөттү жүктөп жиберүү (максималдуу көлөмү: %d MB):

en: Upload file|Upload files
ky_KG: Файлды жөнөтүү|Файлдарды жөнөтүү

en: Upload template file
ky_KG: Калып файлды жүктөп жөнөтүү

en: Upload theme file
ky_KG: Теманын фалын жүктөп жонөтүү

en: Upload your files
ky_KG: Файлдарыңызды жүктөп жөнөтүү

en: Uploaded CSV file successfully
ky_KG: CSV файлы ийгиликтүү жүктөлүп жиберилди

en: Uploading
ky_KG: Жүктөп жиберүү

en: Uploading LDAP Query
ky_KG: LDAP Сурамын жөнөтүү

en: Uppercase the first character of each word in a string
ky_KG: Саптагы ар бир сөздүн биринчи тамгасын баш тамга кылуу

en: Urdu
ky_KG: Урду

en: Use CAPTCHA for registration:
ky_KG: Катталуу үчүн CAPTCHA ны колдонуу:

en: Use CAPTCHA for save and load:
ky_KG: Сактоо жана жүктөө үчүн CAPTCHA ны колдонуу:

en: Use CAPTCHA for survey access:
ky_KG: Сурамжылоодон өтүү үчүн CAPTCHA ны колдонуу:

en: Use ComfortUpdate
ky_KG: ComfortUpdate колдонуу

en: Use LDAP authentication
ky_KG: LDAP авторизациясын колдонуу

en: Use global settings
ky_KG: Глобалдык параметрлерди колдонуу

en: Used/free space for file uploads
ky_KG: Файлды жөнөтүп жүктөөгө бош эмес/бош орун

en: User
ky_KG: Колдонуучу

en: User '%s' was successfully deleted.
ky_KG: Колдонуучу '%s' ийгиликтүү өчүрүлдү.

en: User ID
ky_KG: Колдонуучунун ID си

en: User added.
ky_KG: Колдонуучу кошулду.

en: User administration
ky_KG: Колдонуучуларды башкаруу

en: User already exists in the group.
ky_KG: Колдонуучу группада мурунтан эле бар.

en: User data
ky_KG: Колдонуучунун маалыматы

en: User does not exist in the group.
ky_KG: Группада мындай колдонуучу жок.

en: User group
ky_KG: Колдонуучулар группасы

en: User group ID
ky_KG: Колдонуучулар группасынын IDси

en: User group added.
ky_KG: Колдонуучулардын группасы кошулду.

en: User group list
ky_KG: Колдонуучулар группасынын тизмеси

en: User group successfully added!
ky_KG: Колдонуучулар группасы ийгиликтүү кошулду!

en: User group successfully saved!
ky_KG: Колдонуучулар группасы ийгиликтүү сакталды!

en: User groups
ky_KG: Колдонуучулар группалары

en: User name
ky_KG: Колдонуучунун аты

en: User name:
ky_KG: Колдонуучунун аты:

en: User not found.
ky_KG: Колдонуучу табылган жок.

en: User removed.
ky_KG: Колдонуучу өчүрүлдү.

en: User role
ky_KG: Колдонуучунун ролу

en: User theme
ky_KG: Колдонуучунун темасы

en: User?
ky_KG: Колдонуучу?

en: Username
ky_KG: Колдонуучунун аты

en: Username not found in LDAP server
ky_KG: LDAP серверинде колдонуучунун аты табылган жок

en: Username: %s
ky_KG: Колдонуучунун аты: %s

en: Users
ky_KG: Колдонуучулар

en: Uses left
ky_KG: Колдонуунун калган саны

en: Uses left:
ky_KG: Колдонуунун калган саны:

en: Using the chart type selector you can force the graph type for all selected questions.
ky_KG: Графиктин тибинин селекторун колдонуу менен бардык тандалган суроолорго графиктин тибин мажбурлап көрсөтсөңүз болот.

en: Uyghur
ky_KG: Уйгур

en: VV export version:
ky_KG: VV экспорттоонун жоромолу:

en: Valid until
ky_KG: Чейин жарактуу

en: Valid until:
ky_KG: Чейин жарактуу:

en: Validate expression in email : %s
ky_KG: Электрондук каттагы туюнтманы тастыктагыла : %s

en: Validate quota
ky_KG: Квотаны тастыктоо

en: Validation of quota %s
ky_KG: %s квотасын текшерүү

en: Validation:
ky_KG: Жарактуулугун текшерүү

en: Value
ky_KG: Маани

en: Values:
ky_KG: Маанилер:

en: Version
ky_KG: Жоромол

en: Version:
ky_KG: Жоромолу:

en: Vertical
ky_KG: Вертикалдуу

en: Vietnamese
ky_KG: Вьетнам

en: View Saved but not submitted Responses
ky_KG: Сакталган, бирок тапшырылган эмес жоопторду көрүү

en: View in CPDB
ky_KG: CPDB кылып көрүү

en: View response
ky_KG: Жоопту көрүү

en: View response ID %d
ky_KG: ID %d жообун көрүү

en: View response as queXML PDF
ky_KG: Жоопторду queXML PDF түрүндө көрүү

en: View statistics
ky_KG: Статистиканы көрүү

en: View summary of all available fields:
ky_KG: Бардык жеткиликтүү талаалар боюнча жыйынтыктарды көрүү:

en: View this participant in the central participants database
ky_KG: Бул инсанды борбордук катышуучулардын маалымат базасында көрүү

en: View this record
ky_KG: Бул жазманы көрүү

en: View users
ky_KG: Колдонуучуларды көрүү

en: View without the filter.
ky_KG: Чыпкасыз көрсөтүү.

en: View/read
ky_KG: Көрүү/окуу

en: Viewing file '%s'
ky_KG: '%s' файлын көрүү

en: Visit our website!
ky_KG: Биздин вебсайтка кире кетиңиз!

en: WYSIWYG editor
ky_KG: WYSIWYG редактору

en: Warn and move on
ky_KG: Эскертип коюу жана улантуу

en: Warning
ky_KG: Эскертүү

en: Warning!
ky_KG: Эскертүү!

en: Warning! Administrator email address was not saved because it was not valid.
ky_KG: Эскертүү! Администратордун электрондук дареги сакталган жок, себеби ал жарактуу эмес.

en: Warning: Please read this carefully before proceeding!
ky_KG: Эскертүү: улантуудан мурун төмөнкүнү көңүл бөлүп окуп чыгыңыз!

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
ky_KG: Эскертүү! Төмөнкү файлдарды/директорияларды жаңыртуу керек, бирок аларды окуганга гана уруксат (read-only).

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
ky_KG: Эскертүү: Сиз дагы эле жөнөкөй сырдык сөздү ('password') колдонуп жатасыз. Сураныч, сырдык сөзүңүздү алмаштырып, системадан чыгып кайра кириңиз.

en: Warnings
ky_KG: Эскертүүлөр

en: We are sorry but the survey is expired and no longer available.
ky_KG: Кечиресиз бирок сурамжылоонун мөөнөтү бүткөн жана жектиликтүү эмес.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
ky_KG: Кечирим сурайбыз, бирок сизге бул сурамжылоого кирүүгө уруксатыңыз жок.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
ky_KG: Кечиресиз, бирок бул нерсени жасоого сизде уруксат жок.

en: We are sorry but your session has expired.
ky_KG: Тилекке каршы сиздин сеансыңыздын мөөнөтү бүттү.

en: We could not zip your database!
ky_KG: Сиздин маалымат базаңызды zip кылып кыса албадык.

en: We couldn't reach the server or the server didn't provide any answer. Please try again in few minutes.
ky_KG: Сервер менен байланыша албай койдук же сервер эч жооп берген жок. Сураныч, бир нече мүнөттөн кийин дагы аракет кылыңыз.

en: We would like to help you with a quick tour of the most essential functions and features.
ky_KG: Биз Сизди эң керектүү функциялар жана касиеттер менен кыскача тааныштыргыбыз келет.

en: Web server info
ky_KG: Web сервер жөнүндө маалымат

en: Web server name
ky_KG: Веб сервердин аталышы

en: Welcome
ky_KG: Кош келиңиздер

en: Welcome %s!
ky_KG: %s, кош келиңиз!

en: Welcome and end text
ky_KG: Кириш сөзү жана аяктоо тексти

en: Welcome message:
ky_KG: Кириш сөзүнүн тексти:

en: Welcome to %s!
ky_KG: %s кош келиңиз!

en: Welcome to LimeSurvey!
ky_KG: LimeSurvey'ге Кош келиңиз!

en: Welcome to the Assessment
ky_KG: Баалоого кош келиңиз

en: Welcome to the LimeSurvey ComfortUpdate!
ky_KG: LimeSurvey ComfortUpdate кош келиңиз!

en: Welcome to this sample survey
ky_KG: Үлгү сурамжылоого кош келиңиздер

en: Welcome:
ky_KG: Кош келиңиздер:

en: Welsh
ky_KG: Валлий

en: While the survey is activated, you can't add or remove a group or question.
ky_KG: Сурамжылоо активдүү болсо группаны же суроону жоё албайсыз.

en: Width of PDF header logo:
ky_KG: PDF файлынын баш-сабынын логотибинин туурасы:

en: Windows Arabic (Windows-1256)
ky_KG: Windows Арабча (Windows-1256)

en: Windows Baltic (Windows-1257)
ky_KG: Windows Балтикалык (Windows-1257)

en: Windows Central European (Windows-1250)
ky_KG: Windows Борбордук Европалык (Windows-1250)

en: Windows Cyrillic (Windows-1251)
ky_KG: Windows Кириллица (Windows-1251)

en: Windows-31J - SJIS for Windows Japanese (cp932)
ky_KG: Windows-31J - Windows Япон (cp932) үчүн SJIS

en: Write error!
ky_KG: Жазуу катасы!

en: X-Scale
ky_KG: X шкаласы

en: XML themes
ky_KG: XML темалары

en: Y-Scale
ky_KG: Y шкаласы

en: Year
ky_KG: Жыл

en: Yes
ky_KG: Ооба

en: Yes - Delete Them!
ky_KG: Ооба - Өчүр Аларды!

en: Yes, delete
ky_KG: Ооба, өчүр

en: Yes, restore default
ky_KG: Ооба, өзү аныкталманы кайтарып орнотуңуз

en: Yes/No
ky_KG: Ооба/Жок

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
ky_KG: Сиз бул сурамжылоодогу суроолордун бардык шарттарын өчүрүп жоготкону жатасыз

en: You are about to delete this survey
ky_KG: Сиз бул сурамжылоону өчүрүп жоготкону жатасыз

en: You are about to replace an existing label set with the current answer options.
ky_KG: Сиз учурдагы меткалар топтомун азыркы жооп варианттары менен алмаштырганы жатасыз.

en: You are already a part of this survey.
ky_KG: Сиз мурунтан эле бул сурамжылоонун мүчөсү болосуз.

en: You are editing the main menu!
ky_KG: Сиз негизги менюну өзгөртүп жатасыз!

en: You are not a participant in this survey.
ky_KG: Сиз бул сурамжылоонун катышуучусу эмессиз.

en: You are not allowed to print answers.
ky_KG: Жоопторду басып чыгарууга укугуңуз жок.

en: You are not authorized to delete label sets.
ky_KG: Меткалар топтомдорун өчүрүүгө укугуңуз жок.

en: You are not authorized to delete questions.
ky_KG: Суроолорду өчүрүүгө уруксатыңыз жок.

en: You are using Microsoft Internet Explorer.
ky_KG: Сиз Microsoft Internet Explorer колдонуп жатасыз.

en: You can not add a group if survey is active.
ky_KG: Эгерде сурамжылоо активдүү болсо сиз группаны кошо албайсыз.

en: You can not import groups because the survey is currently active.
ky_KG: Сиз группаларды импорт кыла албайсыз, себеби сурамжылоо учурда активдүү.

en: You can not import questions because the survey is currently active.
ky_KG: Суроолорду импорттоого болбойт, себеби сурамжылоо азыр активдүү.

en: You can't add questions while the survey is active.
ky_KG: Активдештирилген сурамжылоого суроолорду кошуу мүмкүн эмес.

en: You can't change password if demo mode is active.
ky_KG: Демо режим активдүү учурунда сиз сырдык сөзду өзгөртө албайсыз.

en: You can't copy a question if the survey is active.
ky_KG: Сурамжылоо активдүү болсо суроону көчүрө албайсыз.

en: You can't delete a group if it's not empty!
ky_KG: Сиз ичи бош эмес группаны өчүрө албайсыз!

en: You can't delete a question if the survey is active.
ky_KG: Сурамжылоо активдүү болсо суроолорун жоюуга болбойт.

en: You can't delete this question group because the survey is currently active.
ky_KG: Бул суроону өчүрө албайсыз, себеби бул сурамжылоо азыр активдүү.

en: You can't insert a new question when the survey is active.
ky_KG: Сурамжылоо активдүү болсо жаңы суроолорду киргизүүгө болбойт.

en: You can't remove the default language.
ky_KG: Өзү аныкталма тилди өчүрүүгө болбойт.

en: You can't reorder in an active survey
ky_KG: Сиз активдүү сурамжылоодо тартипти өзгөртө албайсыз

en: You can't update question code for an active survey.
ky_KG: Сурамжылоо активдүү болсо суроонун кодун жаңыртууга болбойт.

en: You did not answer to the security question.
ky_KG: Сиз жашыруун суроого жооп берген жоксуз.

en: You did not provide a name.
ky_KG: Сиз аталышын берген жоксуз.

en: You did not provide a password.
ky_KG: Сиз сырдык сөз киргизген жоксуз.

en: You didn't save your changes!
ky_KG: Сиз өзгөртүүлөрүңүздү сактаган жоксуз!

en: You do not have the permission to access this page.
ky_KG: Бул баракка кирүүгө уруксатыңыз жок.

en: You do not have the required ZIP library installed in PHP.
ky_KG: Сизде PHP орнотулчу талап кылынган ZIP китепканасы жок.

en: You don't have the permission to activate participants.
ky_KG: Катышуучуларды активдештирүүгө сизде уруксат жок.

en: You don't need an update key.
ky_KG: Сизден жаңыртуу ачкычы талап кылынбайт.

en: You got {TOTAL} points out of 3 possible points.
ky_KG: Сиз мүмкүн болгон 3 упайдан {TOTAL} упай алдыңыз.

en: You have already been removed from the central participants list for this site
ky_KG: Сиз бул сайттагы катышуучулардын борбордук тизмесинен мурун эле чыгарылгансыз

en: You have already completed this survey.
ky_KG: Сиз мурун эле бул сурамжылоону бүтүргөнсүз.

en: You have been already removed from this survey.
ky_KG: Сиз бул сурамжылоодон өчүрүлүп жоготулгансыз.

en: You have been removed from the central participants list for this site
ky_KG: Сиз бул сайттагы катышуучулардын борбордук тизмесинен чыгарылдыңыз

en: You have not selected a question
ky_KG: Сиз суроо тандаган жоксуз

en: You have not selected a survey
ky_KG: Сиз сурамжылоону тандаган жоксуз

en: You have to select a file.
ky_KG: Файлды тандоо керек.

en: You have to select at least one label set.
ky_KG: Жок дегенде бир меткалар топтомун тандаңыз.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
ky_KG: Катышкыңыз келсе бул сурамжылоонун каттоосунан өтсөңүз болот.

en: You may save empty subquestions, but that would be pointless.
ky_KG: Сиз бош суроочолорду сактай аласыз, бирок ал маанисиз болуп калат.

en: You must be registered to complete this survey
ky_KG: Бул сурамжылоодон өтүү үчүн сиз катталышыңыз керек

en: You must enter a valid email. Please try again.
ky_KG: Сиз туура электрондук почтаны киргизишиңиз керек. Сураныч, дагы аракет кылыңыз.

en: You must first create a question group.
ky_KG: Сиз адегенде суроолор группасын түзүшүңүз керек.

en: You must supply a password for this saved session.
ky_KG: Бул сакталган сессияга сырдык сөздү киргизүү керек.

en: You need to add answer options to this question
ky_KG: Бул суроого тандалуучу жоопторду кошуу керек

en: You need to add question groups
ky_KG: Сизге суроолордун группаларын кошуу керек

en: You need to add questions
ky_KG: Сизге суроолорду кошуу керек

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
ky_KG: Активдештирүүгө чейин сиз сурамжылооңуз толук түзүлүп бүттү жана башка өзгөрбөйт деген толук шексиз ишеничте болушуңуз керек.

en: Your Choices
ky_KG: Сиздин Тандооңор

en: Your Ranking
ky_KG: Сиздин Рейтингиңиз

en: Your answer
ky_KG: Сиздин жообуңуз

en: Your answer must be %s
ky_KG: Жообуңуз %s болушу керек

en: Your answer must be at least %s
ky_KG: Жообуңуз эң эле аз дегенде %s болушу керек

en: Your answer must be at most %s
ky_KG: Жообуңуз эн эле көп дегенде %s болушу керек

en: Your answer must be between %s and %s
ky_KG: Жообуңуз %s ден %s чейин болушу керек

en: Your answer to the security question was not correct - please try again.
ky_KG: Коопсуздук суроосуна берген жообуңуз жараксыз - дагы бир жолу аракеттениңиз.

en: Your assessment
ky_KG: Сиздин баалооңуз

en: Your browser screen size is too small to use the administration properly. The minimum size required is 1280*1024 px.
ky_KG: Башкарууну толук түрдө колдонуу үчүн экраныңыздын өлчөмү өтө эле кичине. Керектүү экрандын минималдуу өлчөмү - 1280*1024 пиксель.

en: Your choices
ky_KG: Сиздин тандооңуздар

en: Your data should be imported now.
ky_KG: Сиздин маалыматыңыз эми импорттолушу керек.

en: Your database is too big to be saved!
ky_KG: Сиздин маалымат базаңызды сактоого көлөмү өтө эле чоң!

en: Your database server password.
ky_KG: Сиздин маалымат база сервериңиздин сырдык сөзү.

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
ky_KG: Сервериңиздин маалымат базаңыздагы колдонуучунун аты. Көпчүлүк учурда "root" дал келет.

en: Your database type is not MySQL!
ky_KG: Сиздин маалымат базаңыздын тиби MySQL эмес!

en: Your email address:
ky_KG: Сиздин электрондук почтаңыз:

en: Your key is unknown by the update server.
ky_KG: Сиздин ачкычыңыз жаңыртуу сервери тарабынан таанылган жок.

en: Your new password was not saved because it matches the old password.
ky_KG: Сиздин жаңы сырдык сөзүңүз сакталган жок, себеби ал эски сырдык сөзгө окшош.

en: Your new password was not saved because the old password was wrong.
ky_KG: Сиздин жаңы сырдык сөзүңүз сакталган жок, себеби эски сырдык сөзүңүз туура эмес.

en: Your new password was not saved because the passwords did not match.
ky_KG: Сиздин жаңы сырдык сөзүңүз сакталган жок, себеби сырдык сөздөр дал келишкен жок.

en: Your new survey was created.
ky_KG: Сиздин жаңы сурамжылооңуз түзүлдү.

en: Your password:
ky_KG: Сиздин сырдык сөзүңүз:

en: Your passwords do not match.
ky_KG: Сиздин сырдык сөзүңүз дал келген жок.

en: Your personal settings were successfully saved.
ky_KG: Сиздин жеке параметрлериңиз ийгиликтүү сакталды.

en: Your responses were successfully saved.
ky_KG: Сиздин жоопторуңуз ийгиликтүү сакталды.

en: Your survey responses have been recorded.
ky_KG: Сиздин сурамжылооңуздун жооптору киргизилди.

en: Your survey was successfully saved.
ky_KG: Сиздин сурамжылооңуз ийгиликтүү сакталды.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
ky_KG: Сиздин сурамжылооңуз ушул сиз көрсөткөн ат жана сырдык сөз менен сакталат, кийин ушул ат жана сырдык сөз менен кайра кирип, бүтүрсөңүз болот.

en: Your system configuration:
ky_KG: Сиздин системаңыздын конфигурациясы:

en: Your time to answer this question has expired
ky_KG: Бул суроого жооп берүүгө сиздин убакытыңыз бүттү

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
ky_KG: Бул суроого жооп берүүгө сиздин убакытыңыз бүткөнү калды. Калгын убакытыңыз: {TIME}

en: Your update key has expired!
ky_KG: Сиздин жаңыртуу ачкычыңыз эскирген.

en: Your update key is invalid and was removed.
ky_KG: Сиздин жаңыртуу ачкычыңыз жараксыз, ачкыч өчүрүлдү.

en: Your update key:
ky_KG: Сиздин жаңыртуу ачкычыңыз:

en: Your user data for accessing %s
ky_KG: %s кирүү үчүн сиздин колдонуучу маалыматыңыз

en: Your version is not updatable via ComfortUpdate. Please update manually.
ky_KG: Сиздин жоромолуңузду ComfortUpdate аркылуу жаңыртууга болбойт. Колго жасап жаңыртыңыз.

en: Your version is up to date!
ky_KG: Сиздин жоромолунуз эң жаңы!

en: Zip error!
ky_KG: Zip катасы!

en: Zip file not found!
ky_KG: Zip файл табылган жок!

en: Zoom level
ky_KG: Масштаб

en: Zulu
ky_KG: Зулустук

en: and
ky_KG: жана

en: checked
ky_KG: белгиленген

en: completed
ky_KG: бүтүрүлгөн

en: d-m-yyyy
ky_KG: к-а-жжжж

en: d.m.yyyy
ky_KG: к.а.жжжж

en: d/m/yyyy
ky_KG: к/а/жжжж

en: dd-mm-yyyy
ky_KG: кк-аа-жжжж

en: dd.mm.yyyy
ky_KG: кк.аа.жжжж

en: dd/mm/yyyy
ky_KG: кк/аа/жжжж

en: default
ky_KG: өзү аныкталма

en: equals
ky_KG: барабар

en: hh:mm
ky_KG: сс:мм

en: hours
ky_KG: сааттар

en: if:
ky_KG: эгерде:

en: is greater than
ky_KG: чоңураак

en: is greater than or equal to
ky_KG: чоңураак же барабар

en: is less than
ky_KG: азыраак

en: is less than or equal to
ky_KG: азыраак же барабар

en: is matched (regexp)
ky_KG: туюнтмага дал келди (RegExp)

en: mins
ky_KG: мин

en: mm-dd-yyyy
ky_KG: аа-кк-жжжж

en: mm.dd.yyyy
ky_KG: аа.кк.жжжж

en: mm/dd/yyyy
ky_KG: аа/кк/жжжж

en: not having already completed the survey
ky_KG: сурамжылоо толук толтурулган жок

en: or
ky_KG: же

en: page
ky_KG: бет

en: queXML PDF export
ky_KG: queXML PDF экспорттоо

en: queXML format (*.xml)
ky_KG: queXML форматы (*.xml)

en: quota language settings
ky_KG: квотанын тилинини параметрлери

en: quota members
ky_KG: квотанын мүчөлөрү

en: responses
ky_KG: жооптор

en: running
ky_KG: иштөөдө

en: seconds
ky_KG: секундалар

en: selected
ky_KG: тандалган

en: stable
ky_KG: стабилдүү

en: table
ky_KG: таблица

en: unknown
ky_KG: белгисиз

en: unstable
ky_KG: стабилдүү эмес

en: valid
ky_KG: жарактуу

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
ky_KG: кошумча маалымат алуу үчүн http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php шилтемесине өтүңүз

en: yyyy-mm-dd
ky_KG: жжжж-аа-кк

en: yyyy.mm.dd
ky_KG: жжжж.аа.кк

en: yyyy/mm/dd
ky_KG: жжжж/аа/кк
